Today is the day

Επειδή θα τους δω αύριο (με 12$ και παρέα και οι Storm of light) τι άλλο να ακούσω εκτός από το Temple και το Pig για να προετοιμαστώ κατάλληλα;

[SPOILER]

ANTE ΓΕΙΑ![/SPOILER]

Κανά νεότερο για εκείνη την φήμη που τους ήθελε να’ ρθουν στην Ελλάδα για λαιβ, έχομε?

Ακουσα καποια σκορπια τραγουδια απο ολους τους δισκους, μου ειχε προτεινει και ο Bleedin History το In the Eyes Of God που παιζουν και οι Bill Kelliher και Brann Dailor των πολυαγαπημενων μου Mastodon και το ακουσα ολοκληρο, αλλα ειναι πολυ noise για τα γουστα μου… Βρηκα καποια πολυ ωραια σημεια παντως, ειδικα σε κιθαρες. Η φωνη με ενοχλει αρκετα ομως. Γουστα ειναι αυτα.

Πήγαινε να τους δεις στο Roadburn και αν τους φέρουν κι Ελλαδίτσα έχει καλώς…

Γιατί λάιβ ΣΠΕΡΝΟΥΝ! λίγο η εκτέλεση του temple of the morning star χάνει, αλλά στα υπόλοιπα έχεις δύο επιλογές: Α) κοπανιέσαι ανελέητα ή Β) Κοιτάζεις σαν χαμένος κι απορείς πως δεν έχουν ακουστεί ιστορίες για τον σχιζοφρενή δολοφόνο του Νόξβιλ…

Ποιο Roadburn μωρέ…

[B][SIZE=5]CATCH THE SOAP KANE TA KOYMANTA ΣΟΥ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!![/SIZE][/B]

Bump, γιατί σήμερα (τυχαία) ανακάλυψα από που προέρχεται το γαμηστερό intro sample του “Willpower”.

Είναι από το “Goodfellas”, το ξαναείδα σήμερα, και ένιωσα αυτό το φοβερό συναίσθημα του να ακούς ξαφνικά κάτι που σου είναι πολύ οικείο, όσοι το έχουν νιώσει καταλαβαίνουν. :stuck_out_tongue:

[B][U]Σχεδόν έτοιμος ο 10ος δίσκος με νέο line-up (κλασσικά), ο οποίος λέει θα είναι κάτι ανάμεσα σε Temple και In The Eyes Of God.[/U][/B]

Κλαίω.

Επίσης, δεν ξέρω ποιος το πήρε πρέφα αλλά πέρσι κυκλοφόρησαν τούτο το κομμάτι: http://todayistheday.bandcamp.com/track/sick-of-your-mouth