Αγαπημενο thriller

…και τα τρία άξιζαν:wink::!:

Aυτα είναι ταινίες κυριοι.

To Ομεν το παλιο δεν ανεφερε κανεις…Σκηνη με νεκροταφειο ειχα κλασει τη ζωη μου…

Σωστος.:wink:

καλο το omen αλλα αν εχεις διαβασει το βιβλιο δεν σου προκαλει πολλα…το βιβλιο ειναι πιο καφριλα8)

http://www.youtube.com/watch?v=4LCv-5BFUtk πωπω τι μου θυμισες!!!η μουσικη ειναι ολα τα λευτα παντως!!!το ειχα δει μικρος με το πατερα μου την πρωτη φορα(γιε μου ελα να δουμε μια ωραια ταινια) και το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω!!!

A) Η πενταδα με τα 5 αγαπημενα μου θριλερ περιλαμβανει :

  1. Παρασκευη και 13

  1. Βαθυ Κοκκινο

  1. Σουσπίρια

  1. Κάρυ

  1. Η Εβδομη Πυλη Της Κολασεως

Β) Η πενταδα με τα 5 αγαπημενα μου horror movies περιλαμβανει :

  1. Ψυχω

  1. Blair Witch Project

  1. Ringu

  1. Η Προφητεια

  1. Μετα Τα Μεσανυχτα

προσφατα ειδα ξανα το it του stephen king.Σαν ταινια ειναι λιγο μαπα καμια σχεση με το βιβλιο

Ωραίες επιλογές, στον Argento έχω και μια αδυναμία παρότι οι τελευταίες του δεν αξίζουν ιδιαίτερα.
Να προσθέσω το " The Wicker Man "
Εννοείται το παλιό το αγγλικό όχι αυτό με τον Nicolas Cage…
Από την ταινία πήραν και οι Maiden το όνομα για το δικό τους Wicker Man

Θα συμφωνησω ,οντως ειναι τελειως μαπα.μονο που δεν μπορεις να την παιες καθαροαιμη ταινια,καθως ηταν σειρα που παιχτηκε στη τηλεοραση και καποια στιγμη τα “εραψαν” ολα μαζι και το βγαλανε και σε ταινια

ναι εχεις δικιο σε αυτο

πω πλάκα κάνεις, θα πάω να το πάρω τρέχοντας:p!!Το Omen 1 είναι από τα καλύτερα θρίλερ που έχω δεί…επίσης Ο ΕΝΟΙΚΟΣ του Ρομαν Πολανσκι είναι η πιο άρρωστη ταινία που έχω δεί ποτέ. Μετά Dracula, Ψυχώ, Επισκέπτης απο την κόλαση, Το Μωρό της Ρόζμαρυ, Η σιωπή των αμνών, Η λάμψη, Οι άλλοι…

Δεν ξέρω αν θεωρείται ακριβώς θρίλερ αλλά με το Ορφανοτροφείο φοβήθηκα αρκετά ομολογώ.

Θρίλερ ή όχι, πάρα πολύ καλή ταινία:):!:

Σε αυτά που έχουν αναφερθεί θα προσθέσω το phantasm που είδα σχετικά πρόσφατα.
Απολαύστε την μορφή :

  1. Μετά Τα Μεσάνυχτα

  1. Ringu

  1. Suspiria

  1. The Beyond

  1. Poltergeist

  1. H Προφητεια

  1. Τhe House With Laughing Windows

8] The Changeling

  1. Tenebre

10] Βαθυ Κοκκινο

συνιστω σε ολους το 999-9999

γελασα με την ψυχη μου

αν είναι για γέλοια γιατί να το δούμε σαν thriller;

hellraiser 2:)

Το Crazies, τό’δε κανείς;…πολύ καλό:):!: