Ο Tim "Ripper" Owens στην μπάντα του Malmsteen!

Οντως. Ειχαν διασκευασει το Mr Crowley.

α γεια σου! Κατι τετοιο θυμομουνα.

Χάρηκα από την είδηση (αφού είμαι οπαδός και των 2) αν και πιστεύω ότι ο Ripper γνωρίζει ότι στην μπάντα του Malmsteen είναι αναλώσιμος. Μάλλον το έκανε ώστε να έχει ένα εισόδημα.

Το μονο σιγουρο. Απ οτι φαινεται οι Beyond Fear θα γινουν το full time (λεμε τωρα) προσωπικο του σχημα.

Οσον αφορα το ντεμπουτο, το μισο ηταν πολυ καλο. Αλλα ρε γμτ, απο αυτο τον ανθρωπο δε θελω ενα καλο δισκο, θελω τον καλυτερο δισκο!

Ειναι αμαρτια απ το θεο να μεινει ως ‘‘ο αντικαταστατης’’.

Ενα τετοιο δισκο να βγαζε ρε γμτ. Ολο παρτα!

Απίστευτο τραγούδι το scream machine. Κρίμα που το Beyond Fear έχει λίγα πολύ καλά κομμάτια.
Και ο Malmsteen όμως τα τελευταία χρόνια δεν με έχει ενθουσιάσει. Το war to end all wars ήταν απαράδεκτο, το unleash the fury είχε κάποια καλά κομμάτια αλλά θα έπρεπε να έχει λιγότερα τραγούδια γιατί άμα έχεις σε έναν δίσκο 18 είναι δύσκολο να μην κάνει κοιλιά το άλμπουμ… Αντίθετα το Attack μου άρεσε αρκετά.

Αν και οφ τοπικ, το βαζω εδω:

Do You Want To Be In TIM ‘RIPPER’ OWENS’ Backing Band? - Feb. 28, 2008

Sadie Rene’s nightclub in North Canton, Ohio and Canton/Akron’s Rock 106.9 are forming Northeast Ohio’s “ultimate band.” According to a press release, "Tim ‘Ripper’ Owens [ex-JUDAS PRIEST, ICED EARTH] will be the lead singer and we want three instrumentalists to join him ? a bass player, a guitar player and a drummer.

"The contest takes place at Sadie Rene’s on Whipple Ave. each Sunday night.

"Doors open at eight on Sundays and the competition starts at 9 'till midnight.

“Everything kick[ed] off on February 24 when the Ripper [had] a concert at Sadie Rene’s. Then March 2 the contest begins with the first auditions. There will be three judges each week. The judges will be all professional musicians.”

Below is the list of songs that will be randomly chosen each night for auditions:

JUDAS PRIEST - “Green Manalishi”
JUDAS PRIEST - “Grinder”
JUDAS PRIEST - "Breaking the Law’
KISS - “Cold Gin”
PANTERA - “Walk”
ALICE IN CHAINS - “Man in the Box”
MEGADETH - “Peace Sells? But Who’s Buying?!”
BLACK SABBATH - “Paranoid”
GODSMACK - “Awake”
GODSMACK - “Forever”
DROWNING POOL - “Bodies”
STONE TEMPLE PILOTS - “Plush”

For more information, go to this location.

Πωωω!! Καποιος να μου μαθει μπασο τωρα!#-o

υπάρχει ακομα ο Μαλμστεεν? αυτα ειναι

o μαλμστιν ειναι το τελευταιο μνημειο της μουσικης … μετα τον ταμπακη βεβαια :!: :!: :!:

Εντάξει μωρέ δεν είναι τρανός όπως οι Ulver και οι Nevermore αλλά το παλεύει ο καημένος :!:

μαλλον αυτο ειναι το προβλημα του . οτι δεν τη παλευει . μα κοθολου ομως .

αστειάκι :roll:

οπως το παρει κανεις .

Εννοεις οτι δεν την παλευει μουσικα?Μηπως ομως ειναι μακρια απο τα μουσικα σου γουστα γι’αυτο το λες αυτο?

Xμ, μάλλον πιστεύω ότι εδώ πρέπει να “εστιάσουμε”

Δεν ξέρω αν θα κολλήσει ο Riipper με τη μουσική του Θεού…δεν μπορώ να το φανταστώ δηλαδή…θα δείξει…

ίσως ήταν καλύτερα να πάει στους Nevermore μιας και είναι η καλύτερη μπάντα του παγκόσμιου power metal κατά Χάκο :lol: να ακούσουμε και κανέναν σοβαρό τραγουδιστή.

Όταν ο Malmsteen ξεστράβωνε με το Rising Force και έβαζε στον χάρτη τα κιθαριστικά albums ο κύριος Loomis έπαιζε σε black metal group…

To δε Attack κονιρτοποιεί οτιδήποτε από Nevermore.

οχι τον μαλμστιν τον παω απιστευτα σαν μουσικο και κιθαριστα . απλα τον κραζω . :smiley:

Και μετά από αυτό το ευχάριστο διάλειμα, αφού καταφέραμε να συγκρίνουμε τον Μάλμστην με τους Νέβερμορ καθότι μπάντες με την ίδια μουσική φιλοσοφία, και αφού μάθαμε ότι για να μπορείς να κράζεις τον Μάλμστην πρέπει να μην έχεις πει καλό λόγο για τους Ulver, διότι ώς γνωστόν θα πρέπει να τους κρίνεις με τα ίδια κριτήρια (οι μεταξύ του ομοιότητες είναι προφανείς), να πω ότι όντως ο Malmsteen ξεστράβωνε κόσμο με δίσκους σαν το Rising Force. Και φυσικά είναι από τους μουσικούς που κράζονται από μόδα/hype όσο λίγοι -και υπό αυτήν την έννοια είναι πολύ αδικημένος. Πόσο εύκολα όμως μπορεί κάποιος να συγχέει δεδομένα με ανακρίβειες όταν εκνευρίζεται :-k

Τέσπα, επί του θέματος… Εγώ περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τον ripper. Ο Doogie όσο φωνάρα και να έχει, πιστεύω ότι δεν είχε πια τίποτα να δώσει στην μπάντα.

Επειδή έχω μία μύγα εδώ κοντά και μία σφήγκα λίγο πιο πέρα και ΚΥΡΙΩΣ επειδή γουστάρω κουβέντες στα ίσα κι όχι μέσω της πλαγιάς οδού για κάν’το λίγο πιο λιανά αυτό.