Therion -- Gothic Kabbalah

ο Καλύτερος δίσκος της χρονιάς για μένα μέχρι τώρα!Τρομερές μελωδίες!Όλα μου αρέσουν πολύ εκτος του Crossing the streams kai toy Chain of Minerva!Αγαπημένα τα Wisdom and the cage(φωνάρα ο Snowy),Son of the Staves of time(υπερφωνάρα ο Mats),Path to Arcady(patrida) kai Adelruna Redividia!

+1…:slight_smile:

Exeretikos diskos apo mia mpanta pou pleon einai statheri axia sto hwro!O Mats Levin einai Theos,ti fwnara ehei o tipos,kai sto live gamise otan tragoudouse monos.eidika sto Blood of Kingu!

Ο Μats Leven ετσι ξαφνικα την εκανε…
Απ’οτι λεει δεν του αρεσε που υπηρχαν πολλοι τραγουδιστες και εκανε περισσοτερα backing vocals…

Τη θεση του παιρνει ο Thomas Vikstrom.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=72375

:? #-o

Η τελευταία συναυλία του με τους Therion θα είναι στις 23 Ιουνίου στη Γαλλία… :-s

Εγώ θα τον δώ όμως, 22 Ιουνίου στο Βέλγιο!!! :yahoo: :smiley:

Αν και ο Vikstrom δεν θα με χάλαγε καθόλου… :-k

Καλός ο Vickstrom αλλά δεν έχει γαμώτο το χαρακτηριστικό γρέτζο του Leven!

ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΥΥΥΥ ΚΑΛΟ!!!

Ποπο εφυγε ο Ματ?
μαλακια,ειναι απιστευτπς τραγουδιστης-frontman αλλα και οVickstrom ειναι φοβερος,απλα δεν ξερω αν ταιριαζει τοσο πολυ στους Therion!!!:-k

ΤΡΕΛΗ ΔΙΣΚΑΡΑΑΑ!!!Με το που το ακουσα εμεινα καγκελο!!!Κριμα που δεν ειχα λεφτα να παω στο λαιβ γαμωτο!Κριμα!

Τελικά δεν βγήκε άλλος τέτοιος metal δίσκος το 2007. Φανταστικό!!! Στο προηγούμενο δεν είχα ενθουσιαστεί έτσι. Ο Christopher δεν λέει να στερέψει

Όντως δισκάρα!! 8) Γαμώτο το έχω αυθεντικό κάτω απ’ το δέντρο και δεν μπορώ να περιμένω!

@crabsody: Άκουσες το symphony X? (αν και ίσως να είναι λίγο έξω από τα ακούσματά σου)

ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΟΣ!!!

Ρε γαμώτο, σχεδόν ένα χρόνο το ακούω τώρα και εξακολουθώ να το θεωρώ αρκετά κατώτερο από τα “Sirius B” και “Lemuria”, τα οποία λατρεύω παθολογικά… :-k

Για τα δικά μου γούστα, ήταν από τις απογοητεύσεις της χρονιάς, δυστυχώς… :frowning:

Από την άποψη ότι περιμένα - ήθελα δισκάρα και μου βγήκε απλά καλό! :dunno:
Δεν λέω ότι δεν είναι γενικά αξιόλογος δίσκος! :wink:

Κι εγώ γουστάρω τρελά τα Lemuria/Sirius B! Και το secret of the runes το θεωρώ δισκάρα… Γενικά οι Therion είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!

Απλά είμαι 1000% υπέρ της στροφής που έκαναν. Για ένα συγκρότημα με τέτοιο χαρακτηριστικό ήχο όπως οι Therion δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα από το να επαναλάβουν τον εαυτό τους, και με λίγη λιγότερη έμπνευση θα μιλάγαμε για έναν αδιάφορο δίσκο.

Αντίθετα πήραν πιο straight και πιο progressive μονοπάτια και γουστάρω πάρα πολύ. Πιστεύω ότι σε αυτό το σημείο έκαναν αυτό που ήθελα να κάνουν, χωρίς όμως να ξέρω από πριν τι είναι αυτό.

Οσο για την έμπνευση του Kristoffer, όντως δεν στερεύει! :smiley:

ακριβώς το αποπάνω με μια μικρή επιφύλαξη για το αν το θεωρώ αξιόλογο.

Ετς, απλα και περιεκτικα 8)

Έπεσες μέσα όσον αφορά τους Symphony X. Δεν με τρελαίνουν οπότε δεν άκουσα το τελευταίο τους.

Εγώ πάντως τους Therion μαζί με τους Symphony X (και τους Twisted Tower Dire) τους έχω στη κορυφαία τριάδα οσο αφορά τα καλύτερα albums για μένα φέτος.

Ναι κι εγώ τα έβαλα και τα 2 στο top5 στην ψηφοφορία του rocking. :wink:

Αναμεσα στα 2 προτιμω των Symphony X και λογω τιτλου…:lol: