Αγαπημενο thriller

Ποια ειναι η αγαπημενη σας ταινια τρομου και γιατι;

εαν και δεν ειμαι φαν των θριλερ,μπορω να πω οτι Η Λαμψη π ειδα χθες ηταν αρκετα καλη…

α ναι το εχω δει και το ξαναειδα ειναι πολυ ωραιο αν και υπαρχουν και πολυ καλυτερα

Αν εννοείς τη λάμψη με τον Νικολσον έχω περιέργεια να μου πεις πια είναι αυτά τα ΠΟΛΥ καλύτερα.

κοιτα δεν λεω οτι δεν ειναι καλο ειναι πολυ καλο αλλα πχ ο εξορκισμος της εμιλι ροουζ μου αρεσε περισσοτερο

Ας μην το κουράζουμε πολύ…

για αρχή.

και τα rings ειναι ωραια οταν ειχα πρωτοδει το αμερικανικο ειμουν μικρος και ειχα χεστει πανω μου

Μαθετε μπαλιτσα,που λεει και ο Τζωρτζ…αρχικα,αυτο ειναι η Μητερα ολων:

στη συνεχεια,εχουμε τα αδερφια-εκπροσωπους απο το χωρο του σπλατερ-τρομου:

and

και αμεσως μετα,τον εκπροσωπο απο τα serial killers movies:

καπου εδω,χωραει και η γιαγια και ο παππους της οικογενειας

Και

…και δεν ειναι μονο αυτα,θα επανελθω αργοτερα…εχει ακομα πολλους αξιους εκπροσωπους το σο’ι’…(hellaraiser,niiiiiceeee!!!thumbs up!!)

Και Ring εννοείται!

Αλλά μόνο τα (3) Ιαπωνικά και το 1ο αμερικάνικο. Μετά πάτος.

ναι ρε το δυο ηταν ξεφτιλα.Τα saw ειναι καλα αλλα δεν ειναι thriller και ειναι πολυ cult.Και τα wednesday 13 ειναι πολυ ωραια

Αν και στο συγκεκριμμένο είδος έχω τρελά κενά(πχ δεν έχω δει το Psycho:tomato:) κάποια από τα αγαπημενα μου είναι τα:

Και όσον αφορά το τελευταίο, ναι το θεωρώ Thriller. Η δομή, η αφήγηση, τα καδραρίσματα όλα είναι εντελώς Thrillerικα.

το seven ειναι τελειο

Σωστός ο Νταρθ, αν και το Αλιεν εγώ το βάζω σην ΕΦ.

A! Και Dark Water μέσα όπωςκαιδήποτε! (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ το Ιαπωνικό!)

το dark water τι υποθεση εχει?

εγω π δα και τον εξορκισμο της Εμιλυ παντως…η Λαμψη με τον νικολσον ειναι πιο ωρεα…πιο ψυχο!!!..ειδικα στην σκηνη με το red rum και τον νικολσον να σπαει την πορτα και να φωναζει here’s Johnny!

είναι του Νακάτα (ο ίδιος που έκανε και τα Ρινγκ), και πραγματεύεται ένα παλιό στοιχειωμένο σπίτι. Τρελό κλασμεντέν!

λολ οκ θα το δω

ενα ειναι αδυνατο να υπαρξει για μενα

οπωτε

The Shining

Hellraiser

Evil Dead

Psycho

Alien

Seven

Funny Games

Dead Ringers

Braindead

Night Of The Living Dead

Suspiria

Demons

The Ring

The Texas Chainsaw Massacre

Re-Annimator

Silence Of The Lambs

βασικα ειναι ατελειωτη η λιστα

Τα υπολοιπα που ποσταριστηκαν/θα ποσταριστουν ειναι ηδη κλασικα.
Τα 2 παραπανω ειναι απιστευτα πραγματικα.Γιατι πανω απ’ολα θριλερ σημαινει
γαμημενα χιεβι ατμοσφαιρα. 8)

Χμ, για να θυμηθώ…

‘‘Η λάμψη΄’’
‘‘Η νύχτα με τις μάσκες’’
‘‘Οι άλλοι’’
‘‘Το ορφανοτροφείο’’
‘‘Το κουρδιστό πορτοκάλι’’ (δε θεωρείται θρίλερ, αλλά χέστηκα πάνω μου όταν το είδα)
‘‘Ο εξορκιστής’’ (αυτό μάλλον πρέπει να το δει κάποιος σε μικρή ηλικία για να τρομάξει)

Τα ‘‘Hellraiser’’ και ‘‘Ο εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες’’ με απογοήτευσαν όταν τα είχα δει.

‘‘Seven’’, ‘‘The ring’’, ‘‘Η έκτη αίσθηση’’ ήταν επίσης απολαυστικά.

Α, και κάποιο από τα ‘‘Evil dead’’ το έβλεπα αμέτρητες φορές για μία περίοδο. Ήταν ένα που αυτός έκοβε το χέρι του και μετα αυτό τον κυνήγαγε ή κάτι τέτοιο. :lol: Θυμάμαι την πρώτη φορά είχα τρομάξει, αλλά μετά το έβλεπα συνέχεια.