Γερμανικό thrash

Ειμαι σιγουρος οτι προτιμας τα δυο πρωτα. =p Τα οποια ειναι ωραια, αλλα για μενα εγιναν Μεγαλη μπαντα στα δυο επομενα.

Με το “Deception Ignored” είχα φάει τρελλό κόλλημα. Με το Narcotic να το έχω για καλύτερο κομμάτι το 1988!

προτιμω μεν τα δυο πρωτα, αλλα και τα αλλα δυο εχουν τον σεβασμο μου

Kreator ρε!!!

minotaur ρεεεεε

σοβαρα τωρα ψηφιζω κασατορ 8)

ψήφισα [B]Kreator[/B] γιατί είμαι καλό παιδί ([I]που πίνει το ληγμένο γαλατάκι της γιαγιάς[/I]) και ουχί κανάς μ@λ@κ@ς…

Δύσκολη επιλογή…θα πάω με τους outsiders ψηφίζω destruction :stuck_out_tongue:

Το 2002 θυμάται κανείς που είχαν έρθει τριπλετα Sodom-Destruction-Kreator και είχαν κλείσει με το Fuck the USA? Δυναμίτης συναυλία :slight_smile:

ναι αλλα εδω και καμποσα χρονια τα λαιβ τους ειναι “σουπα”, οπως και οι δισκοι τους, καλυτερα να τοκλειναν το μαγαζι, να ειχαμε να θυμομαστε τουλαχιστον “τι γαματοι που ηταν αυτοι” περυσι που τους ειδα ηταν χαλια, χαλια σε μιλαω…

Και γω πάνω κάτω το ίδιο πιστεύω να σου πω την αλήθεια και δεν έχω πάει σε live τους απο τότε προτιμώ να τους θυμάμαι όπως τους είχα δεί. Ακουσα μερικά αλμπουμ απο τελευταία όλων των γκρούπ του Poll αλλά οσο και να το πάλεψα δεν είχαν να μου πούν τίποτα πέρα απο 1 κομμάτι σε κάθε δίσκο και δεν φθάνουν σε καμία περίπτωση τα διαμάντια των δίσκων που είχαν κυκλοφορήσει παλιά.

Η έμπνευση λίγο πολύ έχει κάνει φτερά σε ένα είδος που δυστυχώς έχει πάρει την κατιούσα εδώ και πάρα πολλά χρονια.

οι destruction (πριν βγαλουν το cracked brain) τους ‘ειχαν’ τους kreator.Infernal overkill και Eternal devastation δεν μπορεσαν ποτε να βγαλουν οι kreator.Μετα βεβαια ειχαν κατι περιεργα (τοτε που διωχθηκε ο schmier απο τη μπαντα) αλλα ακομα κι οταν επανηλθε δεν μπορεσαν ποτε να φτασουν τα παλια στανταρντς,απο το 8 πεσαν στο 5 και ακομα και σημερα εκει ειναι δυστυχως.Στα δε live τους πλεον ειναι κουραστικοι,ενα ατελειωτο κοπανημα χωρις ουσια και συνθεσεις (να πω οτι την πρωτη φορα που τους ειδα θεσ/νικη 88-89 δεν θυμαμαμαι ακριβως,κοντεψαν να ριξουν το σινεμα που παιζαν).
Αντιθετα οι kreator χωρις να εχουν την ποιοτητα που ειχαν οι destruction (που ηταν ολοι τους παιχταραδες),ηταν σταθερα καλοι ,με καλυτερα τραγουδια και σιγα σιγα φτασαν να θεωρουνται σημερα στο top του γερμανικου thrash.

ισως θα ηταν καλυτερο για τον συμπαθεστατο schmier να γυρισει στην ταβερνα του 8)

παιχταραδες ?? οι Destruction ?? ναρκωτικα παιρνεις ρε φιλε ? μακραν οι πιο ατεχνοι απο την αγια τριαδα, ακου το total desaster, ισα που καταφερνουν να μεινουν μεσα στο τεμπο… αλλο το οτι βγαζει feelingΑΡΑ, παιχταραδες δεν τους λες με τιποτις!

αλλο ομως το total disaster κι αλλο το eternal devastation ετσι?ναι στο e.p. ειναι κουλοι (ποιος δεν ηταν ομως?ολα τα ντεμπουτα κουλα ηταν),μετα βελτιωθηκαν,το ειδος που παιζαν (τοτε οχι τωρα) διεφερε απο το in your face των αλλων δυο,σαφως πιο τεχνικοι…
νομιζω παντως οτι συμφωνουμε οτι θεωρουνται ξεπερασμενοι πλεον…

το θεμα ειναι σε τι διαφωνουμε, μονο με την διαφωνια γινεται εποικοδομητικος διαλογος χαχαχ :stuck_out_tongue: τεχνικοι παντως ειναι το τελευταιο επιθετο που θα χρησιμοποιουσα για τους destruction…

ισχυει και για μενα, εχουν πεσει πολυ μα πολυ μα πολυυυυυ, στο περσινο λαιβ δεν επαιξαν ουτε ενα κομματι σωστο, δυστυχω… εμπειναν υμνοι οπως curse the gods και πραγματικα ηθελε προσπαθεια γι να καταλαβεις τι παιζουν :frowning: απειρα λαθη… απειρα…ενω πηγα ψημενος, τελικα μονο στο death trap τασπασα γιατι ειναι μεγαλη αδυναμια, κ αυτο καθαρα οπαδικα. δυστυχως…

Εγω οταν ειδα τους destruction πριν 3 χρονια μου αρεσαν παρα πολυ, δεν ξερω αν εχουν πεσει τοσο πολυ τωρα, αν και αλλαξαν αν θυμαμαι καλα ντραμμερ τωρα τελευταια… Αλλα και τα τελευταια τους αλμπουμ εγω τα θεωρω πολυ καλα και αξιολογα… και στην δευτερη πριοδο τους γενικα μετα την επιστροφη του schmier εβγαλαν καλα αλμπουμσ που μπορει να ειχαν φιλλερσ αλλα ειχαν και υπεροχα κομματια μεσα

Fixed

Μετά και το ισοπεδωτικό live της Παρασκευής επιβεβαίωσαν οτι δεν ειναι απλά το κορυφαίο Γερμανικό (και συνάμα Ευρωπαικό) thrash συγκροτημα αλλα ενα συγκρότημα larger than life…Tα σέβη μου κύριε Μille.

Ο από πάνω ο άκυρος ξέθαψε ένα θρεντ που δεν είχα δει!!

Kreator > Sodom > Tankard… Οι Destruction είναι ανύπαρκτοι για μένα, για πολλούς λόγους…

Μην ξεχνάμε :

[COLOR=“Red”][B]Exumer[/B][/COLOR] : Possessed by Fire πρωτίστως αλλά και το Rising From the Sea.
[COLOR=“Red”][B]Protector[/B][/COLOR] : ντεμπούτο Golem και το τεχνικό (όχι progressive) A Shedding Of Skin.
[COLOR=“Red”][B]Accuser[/B][/COLOR] : Πολύ καλό το 2ο τους (Who Dominates Who?).
[COLOR=“red”][B]Deathrow[/B][/COLOR] : Τεχνικοί αλλά όχι σπασαρχίδες και φυσικά το Deception Ignored δισκάρα.
[COLOR=“red”][B]Assassin[/B][/COLOR] : Πολύ δυνατό αλλά πολύ χάλι ήχος στο The Upcoming Terror.

[SPOILER]Εμένα με τρόμαζαν ετούτοι πάντως.[/SPOILER]

Είμαι κι εγώ περίεργος να ακούσω αυτούς τους “πολλούς λόγους”

Το μόνο που μπορείς να τους προσάψεις είναι το μέτριο επίπεδο των κυκλοφοριών μετά το reunion. Για πριν τι να πεις?