Thin Lizzy Live In Thessaloniki 31 Μαιου

Απο το δελτιο τυπου…

Thin Lizzy
John Sykes - κιθάρα, φωνή
Scott Gorham - κιθάρα
Marco Mendoza - μπάσο
Tommy Aldridge - ντραμς

Αν αυτο το lineup ειναι οι Thin Lizzy τοτε κατι εχω καταλαβει λαθος…

Εγω ηξερα οτι Lizzy ηταν ο Phil με Eric Bell, Brian Downey Και αργοτερα και με Gorham, Robo και ενιοτε G. Moore…

Α ρε Phil, θα τριζουν τα κοκκαλα σου απο τις αρπαχτες των “φιλων” και “συνοδοιπορων” σου…

Eρώτηση. Ξέρει κανείς αν λέει τίποτα η φωνή του Sykes? Είμαι λίγο άσχετος περί τους θέματος

Άκου τον εδώ:

http://www.johnsykes.com/sounds.htm

Τον μπερδεύεις άνετα με Lynott.

Διάβασε και μια κριτική

http://www.houseofshred.com/reviews/thinlizzy_onenight.htm

“…as John Sykes purposely emulates Lynott’s voice to perfection; it’s spooky sometimes, but in a good way.”

πολλα λεφτα δεν προκειται να παω…καθαρα εκμεταλλευση του ονοματος των thin lizzy…

αν ηταν gorham,downey,robertson με οποιοδηποτε μπασιστα εδινα και 70e που λεει ο λογος αλλα σ αυτους οχι…[-X

Αρπαχτή είναι αλλά βοηθά να κρατηθεί ζωντανή η μουσική των Lizzy

Όπως το πάρεις δηλαδή:-k

Πλάκα κάνεις. Άκουσα το Τhunder and Lightning. Ο Sykes μήπως είναι στην πραγματικότητα ο Μητσικώστας;
Η φωνή είναι ολόιδια. Απίστευτο. Όντως το σχόλιο “it’s spooky sometimes” το καταλαβαίνω.

οντως αν ακουσετε το “one night only” cd που εχει ηχογραφηθει με την παρουσα συνθεση των fake lizzy ,η φωνη του sykes ειναι ο,τι πιο κοντινο σε Lynott

εγω θα παω και στα 2 Live με ενα κομπο στο λαιμο ομως και μια σκια στην καρδια μονο για να δω τους συγκεκριμενους μουσικους και ειδικα για τον Gorham

35 euro για μουσικους της ταξης των παραπανω ειναι τζαμπα μπραβο στους διοργανωτες πλακα πλακα ειναι η μεικτη Hard n heavy θες πολλες σελιδες για να αναφερεις τι εχουν κανει οι 4 μουσικοι που θα δουμε

πολυ πολυ κριμα παντως που βγαινουν με το ΟΝΟΜΑ ειναι λογoς που πολλοι φανατικοι των Lizzy δεν θα ερθουν

επαναλαμβανω ομως οτι 35e ειναι λιγα μπροστα στο κυρος των aldrige mendoza gorham sykes

Παιδια στη συναυλια της θεσσαλονικης το εισιτηριο αξιζει μολις 15 Ευρω. www.kazandb.com
Δεν ξερω αν ειναι λαθος αλλα μαλλον αυτη πρεπει να ειναι και η λογικη τιμη για μια τετοια συναυλια
(Lynott-Less). Οχι τα 35 που θα πληρωσουν στην Αθηνα. Μην τρελαθουμε κι’ολας δηλαδη. Τα 35 ειναι πολλα. Ειπαμε θα παμε να τιμησουμε αυτους τους μουσικους ακομα και τωρα με ενα λογικο εισιτηριο. Αλλωστε tribute στον Phil ειναι. Αν δεν θελουν να χαρακτηριστουν αρπαγες.Δηλαδη αν ηταν με τον Phil ποσο θα πηγαινε το εισιτηριο?να ηταν και 70 να τα εδινα ευχαριστως αν ζουσε ο μεγαλος. Αλλα τωρα τα 35 ειναι παρα πολλα. Για αθηνα θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να ειναι με προπωληση στα 25 Ευρω και ταμειο αν ηθελαν ενα 30 βαρια.

αν ζουσε ο μεγαλος

O μεγαλος θα ζει για παντα…

Aν ισχυει τετοια διαφορα ομολογω πως θα ειναι παγκοσμια πρωτη :-k
Αλλα ετσι κι αλλιως εχουμε πολλες πρωτιες !

εδω εχουν κατι lA GUNS kai fake white lion konta sta 30 moysikoi epipedoy sykes menodza aldridge kai gorham les na kostozoyn ligotera ?tha mas trelanete…

γιατι τετοια διαφορα? οντως παγκοσμια πρωτη αν συμβει κατι τετοιο οχι για τα ευρω αλλα για το γαμωτο…παντως μαλλον στη θεσσαλονικη προβλεπω να γεμιζουν αν και δεν ξερω ποσο χωραει η “υδρογειος” για αθηνα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα εχει πολυ κοσμο μακαρι να διαψευστω

στη θεσσαλονικη τελικα ειναι σιγουρα 15 ευρω η παιχτηκε λαθος???

Σίγουρα λάθος θα είναι

thin lizzy thessaloniki 30 euro τελικα…το εμαθα σημερα απο ticket house…

Α, μάλιστα… Για μας εδώ κάτω έχει Αθηνόσημο…

[-X

Alitheia kai mia pou pige ekei i kouventa,kserei kanenas an exoun kukloforisei gia autin tis Athinas? Kai Pou?

Στο Ticket House, 35 ευρω εχουν απο οτι ειδα.

απο θεσσαλονικη ποιοι θα πανε?
εγω μαλλον μονος θα παω…:frowning:

Αν και εχω βγει εντελως off budget για τις συναυλιες,μπορει να καταφερω να ερθω τελικα!:slight_smile:

ενας!

αντε αντε μπουαγατσοφιλοι να κανουμε κανα συναυλιακο meeting!8)