Ο πιο tl;dr χρήστης του Rocking

Ποιος ειναι ο χρηστης που καθε φορα που βλεπετε το νικνεημ του σε ποστ, βαζετε στοιχημα το σπιτι σας οτι θα ειναι σεντονι;
Εξ ου και το tl;dr, που για οσους δεν γνωριζουν, σημαινει too long;didn’t read.

Ειναι πολλοι αυτοι οι χρηστες απλα εχω κολλησει τωρα και δεν μπορω να τους φερω ολους στο μυαλο μου.
Ενας που θυμαμαι ειναι ο Shadowcaster και μαλλον αυτον θα ψηφισω οταν γινει το πολλ

Ο αγαπητός Shadowcaster είναι προφανώς ο αδιαμφισβήτητος βασιλιάς των σεντονιών.

awake??

Shadowcaster

και για την 2η θεση παλεύουν lupin και ellanor με κατι υπεραφιερώματα σε σειρές/ταινίες και βιβλία/κόμικ…

εντιτ ναι ρε οχι didn’t read… αγαπάμε υπεραναλύσεις!!

Γράκχος
Lupin
Shadowcaster
Kavou

Αυτοί οι 4 μου έρχονται τώρα. Βέβαια το δεύτερο σκέλος (didn’t read) δεν ισχύει για μένα, αφού σχεδόν πάντα τους διαβάζω…

εγω αναλογως τις ορεξεις και τον χρονο που εχω, τους διαβαζω που και που…

stef :wink::!:

:bow:

Τετοιο πραγμα ουτε αν χρεωνονταν τα ποστ αναλογα με τον αριθμο των λεξεων ρε παιδι μου…8O

__Μπήκα μόνο και μόνο για να μάθω τι σημαίνει " tl;dr" και τι ανακαλύπτω; :stuck_out_tongue: #-o :lol:

__Βέβαια, δε μ’ αρέσει το nick και θα αναλύσω διεξοδικά τους λόγους εδώ: [SPOILER] :lol: μην φοβού, προσποίηση ήταν :lol:[/SPOILER]

__Πάντως:

. συνήθως βάζω αστερίσκους /σπόιλερς κλπ με περιλήψεις (ή βάζω τις πιο επί συγκεκριμένου προσώπου, ή τα όφ-τόπικ σε σπόιλερ) για αυτούς που βαριούνται ή δε θέλουν να διαβάσουν όλο το κείμενο.
. συνήθως το κάνω σε θέματα που σηκώνουν ανάλυση
. δεν κάνω ποστ αν δεν έχω να προσθέσω κάτι στη συζήτηση (δείτε αριθμό ποστ και χρόνια στο φόρουμ)
. δεν κάνω σπαμ
. δεν είμαι τρολ
. και μάλλον περνάω την “αναλυτική” μου περίοδο -ελπίζω να μου περάσει -χαχαχα!

__Γενικά, μ’ αρέσει να αναφέρω λεπτομέρειες, να αναλύω κάτι αν έχω να μεταδώσω γνώση που έλαβα και μου φαίνεται ενδιαφέρουσα (π.χ. στο θέμα cd vs vinyl αν θυμάμαι καλά), και κυρίως όταν διαφωνώ, θέλω να είμαι ακριβής σ’ αυτό που λέω, να το τεκμηριώνω με επειχηρήματα, ή μ’ αρέσει να είναι πλήρης και “εμπεριστατωμένη” η απάντηση (π.χ. στο θέμα “πώς προφέρεται γαμώ”).

__Βέβαια, θαρρώ πως μάλλον πάσχω κι εγώ λίγο από την ελληνική αρρώστια του να φιλοσοφώ καμιά φορά περισσότερο για τον έρωτα παρά να κάνω έρωτα, αλλά όταν ένα θέμα με ενδιαφέρει, με ευχαριστεί να μιλάω γι’ αυτό.

__Αν και προτιμώ τον προφορικό λόγο, όπου εκεί είμαι πολύ πιο λακωνικός γιατί δε μ’ αρέσει ο μονόλογος.

__Αλλά, ΘΕΩΡΩ, ότι αυτό είναι το νόημα ενός φόρουμ (γι’ αυτό συνήθως γράφω σεντόνια σε σοβαρά θέματα ή reviews αγαπημένων δίσκων, όχι παντού και πάντοτε), όχι να είναι τσατ (άντε στα πολύ off-topic ας γίνεται λίγο τσατ, έχει και το γούστο του). Διαδραστικοί μονόλογοι. Σκέφτεσαι, γράφεις, ΜΕΤΑ απαντάει ο άλλος. Μετά εσύ αναλόγως τι έχει γραφτεί. Είναι ανταλλαγή απόψεων -με πιθανό σκοπό να αφήσεις και μία μικρή παρακαταθήκη πληροφόρησης, πλουραλισμού απόψεων και ίσως ακόμα και γνώσης. Σε φόρουμ είμαι, όχι σε τσατ.

__Ετσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.
[CENTER]:)[/CENTER]

[B]EDIT:[/B]
__ :lol: χάρη στον ΚρίσΠ (καθότι έκανα έντιτ για να βάλω το εμοτικον της αρχής), βρήκα άλλον έναν λόγο που [U][B]κάνει[/B] να φαίνονται[/U] (:stuck_out_tongue: ναι καλά :p) τα ποστ μου σεντόνια…: είμαι ένας απ’ τους ελάχιστους χρήστες που κάνει edit (κι έτσι μεγαλώνει το κείμενο) για να προσθέσει κάτι αντί να διπλοποστάρει ή να ποστάρει λίγο δευρόλεπτα/λεπτά μετά. :slight_smile:

Αγαπάμε ποστς σάντοουκάστερ και όποιος πει το αντίθετο να του καεί ο μουσακάς.

Γρακχος, σαντοουκαστερ.

Απλα όταν βλεπω τα ποστς σας ξερω ότι κατα 80% δε θα τα διαβασω. Σορυ μαγκες

Επίδειξη δύναμης!8)

+∞ =D>

Respect στον Shadowcaster και γενικά στους “tl;dr” users.
Αντί να μας ενοχλούν οι “λακωνικοί” users με τα τηλεγραφικά τους posts, μας πειράζει όταν κάποιος αφιερώνει αρκετό από το χρόνο του για να γράψει αυτά τα κατεβατά.

Πάντως, ακόμη και με το παραπάνω ποστ σου Shadowcaster δικαιολογείς τη θέση σου σε αυτό το thread…:lol::bleh:

[SPOILER]Στα διάλα με την internet-ική αργκό ! :blow:
Ούτε γω ήξερα τί σημαίνει tl;dr …
Λες και είναι δύσκολο/κουραστικό να γράψεις “Too long; didn’t read” [-X[/SPOILER]

Ε, οταν θες να δηλωσεις οτι πω μαλακα εγραψες σεντονι, κουραζεις, τοτε βαζεις συντομογραφια για να δικαιολογησεις περαιτερω την βαρεμαρα σου

Οι αρμοδιοι παρακαλω να πουν λιγα ακομα ονοματα για να συμπληρωσουμε 10αδα για το πολλ, θενκς

__Βrein.d3d, θενκς! :oops: :slight_smile:

__χιχιχιχι :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

__Αλήθεια, έχεις φορτήσει αρνητικά τον όρο (που είναι είναι ήδη αρνητικός μάλλον) στο πρώτο σου post, KAI ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΣΕ ΤΣΑΤ [SPOILER]

[/SPOILER], και έχεις σκοπό και να κάνεις KAI POLL?!! [-X

__Καλά πάμε, βήμα-βήμα. Ο καιρός του poll “ποιός είναι ο πιό μαλάκας user” και “ποιά είναι η πιό ξενέρωτη γιατί δεν ήθελε να κάνουμε cyber-sex στο forum” γαρ εγγύς… =D> …#-o [-X

μαθαίνουμε(από), αγαπάμε, στηρίζουμε, [B]Shadowcaster[/B] :smiley:

αγαπαμε shadowcaster και τα ποστ του που ειναι

[SPOILER][/SPOILER]

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ :lol::lol:
ναι φτάνει.

ΜΠορώ να πω κι εγώ στηρίζω Shadowcaster, είναι από τους λίγους “φλύαρους” που κάθομαι να διαβασω ολόκληρα τα ποστ του κι ας είναι πιθανον μεγαλύτερα από το εκάστοτε μάθημα της ιστορίας μου, και ποτε δεν το μετανιώνω!

Aμα ξεκινησω να διαβασω ενα κατεβατο καποιου οποιουδηποτε, ειναι πολυ πιθανο στα μισα να το Χ-ιωσω γιατι θα βαρεθω/κουραστω/get the picture already κτλ κτλ…στα κατεβατα Shadowcaster ειναι φυσικως αδυνατον να σταματησεις να διαβαζεις πριν τελειωσει ολο το κειμενακι \m/

…τι poll τωρα και βλακειες…

Όταν είχα γραφτεί στο φόρουμ, είχα περάσει μια νύχτα διαβάζοντας ατελείωτα σεντόνια Γράκχου, Mule, Karvou κτλ. στο ιδεολογικές συζητήσεις.

[SPOILER]
[/SPOILER]