Αγαπημενο thriller

Η Λάμψη
Η Νύχτα Με Τις Μάσκες Ι ΙΙ + Remake 2008
Το Ορφανοτροφείο
Blade Ι ΙΙ
The Others
Παρασκευή Και 13 Ι ΙΙ IV
Ο Σχιζοφρενής Δολοφόνος Με Το Πριόνι… και το πρώτο και το remake και το begining του 2007:!:
Ψυχώ Ι ΙΙ…και το remake με την Αν Χεκ:!:
Hellraizer…όσο και αν φαίνεται απίθανο τις τρεις τελευταίες ταινίες της σειράς:!:
Εφιάλτης Στο Δρόμο Με Τις Λεύκες Ι ΙΙΙ
Evil Dead I II
Ο Ανθρωποκυνηγός, Σιωπή των Αμνών, Χάνιμπαλ, Red Dragon (remake του Ανθρωποκυνηγού):!:
Seven, Fight Club
28 Days Later, 28 Weeks Later
Η τριλογία του Ρομέρο, που τώρα είναι πενταλογία, με όλα τα remake:!:
Καλός χαβαλές στην ταινία που έχει και το Jason Vorhees(μάλλον λάθος το έγραψα) και τον Freddy Krouger:!:

SEVEN
American Psycho
Reservoir Dogs
From Hell
Hannibal
The Machinist
Sin City
No Country For Old Men
Fight Club

Ρε παιδιά μιλάμε για θρίλλερ ή για τρόμου?

Θρίλλερ ψηφίζω Σέβεν, τρόμου Λάμψη.

+++ Salems Lot, Desperation, Misery, Needful Things, Μυστικό Παράθυρο, Καταιγίδα Του Αιώνα-Το Οχυρό-Rose red(σειρές tv), από Στίβεν Κινγκ:!:
Η Ένατη Πύλη
Το Κακό…Ελληνικό και γαμάτο:!:
Possesed II…με τον απίστευτο τύπο που έχουν στο εξώφυλλο του Among The Living οι Anthrax:!:

+++ The Letter From Hell…με την κουκλάρα A.J.Cooc:!:

Χμμ… Τι ακριβώς ορίζουμε σαν θρίλερ; Τα Seven και Συνήθεις Ύποπτοι (οι δύο πιο αγαπημένες μου ταινίες) που είπε ο Darth Vader μπαίνουν στην ίδια κατηγορία με την “Λαμψη” (πολυαγαπημένη μου ταινία επίσης); Έχω την εντύπωση πως τα δύο πρώτα όντως μπαίνουν στην κατηγορία “Θρίλερ”. Το τρίτο μπαίνει στην κατηγορία “Τρόμου”… Λεπτά τα όρια αλλά υπάρχουν… Οι τρεις παραπάνω ταινίες πάντως μαζί με το “Ψυχώ” (τρόμου) είναι απλά κορυφή στο είδος τους…

Αυτό λέω από πάνω.

¶σε που δεν είναι και τόσο λεπτή η διαφορά. ¶λλο ο Εφιάλτης Στο Δρόμο Με Τις Λεύκες κι άλλο οι Συνήθεις (ΕΠΟΣ ως εκεί που δεν πάει, το καλύτερο τέλος έβερ).

βασικα ουτε γω εχω καταλαβει πολυ την διαφορα.Οποιος ξερει να πει

Το thriller έχει ως σκοπό να σε κρατήσει σε αγωνία και να δημιουργήσει σασπένς.

Το horror movie αποσκοπεί στο να τρομάξει κι ενίοτε να σοκάρει το θεατή.

Το αγαπημενο μου θριλερ(ψυχολογικο)ειναι ‘‘οι αλλοι’’
και ‘‘το ορφανοτροφειο’’ μου αρεσει πολυ.Θυμαμαι το ειχα δει σινεμα και η καρδια μου πηγαινε να σπασει απτο φοβο σε ορισμενα σημεια 8O

[CENTER]
[/CENTER]

Πιο ορφανοτροφειο λες ρε ενα ισπανικης παραγωγης???ψιλοκαινουργιο ε???αν ειναι αυτο μουφα ηταν δεν μου αρεσε…αγαπημενο θριλλερ
1 Λαμψη
2 Κουρδιστο Πορτοκαλι (δεν ξερω αν ειναι θριλλερ μαλλον οχι αλλα καλυτερη ταινια εβερ)
3 Ψυχω
4 Η σιωπη των Αμνων
5 fight club(δεν το λες και καραθριλλερ αλλα εμενα μου αρεσει)
εχω και αλλα πολλα αλλα σκεφτηκα ποιος θα τα διαβασει ολα αυτα που θα γραψω???χαχα

ναι,αυτο λεω.Εμενα μου αρεσε παντως :stuck_out_tongue:

δεν τρελαθηκα κιολλας…ψιλοπεριεργο(μαλλον εγω ειμαι χαζος χαχα)
θελω εξηγησεις τις ταινιας τωρα!!!:Ρ

The others

δεν ξερω αν θεωρηται θριλλερ αλλα το γελιο που εχω ριξει στην μουμια,πουθενα αλλου :lol::lol::D:p
απιστευτο …#-o

MY TOP-5:
1)Pet Semetary–Steven King
2)Rose Red–Steven King
3)The Diaries Of Helen Rimbauer(Rose Red Prequel)
4)Identity
5)Seven

Evil Dead!!!

gγεια σου ρε rodakia με τον fulci:D

οι προκρισεις της ομαδας μου