Thin Lizzy Live In Thessaloniki 31 Μαιου

O Darren ειναι απο τους λιγους ποιητες που εχουν μεινει στη σκηνη αυτη και καταπληκτικος ανθρωπος (το εχει η Ιρλανδια αυτο…)Νομιζω οτι οι Dare με τη μορφη που εχουν πλεον ειναι αυτο που θελει να κανει απο την καρδια του και τουλαχιστον απο οσα δηλωνει ειναι αυτο που τον γεμιζει. Δεν νομιζω οτι αυτο εχει καμμια σχεση με τη μπαντα που σημερα λεγετε Thin Lizzy. Με μεγαλη μου χαρα θα παρεβρεθω στους Lizzy με τη τωρινη τους συνθεση που ειναι για μενα as good as it gets απο τη στιγμη που ο Phil δεν ειναι εδω και πολλα χρονια αναμεσα μας. Προκειτα για all star συνθεση με παιχταραδες:!:

O Darren ειναι απο τους λιγους ποιητες που εχουν μεινει στη σκηνη αυτη και καταπληκτικος ανθρωπος (το εχει η Ιρλανδια αυτο…)Νομιζω οτι οι Dare με τη μορφη που εχουν πλεον ειναι αυτο που θελει να κανει απο την καρδια του και τουλαχιστον απο οσα δηλωνει ειναι αυτο που τον γεμιζει. Δεν νομιζω οτι αυτο εχει καμμια σχεση με τη μπαντα που σημερα λεγετε Thin Lizzy.

Εχεις δικιο για τον χαρακτηρα του και χαιρομαι που υπαρχει και αλλος που εχει γνωρισει. Ο Darren ειναι παιδι του manchester γεννημα θρεμα αλλα εχει Ιρλανδικη ψυχη λεω εγω… Δεν ειπα οτι οι Dare εχουν σχεση με τους Thin Lizzy μουσικα εκτος την προφανη. Απλα μιλησα για εναν ανθρωπο που αγαπησε σαν πατερα τον Phil ο οποιος οποτε αποφασιζει να παιξει Thin Lizy βγαινει ενα αποτελεσμα γεματο αγαπη. Αν εχεις ακουσει την εκδοχη των Darren kai Dews του emerald θα γονατισεις απο τη συγκινηση.
Bitch για να μην ξεχνιομαστε το νεο album (ποιημα) ερχεται και περιεχει μια τεραστα εκπληξη για τους οπαδους των Dare αλλα δυστυχως δεν πρεπει πω ακομα γιατι μπορει να μην εχουν οπαδους πολλους αλλα εχει πολλα αυτια το ιντερνετ.

28 Μαίου Gagarin
30 Μαίου Θεσσαλονίκη

oi thin lizzy ηταν και θα ειναι ο Phil Lynott ενας α π ι σ τ ε υ τ α χαρισματικος ανθρωπος και καλλιτεχνης που εγινε ειδωλο χιλιαδων μουσικοφιλων σε ολο το κοσμο

η μουσικη κληρονομια των thin lizzy ειναι η επιδραστικοτερη μετα τους beatles στην hard rock μουσικη

συνανταμε την επιρροη τους σε γκρουπ μεγαθηρια απο ολο το φασμα της ροκ μουσικης(Maiden,u2,metallica,europe,κλπ κλπ)

υπαρχουν δεκαδες tribute μπαντες σε ολο τον κοσμο που παιζουν μονο thin lizzy, μονο στην Ελλαδα υπαρχουν δυο!!

οσοι παμε θα συγκλονιστουμε απο την αποδωση του group του sykes και του gorham

οσοι παμε να δουμε thin lizzy θα απογοητευτουμε
παμε να δουμε πολυ καλους μουσικους που θα παιξουν τραγουδια των lizzy

σιγουρα ολο το κοινο πολλεσ φορες θα κραυγασει το ονομα Εκεινου…

ας προσπερασουμε την ανωριμοτητα του sykes να περιοδευει ως thin lizzy Και ας ταξιδεψουμε στην πρασινη χωρα του ιρλανδου πριγκηπα

oh tell me the legends of long ago …

rip phil lynott we miss you …

Με πορωσες τωρα.:respect:

πιστευω οτι θα μαζεψουν πολυ κοσμο και τις δυο βραδυες οσοι εχουν σοβαρες ενστασεις θα τις προσπερασουν και ερθουν

Οκ, μην υπερβάλουμε κιόλας… Δε νομίζω ότι κάποιος που ξέρει τους Thin Lizzy θα περιμένει να δει τον Lynnot!! [-X Από την άλλη κάποιος που έχει απλά ακούσει Thin Lizzy δεν θα ξέρει ποιος είναι ο Sykes και προφανώς θα προσπεράσει την πιθανή αφίσα [SIZE=“4”]Sykes[/SIZE] (x- Thin Lizzy).

αδερφε τα ειπες ολα!:wink:

σιγουρα η απουσια του lynott δεν αναπληρωνεται απο κανεναν…ενας τεραστειος μουσικος και στιχουργος…8)

αλλα παρολα αυτα εστω και ετσι εγω νιωθω τεραστεια απογοητευση που δεν θα εχω την ευκαιρια να δω ουτε αλλα δυο απο τα θρυλικα μελη των thin lizzy…:frowning:

brian downey…κατα την ταπεινη μου αποψη ενας απο τους καλυτερους και πιο υποτιμημενους drummer ολλων των εποχων…(προσωπικα μεσα στους 3 καλυτερους που εχω ακουσει)…

brian robertson…απο τους βασικους υπευθυνους του ηχου των thin lizzy και ενας απο τους καλυτερους wah κιθαριστες…

βεβαια δεν θα με χαλουσε και ο gary moore αλλα τι να κανουμε θα αρκεστουμε στον gorham…

κα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ειμαι στη συναυλια…8)

PHILLIP LYNOTT TRIBUTE

φιλε θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο που πηγα δουβλινο αυγουστο 2005 για τα αποκαλυπτηρια του αγαλματος του lynott και την συναυλια tribute με gary brian robbo scot dare και eric bell
τι να λεμε 8000 ιρλανδοι να ουρλιαζουν ειδικα στο whiskey εγινε παροξυσμος

η φυση των τραγουδιων του lynott ειναι τετοια που διασκεδαζουν τον κοσμο

οντως ο downey ειναι ο πιο αδικημενος-υποτιμημενος ντραμερ στη ροκ μουσικη

Δυστυχως δεν μπορεσα να παω στο Δουβλινο λογω υποχρεωσεων και ναι ησουν πολυ τυχερος. Στην Ιρλανδια ειναι θρησκεια τι να λεμε τωρα…

ναι ναι παιδακια στο δρομο με μπλουζες thin lizzy ολα τα μπαρ παιζαν Lizzy μεχρι και αγαλμα του στησαν του ανθρωπου

Kαι κατι για να ξερετε τι παιζεται στο Greece προτεινα σε καποιον απο τους μεγαλους εδω να βοηθησω να ερθει ο Gary Moore στην Eλλαδα και αρνηθηκε. Ηταν πρωτη και τελευταια φορα που ασχοληθηκα αλλα ηταν τον πρωτο καιρο που ξαναγυρισα στην Ελλαδα και με βοηθησε να προσγειωθω γρηγορα. Μακαρι να μπορουσα να πω περισσοτερα αλλα δεν θα πεσω στο επιπεδο του.

φιλε απο δυο εγκυρες πηγες που του εχουν κανει επιμονες προτασεις ξερω οτι δυστυχως ο moore δεν θελει για προσωπικους του λογους να ερθει να παιξει στην ελλαδα και δεν μπορω να το εξηγησω ειδικα τωρα στην ερχομενη καλοκαιρινη tour θα παιξει μεχρι και σοφια και βελιγραδι…

Kαι κατι για να ξερετε τι παιζεται στο Greece προτεινα σε καποιον απο τους μεγαλους εδω να βοηθησω να ερθει ο Gary Moore στην Eλλαδα και αρνηθηκε. Ηταν πρωτη και τελευταια φορα που ασχοληθηκα αλλα ηταν τον πρωτο καιρο που ξαναγυρισα στην Ελλαδα και με βοηθησε να προσγειωθω γρηγορα. Μακαρι να μπορουσα να πω περισσοτερα αλλα δεν θα πεσω στο επιπεδο του.

Ρε παιδια αμα ειναι να πειτε κατι πειτε το ολοκληρωμενα… Οχι “γνωριζω απο εγκυρες πηγες αλλα δεν μπορω να αποκαλυψω κτλ”… Αλλιως μην το λετε καθολου…

Έχει αποτυπωθεί πολύ καλά και στο DVD που βγήκε έπειτα. Ήσουν πράγματι πολύ τυχερός. Εκπληκτικές στιγμές! Long Live Lizzy

tora pou to leme…den ine keros na kanoune ke ena agalma ke gia ton 8eo rory?:-k

oxi μονο ενα φιλε! ΠΟΛΛΑ!:wink:

35 euros το εισιτηριακι βλεπω…θα το σκεφτω πολυ αν παω τελικα.:-k