Καλυτερο thrash συγκροτημα

Haunted…:thumbup:

Haunted?!? :?

Ε, όχι δα! Καλοί, αλλά μέχρι εκεί…

Προσφάτως άκουγα Reign In Blood στο δρόμο και ήθελα να πλακώσω στο ξύλο όποιον έβλεπα μπροστά μου (επειδή είμαι φολς όμως δεν το έκανα :vibrate:). Οπότε Slayer δαγκωτό.

:-k :-k

Τί να ψηφίσω? :-s :-s

Το πολλ αυτό πρόκειται για ένα από αυτά που η απάντηση μου βγαίνει εντελώς αβίαστα. Kreator. Το Storming With Menace από το Terrible Certainty είναι το καλύτερο thrash κομμάτι που γραφτηκε ποτέ και το Extreme Aggression o καλύτερος δίσκος του σύμπαντος.

Ο δεύτερος καλύτερος δίσκος είναι το το Αgent Orange των Zodom

Ο τρίτος καλύτερος δίσκος είναι το Fabulous Disaster των Exodus,

Ο τέταρτος καλύτερος δίσκος είναι το Release From Agony των Destruction, και μετά όλοι οι άλλοι.

Delirio mode off.

Πάντως ρε nihilist μου αρέσει που λες για τους seps ότι παίζαν καθαροαίμο θρας μόνο από το beneath the remains ως και το arise και πιο πριν αναφέρεις τους Aura Noir ή τους Destroyer 666 ως τις αγαπημένες σου θρας μπάντες, που αυτοί ποτέ δεν παίζαν καθαρόαιμο θρας.

Και κάτι άλλο για τους Οverkill, που ο Darth Vader είπε ότι δεν είναι 100% thrash. Στην αρχή ίσχυε αυτό όπου στους δίσκους Feel The Fire, Taking Οver και Under The Influence υπήρχαν κάποια US power στοιχεία. αλλά ακόμα και τότε η μουσική πάλι θρας ήταν. Από την άλλη στο Horrorscope ξεφύγαν τελείως από αυτά, και ο δίσκος είναι από τους πιο σκοτεινούς θρασερς που γράφτηκαν ποτε με ριφφαρες μεγατόνων. Αν δεν το έχετε ακούσει τσεκαρετέ τον, πρόκειται για τον καλύτερο τους δίσκο και είναι και κάπως αδικημένος θα έλεγα, μιας και οι περισσότεροι δίνουν βάση στα πρώτα τους άλμπουμ ή αντε στο μέτριο Years Of Decay. Κάτι ανάλογο ισχύει και για το Persistence Of Time των Αnthrax.

Ε ναι, δεν βλέπω όμως γιατί τα συνδυάζεις. Αυτό που έγραψα ισχύει για τους Seps. Στα πρώτα τους βήματα death-ιζαν επικίνδυνα και μετά γίναν “χοροπηδηκτοί”.
Τους Aura Noir και τους υπόλοιπους τους έβαλα για να ξεφύγουμε από τα τετριμμένα και να μην γραφτεί για χιλιοστή φορά Slayer ή Kreator κλπ.
Αν είναι να γράψω και άλλες αγαπημένες μπάντες πέραν αυτών, θα έλεγα πρώτα απ όλα Sodom, Kreator και από λίγο πιο μακρυά να ακολουθούν Seps, Slayer, Haunted και άλλοι.

P.S. Οι Audiopain και το πρώτο full length των Aura Noir είναι καθαρόαιμο thrash.

Slayer ψηφισα γιατι το seasons in the abyss σε κανει να θες να βαρεσεις κοσμο. Ε μετα πανε haunted, sodom, kreator, exodus και testament (για μενα παντα).

Τωρα απο τον χωρο thrash/hardcore, θα ελεγα και Stampin’ Ground. Στο carved from empty words, βρισκεις κομματια που προσφερονται για πολυυυυυ ξυλο.

Απο τον ιδιο χωρο αξιολογο γκρουπ ειναι και οι Bury your dead (δεν ξερω κατα ποσο σχετιζεται με το ομοτιτλο κομματι των haunted…) που δεν με αφησαν αδιαφορη.

Βάλτε και Bathory μεχρι και το Blood Fire Death στο κόλπο πάντως.

Να θυμίσω και μερικά ονόματα: Forbidden, Heathen, Holy Terror, Coroner(:bow2: :bow2: :bow2: ), Sadus, Flotsam And Jetsam, Xentrix, Sabbat(Δέος), Assasin, Paradox, Imagika, Tankard(δεν μου αρέσουν αλλά :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: ), Carnal Forge

Ωραίος!!!

:thumbup:

Coroner μεγάλη παράληψη! Τεράστια μπάντα!

Τεραστιοτατη!!!

Αν θεωρουνται θρας οι Watchtower (εστω του Energetic) λεω αυτους… Αλλιως Megadeth

Ζλεηερ

Αυτό. :slight_smile:

Μερικοί ακόμα, Blind Illusion, Anacrusis, Exhorder, Toxic, Vio-lence, Machine Head, Whiplash, Pestilence. Μερικοί δεν θεωρούνται καθαρό Thrash όπως Machine Head σαν πολύ μοντέρνοι/μοδάτοι(αν και πλέον έχουν περάσει 15 χρόνια από τότε που ήταν μοντέρνοι) ή Pestilence που πολλοί τους βάζουν στο Death, άποψη που δεν τη συμμερίζομαι μιας και τέτοια συγκροτήματα βοηθήσαν το είδος να μη γίνει μουσειακό.

[SIZE=“5”][/SIZE]

sodom ρεεε!:drunk: Ζήτω ο Θωμάς Αγγελοσχίστης!

:respect: :bow:

Μegadeth and Testament.

Για τους Metallica δεν μου πολυ κανει να τους χαρακτηριζουμε θρας γιατι μονο το 10% της δισκογραφιας τους μπορει να θεωρηθει τετοιο.

Ε ναι, μετά έβαλαν μελωδίες και μπαλάντες και ξεπουλήθηκαν. :vibrate:

Οχι, εβγαλαν βιντεο-κλιπ και ξεπουληθηκαν.:razz:

:vibrate:Και πήραν και βραβείο MTV :razz:

Grammy όχι MTV.:wink:
Βασικά ποιος τα δίνει αυτά?
Και πότε πήραν το 1ο?
Στην 1η υποψηφιότητα το πήραν οι Jethro Tull.