The X files - Η σύγχρονη σειρά μύθος

Ένα πράγμα που μου 'μεινε ήταν ο τύπος που έγραφε ταυτόχρονα και με τα 2 χέρια. Τον κοιτούσα και είχα μείνει μαλάκας 8O

Δηλώνω και γω φαν, ουσιαστικά είναι η μόνη σειρά που έχω παρακολουθήσει ολόκληρη.
Αγαπημένη σεζόν είναι ίσως η 1η, δεν μπορώ να διαλέξω βασικά γιατί δεν θυμάμαι τι επεισόδια έχει η κάθε σεζόν.
Θα τα ξαναδώ από την αρχή κάποια στιγμή, λατρεία μεγάλη.:smiley:

Πιτσιρικάς την έβλεπα συνέχεια στην tv και γοητευόμουν το μυστήριό της. Ποτέ δεν χώθηκα για τα καλά μέσα της σαν μεγαλύτερος. Έχω μπανίσει εδώ και καιρό ένα dvd set με όλα τα επεισόδεια. Ψήνομαι να το τσιμπήσω σε μερικούς μήνες και να περάσω ένα ολόκληρο καλοκαίρι στο κάψιμο με αυτά. Μόλις 201 επεισόδεια είναι άλλωστε… :stuck_out_tongue:

H καλυτερη σειρα μυστηριου/επιστημονικης φαντασιας/οπωςθελετεπειτετο, ετσι απλα.

αρχισα απο το σταρ μικρος,κολλησα μαζι με τον πατερα μου και το βλεπαμε.

εχω τον 1ο κυκλο αγορασμενο προς το παρον

και ναι, εχω ακομα ΟΛΑ τα κομικ απο modern times.

ποσο καυλα ειναι τα τευχη 5 ως 7?

Εβαλα να δω ξανά μερικά επεισόδια αυτές τις μέρες.

Σε όσους θέλουν να ανανεώσουν το ενδιαφέρον τους με την σειρά προτείνω να δουν καπάκι τα Ice, Humbug, Home και Tithonus (από 1ο, 2ο, 4ο και 6ο κύκλο αντίστοιχα, με νόμιμα ή όχι μέσα :p)

τα ξαναπιανω τωρα που εχω περισσοτερο χρονο,Season 2 σημερα8)

Τα 8 πρώτα επεισόδια βλέπονται άνετα σερί
όταν δεις το 7ο με τίτλο “3” πες μου την γνώμη σου. Είναι teen-vampire στυλ, χρόνια πριν γίνει μοδα.

Καλοκαιράκι που θα υπάρχει χρόνος θα τα λιώσουμε όλα. Θα είναι Χ-Files summer…

οσοι εχετε nova

το καναλι FX δειχνει τον 3ο κυκλο καθε μερα

καθως και το battlestar galactica απο την αρχη…

Πω… τι μου θύμησες! Αυτό που είναι η γκόμενα με τον Φόξ και βλέπουν τα βουνά να καίγονται ε;

Και είχε και ρόλο μέσα στην ιστορία, ήταν το επεισόδιο που ο είχει απαχθεί η Σκάλυ και ο Μόλντερ προσπαθεί να δουλέψει μόνος του.

πολυ καλο,με την ελκυστικη (εκεινη την περιοδο κοπελα του David Duchovny μαλιστα) βαμπιρισα.

τωρα παω στο Excelsis Dei:slight_smile:

o κυκλος κυλαει εξαιρετικα,με τα mytharc επεισοδια να ξεχωριζουν.

το Firewalker αν και θυμιζει σε ατμοσφαιρα και κλιμα το EΠIKO Ice,χωρις να ειναι ασχημο φυσικα,δεν το ξεπερναει.

περιμενω με αγωνια να φτασω στα Colony κ End Game,καθως τα θυμαμαι κ απο την τιβι,αλλα κ στο φιναλε της σεζον που μικροτερο με ειχε αφησει με το στομα ανοιχτο!

[SIZE=“7”]THE TRUTH IS OUT THERE![/SIZE]8)

Επειδή στα πρώτα οχτώ τα μισά ήταν μυθολογίας, ανάμεσα στο One Breath και τα colony/ end game υπάρχουν 7 σερί αυτόνομα επεισόδια. Το firewalker όντως δεν φτάνει το Ice, αλλά είναι καλό. Το αγαπημένο μου από αυτά είναι το Irresistible. Καλή φάση και τα Die Hand die verletzt και Fresh Bones με σατανισμό και βουντού στο καπάκι. (Αν και το Fresh Bones δεν είναι και από τα καλύτερα της σαιζόν) Πολύ δυνατό και το Red Museum που έχει και αναφορά στην μυθολογία. Πάντως όταν τα είχα δει μικρός πιο πολύ μου είχε μείνει το Excelsis Dei.
Πάντως όπως το Ice εγκαινίασε ένα στυλ επεισοδίων, έτσι και το Sleepless βάζει τα επεισόδια με θέμα τον στρατό στο παιχνίδι (The Walk, Unrequited τα χαρακτηριστικότερα)

double post και bump και τα πάντα όλα, γιατί είδα αυτές τις μέρες τα 4-D, John Doe και Improbable.
Είναι δυνατόν, σειρά στον 9ο κύκλο και λίγο πριν την σταματήσουν, να έχει τέτοιες επεισοδιάρες???

Το παραλήρημα ενός γραφικού, έλαβε τέλος για σήμερα.

εγω εχω να πω πως

[SIZE=“7”]\m/[/SIZE]

χθες αποφάσισα ότι ο Μώλντερ είναι μορφή. έχει μια φάτσα για όλα, είναι πάντα τόσο ατάραχος \m/
επίσης είδα τον πιλότο πριν λίγο καιρό. συγκίνηση, τρουίλα και χαριτωμένη γραφικότητα (όσον αφορά την paranormal activity :p).

εξακολουθώ να μην μπορώ να αποφασίσω με ποιόν ταυτίζομαι, molder η scully? ξέρω οτι real life είμαι scully, ισως και ποιό εκνευριστικός ακόμα, αλλά όντως ο molder ήταν μορφή και τον πάω απίστευτα.

Θα μου μείνει αξέχαστος ο ψυχάκιας που χώραγε σε απίστευτα στενά μέρη, και ζούσε σε ένα γκρέμισμα που οι τοίχοι είχανε πάνω “χολή” και συκώτια :stuck_out_tongue: Επαρκώς άρρωστο, 3ος κύκλος η κάτι τέτοιο, όποιος θυμάται ας με διαφωτίσει :smiley:

Μάλλον για το 3o επεισόδιο του πρώτου κύκλου με τίτλο squeeze, λες. Ήταν το πρώτο monster of the week της σειράς. Στο τέλος του κύκλου έχει και συνέχεια, με τίτλο Tooms. Το ρόλο του συκωτοφάγου έκανε ο Doug Hutchison που μπορεί να θυμάστε και από το Πράσινο μίλι που έκανε τον σπαστικό φρουρό Percy.

A να μπραβο!!Κι ελεγα που την θυμαμαι τη σκατοφατσα…

Επισης στο 2χ12(Αubrey) ο Τerry o Quinn γνωστος κι απ το Λοστ ως Τζον Λοκ με μουστακι και ροξακι που ανετα ποσταρεται στους Σωσιες ως alter ego του Γιωργακη…

thx!!! Βάζω να κατεβαίνει η σειρά (ήμουν απο αυτους που είχαν λιώσει να το βλέπουν κάθε βράδυ στο σταρ)

Σε πάω αγόρι μου, η γυναίκα είναι θεά!!