Tom Morello

ειναι πολυ μεγαλος κιθαριστας και με ratm και με audioslave(αν κι εμενα μονο το πρωτο μου αρεσε)δυστυχως ομως το solo album του ως nightwatchman μπορουσε να βγει καλυτερο(στο live των axis of justice house band παντως ακουγεται καλυτερα).δεν μπορειτε να φανταστειτε παντως ποσο φανηκε η απουσια της κιθαρας του στο live του chris cornell οταν ακουγοντουσαν τα audioslave

θεουλης με τρομερο παιξιμο,ξεχωριστο στυλ και ηχο.’‘εγραψε’’ στους ratm και τους audioslave

Apla enas mikros 8eoulhs … Ateleiwto RESPECT stous RATM kai shma katate8en sto sleep now in the fire to aristero t podi !!! San audioslave evgalan arketa kala kommatia alla thn loulou Chris Cornell den mporw na ton sygkrinw me ton Zack de la Rocha!!! O morello omws ta spaei oti k an paiksei

30 Σεπτέμβρη βγήκε το δεύτερο solo του αλμπουμε με τιτλο: The Fabled City.
Mε 1-2 ακροάσεις μπορώ να πω πως είναι ανώτερο του One Man Revolution. Έχει επιτέλους συνοδεία άλλων οργάνων (πιανο, τσελο, ντραμς κλπ) και οχι μονο την ακουστικη του. Guest εμφανιση του Serj Tankian και Shooter Jennings. :smiley:

[CENTER][/CENTER]

Αγαπημενο μου so far:http://uk.youtube.com/watch?v=EV_w_B-xg2Y

Τεραστιος… Μου σπαει ομως τα νευρα οταν θελω να παιξω τραγουδια των RATM!!! Πρεπει να βγαζω βισματα, να σαλιωνω τους μαγνητες κ οτι πιο κουλο υπαρχει που να μπορει να βγαλει ηχο! Αντε να τον δουμε κ στην Ελλαδα… Οχι σολο ομως…:stuck_out_tongue: Μαζι κ ο Ζακ…:stuck_out_tongue:

αν και προτιμω τον πρωτο δισκο του, στο δευτερο το Lazarus on down με τον Serj τα σπαει…

Ο θεος αποφασισε

:ban:ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ:p:p

εγω τον ειδα τον ιουλιο στην λισαβονα (συγγνωμη, απλως νιωθω οτι οφειλω να το πω) :lol::lol:
αν δεν με πιστευετε εδω ειναι και το βιντεακι μου: http://www.youtube.com/watch?v=zuL_IPGxtRo&feature=channel_page :smiley:

ααα και μην ξεχνιομαστε: 28 Mαιου 2009 AC/DC OAKAAAAAAAA!!! 8O

Πόσο δισκάρα είναι το “One Man Revolution” ρε γμτ; :bow2:

Το νέο project του Tom Morello είναι οι Street Sweeper Social Club, οι οποίοι θυμίζουν αρκετά Rage Against the Machine.
Τσεκάρετε εδώ:
http://www.myspace.com/streetsweepermusic

Το άλμπουμ λέει βγαίνει στις 19 Ιουνίου…

Επίσης είναι στην περιοδεία με Nine Inch Nails/Janes’s Addiction. Για την Ελλάδα, όμως, δεν ανακοινωθεί…

:papas:

λωλ ειμαστε απαραδεκτοι, λεμε τα ιδια σε 3 διαφορετικα θρεντς :stuck_out_tongue:

RATM
NIN LIVE
Morello

:lol:

Ναι, αλλά γουστάρουμε!:lol::lol:

Ναι ναι ναι!
Εδω και 2 μερες το ανακαλυψα και το λιωνω…Θα ακολουθησει και το επομενο για καντε λιγο συκγρισεις οι καμμενοι να τη βρισκουμε!:stuck_out_tongue:
Επισης ποιο audioslave γουσταρετε πιο πολυ?

ΘΕΟΣ απλα! όντως από τους καλύτερους της γενιάς του…αντε να τον δούμε κάποτε λαιβ

16 Ιουνίου η κυκλοφορία των Street Sweeper Social Club.

Το άλμπουμ το έχουν ανεβάσει όλο στο myspace τους.

Εξώφυλλο:

Ωραίο εξώφυλλο. Με πρώτη αυτιά ωραίο ακούγεται! Άντε να έρθει κι από εδώ ο ΘΕΟΣ.

Street Sweeper Social Club Track Listing

  1. Fight! Smash! Win!
  2. 100 Little Curses
  3. The Oath
  4. The Squeeze
  5. Clap For The Killers
  6. Somewhere In The World It?s Midnight
  7. Shock You Again
  8. Good Morning, Mrs. Smith
  9. Megablast
  10. Promenade
  11. Nobody Moves (Til We Say Go)

γκανγκστα’

Καλά,στους Audioslave ειδικά δίνει ρέστα.Αλλα τα solo άλμπουμ του,αν και δηλώνω fan της folk και country,τα θεωρώ μέτρια και γεμάτα κλισέ του εργατικού κινήματος,αναμάσημα παλαιότερων δεκαετιών.Θα διαφωνήσω όμως με τον παλίκαρο που ξεκίνησε το thread!Κάθε άλλο παρα underated είναι ο Morello σαν κιθαρίστας!
Συγκρίσεις με τον Slash κ άλλους μεγάλους παίρνουν και δίνουν,ενώ είναι και κοινώς αποδεκτό πως έχει πρωτότυπο και ιδιαίτερα χαρακτηριστικό τρόπο παιξίματος.

ρωτησα καποτε τον καθηγητης της κιθαρας μου (μεταλλο) αν ειχε να μου προτεινει τεχνικες α λα Μορελλο, με ρωτησε ποιος ειναι αυτος.

Τα μέταλλα δεν τα ρωτάμε τη γνώμη τους για μη-μέταλ καλλιτέχνες! Είναι κανόνας! :stuck_out_tongue:

Επίσης, πόσο όμορφα θα έδενε η φωνή του De La Rocha με τα κομμάτια των Street Sweeper Social Club… :frowning: