Καλυτερο thrash συγκροτημα

ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο thrash συγκροτημα?

εκανα search αλλα δεν βρηκα ιδιο τοπικ.αν υπαρχει κλειδωστε το.

Καλά εδώ δεν χρειάζεται και πολύ ανάλυση. Slayer για πλάκα(οι Metallica είναι εξίσου τεράστιοι αλλά εγώ το κοιτάζω από τη σκοπιά του Thrashα σαν συγκρότημα που αντιπροσωπεύει με τον καλύτερο τρόπο όλες τις αρετές του συγκεκριμμένου ιδιώματος)

[SIZE=“5”]Aura Noir[/SIZE]

Destroyer 666
Audiopain

Και κάτι άλλο. Αν και υπάρχει η επιλογή “Άλλο”, οι Sodom θα έπρεπε να είναι στις κεντρικές επιλογές(ίσως να έβγαζες τους Overkill που δεν είναι καν καθαρόαιμο Thrash)

ημουν αναμεσα σε Megadeth και Kreator. ψηφισα το πρωτο…

Eυχομαι να μην δουν το poll οι Aφοί Cavallera…(και ο Kisser με τον Paulo…)

ολοι έχουν βγαλει τουλαχιστον 3-4 δισκαρες τι να λεμε τωρα. απόλυτες thrash μπαντες ομως ειναι οι slayer και οι sepultura. τους Metallica τους θεωρω πιο κλασικο heavy metal, παρα thrash.

Aura Noir!!

τους sepultura δεν τους εβαλα γιατι δεν μου κανουν για καθαροαιμο thrash.και ετσι κι αλλιως εχω βαλει και την επιλογη αλλο οποτε:wink:

Αν και δεν γκρινιάζω και δεν μοιρολατρώ για τις επιλογές του εκαστοτε poll (στο κάτω κάτω το προσωπικό γουστο του καθενός είναι) εδώ πιστεύω σφάλεις…Οι Sepultura εχουν καταγραφεί στην ιστορία ως thrash μπάντα…(το έχουν δηλώσει και οι ίδιοι εξάλλου,οπότε η επιλογή άλλο είναι πολύ μικρή για αυτήν την τεράστια μπάντα…)

Υ.Γ Ναι ,δηλώνω fanboy…:lol:

οντως μεχρι το chaos a.d. οι sepultura ηταν καθαροαιμο thrash…
παντως αν και το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο με το thrash ειναι οι sodom, θα επιλεξω slayer, γιατι τους εχω μεγαλυτερη αδυναμια
απο την αλλη οι metallica εχουν βγαλει τον καλυτερο thrash δισκο για μενα αλλα δεν μπορω να τους επιλεξω για καλυτερο thrash συγκροτημα

γενικα, μου αρεσουν πολλες απο αυτες τις μπαντες, οποτε δυσκολα εκανα την επιλογη…:smiley:

Eγώ ψηφίζω Kreator γιατί ήταν η πρώτη μπάντα που άκουσα από τον πιο σκληρό ήχο και είμαι συναισθηματικά δεμένος.Ακολουθούν οι Overkill.Πότε θα φέρετε Overkill στην Ελλάδα ρε?Είναι το live που θέλω να δω αυτή τη στιγμή περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.

Megadeth θα πω…Βεβαια δεν ριχνω τους Μεταλικα τους Τεσταμεντ και τους αγαπημενους μου ακομα και στους τελευταιους τους 2 γαματους δισκους death angel!..Aπο κει και περα Sacred reich,flotsam and jetsam λιγο Σοντομ…:D…Α και σεπουλτουρα αραιζ εποχης…

Οι Sepultura ήταν thrash από το Beneath the Remains μέχρι και το Arise και ας λένε ότι θέλουν οι ίδιοι.

σκεφτηκα να τους βαλω αλλα οπως προειπα δεν μου εκαναν για καθαροαιμο thrash και φοβηθηκα μην γινει το αντιθετο δλδ να κραζουν πολλοι επειδη εβαλα τους sepultura και οχι καποιο αλλο συγκροτημα.

οι metallica εβγαλαν τον πρωτο και κατα τη γνωμη μου καλυτερο thrash δισκο οποτε δεν ηταν δυνατον να λειπουν.

:wink: :!:

Ρε παιδιά εγώ ψήφισα Slayer αλλά όλοι φαίνεται ότι ξεχνάμε ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα του είδους: Κανείς δε θυμάται τους Dark Angel;

Μerciless death στους άπιστους…

[SIZE=“4”]KREATOR !!!

Οι Υπερτατοι Αρχοντες του Thrash.[/SIZE]

Δευτερευοντος, Sodom και Testament.

+1…