Therion @ Athens, Gagarin 205 [20/11/2010] - Θεσσαλονική [19/11/2010]

H χορωδία αποτελείται από τους Lori Lewis, Katarina Lilja, Thomas Vikstrom kai Snowy Shaw. Δε νομίαω να υπάρχουν πολλά προηχογραφημένα σ’αυτο το tour. Θα έχουν και τον Waldemar Sorychta σ’αυτό το tour o οποίος θα παίζει μπάσο.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είδα και κάποια βιντεάκια στο youtube, OK φαίνονται. Εξάλλου με Snowy και Sorychta ανεβαίνουν επίπεδο και μάλλον θα τιμηθούν από την παρουσία μου ( :smiley: ) παρά το καθημερινό της βραδιάς!

Την προηγουμενη φορα που επαιξαν στο Γκαγκαριν, ειχαν την τετραδα, χωρις χορωδια. Καλα, τις δυο προηγουμενες φορες που τους ειδα (αν θυμαμαι καλα και οι δυο ηταν στο Ροδον) ειχαν σπειρει με την εξαδα που βρισκοταν στη σκηνη για τα χορωδιακα μερη. Δεν βαζω Λεβεν κλπ μεσα, που επισης ηταν φροντμαν εκεινη την εποχη.

Ευχομαι να παιξουν στο Φαζ, διοτι εχει εκπληκτικο ηχο και το Γκαγκαριν δυστυχως ειναι πλεον πολυ ντεμοντε μπροστα σε αυτον τον “νεο” χωρο. Πηγα στους Uriah Heep και στους Gamma Ray, δυο συναυλιες με εντελως διαφορετικο ηχο (αν προσθεσει κανεις και Grand Magus κλπ) και εμεινα εκπληκτος απο την ποιοτητα του ηχου στο Φαζ.

ακόμα όμως δεν έχουν ανακαλύψει τον κλιματισμό (βλέπε Lamb Of God) - όμως 20.11 δεν θα έχουμε πρόβλημα…ελπίζω

Τι εχει το Φαζ; Γελαω.

Και εγώ γελάω! Είμαι πολύ ευτυχισμένος που θα γίνει τελικά Gagarin! Η τελευταία τους στο Gagarin ήταν εκπληκτική συναυλία από όλες τις απόψεις!

O ήχος σε ένα κλειστό χώρο είναι και θέμα ηχοληπτών. Πάντως το Fuzz έχει όντως πρόβλημα με εξαερισμό. Στους Epica λιώσαμε.

Για μένα το σημαντικότερο είναι να φτάσουν οι Therion τα standards των προηγούμενων εμφανίσεών τους στη χώρα μας. Όσοι τους έχετε ξαναδεί νομίζω μπορείτε να πείτε πολύ περισσότερα πράγματα. Άντε να βγουν κ εισητηριάκια.

:-k Ποστ γεματα επιχειρηματα ως απαντηση σε μια προσωπικη αποψη. Κι εγω γελαω. :roll:

Να κι ενας ανθρωπος που τελος παντων, κατι εχει να πει…

Οι Therion ειναι απλα “εγγυηση” στις συναυλιες τους. Τρεις ή τεσσερις φορες τους εχω δει και δε θυμαμαι ουτε μια φορα που να μην εμεινα ικανοποιημενος. Οκ, σε δευτερη σκεψη, τα φωνητικα εχαναν στην τελευταια τους εμφανιση, αλλά… ουπς! Ηταν στο Γκαγκαριν :? οποτε σε εμενα μοιαζει λογικο. Τα θερια με τον Σο, παντως, εχουν αποκτησει εναν νεο ηγετη, με τον Γιονσον να αποτελει παντα τον αφανη ηρωα, αλλα ειμαι περιεργος να δω το αποτελεσμα διχως Λεβεν. Ωραια φωνη ο Βικστρομ, αλλα στο τελευταιο ντιβιντι -απο το… χμ… που ηταν; Sweden Rock; δεν θυμαμαι και βαριεμαι να ψαχνω- δεν μου γεμισε το ματι (βλ. αυτι). Ιδωμεν.

Θεσσαλονίκη στο Block33
http://www.rocking.gr/news/Plirofories_gia_tis_duo_emfaniseis_twn_Therion_sti_xwra_mas_to_Noembrio/8112/

Ετσι και κανουν καμια μαγκια και παιξουν και τα 3 Kali Yuga μαζι, το πεος μου θα ειναι ορατο απο το διαστημα.

Εισητηρια τελικα εχουνε βγει?

Τι είπες ρε…:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χαχαχαχα…πρόσεχε μεγάλε μη πηδήξεις κάναν αστεροειδή…
8O8O8O8O

Όταν το είχα γράψει δεν είχε ανακοινωθεί ακόμη ο χώρος. Δυστυχώς τους φέρνουν ξανά στο block:(

Το Block 33 πρεπει να ειναι πολυ καλυτερο απο το μπουρδελο την Υδρογειο,απο ατομα που εχουν παει σε συναυλια εκει ακουσα οτι ειναι μια χαρα.

Φυσικα και θα ηταν καλυτερα Principal,αλλα νταξει.

Πως θα γινει να κανουμε τον Johnsson να αποφασισει να παιξει ΛΕΠΑΚΑ ΚΛΙΦΟΘ ΓΑΜΩ?

LEpaca Kliffo-foooooooooth! Συμφωνώ και επαυξάνω! και για την 3άδα Kali Yuga!! πρέπει να κάνουμε κονέ να τα απαιτήσουμε!

Ναι! LEPACA KLIFFOTH!!! Oφειλουν να το παιξουν και αυτο! 'Η Wings of the Hydra ξερω γω. Ετσι για να πεθανουμε.
Ελα να μαζευτουμε πολλοι να κανουμε πετισιον για σωστο σετλιστ. Αν και ο,τι και να παιξουν παλι γαμω θα ειναι!
Λιγοτερο απο 2 μηνες…

Δεν εννοω το κομματι,εννοω να παιξουν γενικα απο το δισκο.Ειχα ρωτησει την τελευταια φορα τον Kristian Niemann γιατι δεν παιζαν τιποτα απο την καλυτερη δισκαρα τους το Λεπακα Κλιφοθ και ειπε οτι ετυχε,στην επομενη ισως παιξουν.

Να η επομενη.
Αλλα οχι να ο Niemann.

Καλα οχι οτι τον πιστεψα,σιγα μην κατσει ο Johnsson να τραγουδησει οπως τοτε,εδω με το ζορι κανει κανα backing vocal.

Kαλα ισχυει. Γενικα δυσκολα θα δουμε στο σετλιστ κατι απο αλμπουμ παλιοτερο του Theli :(:frowning:

Για extreme vocals είναι ο Snowy… Ξέρω ότι θα συμπεριλάβουν πιο πολλά από την τετραλογία deggial/sirius b/lemuria/sitra ahra μιας και είναι αυτό το concept του νέου album, αλλά ας μην αποκλείουμε και παλαιότερα.:wink:

Ξέρουμε αν εχουν βγει εισητήρια πέρα από ιντερνετ? Σε τικετχαουζ και λοιπά?