Tom Morello

Ναί ρε σύ,αλλα όπως είπες είναι μέταλλο,κ εκτός αυτού και ο ίδιος ο Morello είναι γνωστός κ χαίρει εκτίμησης γενικά αλλα δεν είναι και μέσα στους θρύλους που τους ξέρουν οι πάντες ασχέτως μουσικών προτιμήσεων,βλέπε Slash,Petrucci,Santana και άλλους που και να μην τους έχεις ακούσει τους ξέρεις,ίσως γι’αυτό.

δεν ξερω…ισως ειναι ανανενωτικος καινοτομος βγαζει καινουριους ηχους…αλλα δεν ειναι απαραιτητο αυτοι οι ηχοι να μου ηχουν ωραια στα αυτια μου…βρισκω τον ηχο του εξερετικα εκνευριστικο…αυτο…
ποτε δεν μου αρεσαν οι ρατμ και απο οντιοσλεηβ κανα 2 τραγουδια σωζουν την παρτιδα για μενα…χωρια που τραγουδαει και η απεχθεια μου ο κορνελλ

Καλά,θα συμφωνήσω οτι σαν εμπνεύσεις και ήχος ούτε για μένα είναι και ο πιό ευχάριστος,ώρες ώρες μου ακούγεται λίγο ασυνάρτητος.π.χ. στο original fire των Audioslave το solo του μου χαλάει όλο το κομμάτι.Αλλα έχει και καλές στιγμές.Όσο για τον Cornell θα διαφωνήσω,τον θεωρώ απτούς κορυφαίους,αλλα μετά το φετεινό Scream που σε κάνει όντως να θές να ουρλιάξεις “ΤΙ *@#%&(! ΜΑΛΑ@ΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ” έδωσε το δικαίωμα σε όλους,fans και μη,να τον αντιπαθήσουν και να έχουν λόγω να το κάνουν.Sorry που βγήκα λίγο off-topic!

ΔΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!

[SIZE=5][SIZE=4]ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ ΤΗΣ ΚΙΘΑΡΑΣ.[/SIZE] [/SIZE]:bow2::bow2:

Πάρα πολύ καλά τραγούδια οι SSSC!

Νόμιζα ότι θα παίξουν το Revolver πριν μπει το κανονικό riff!

ρεεεεε με τα δοντια ρεεεε παιζει ρε με τα δοοοντια!!

Εντωμεταξυ το ριφφακι του ρεφραιν με στελνει για χορο κατευθειαν!

Τον αγαπω

Και η ατακα στο τελος:

“Εverybody keeps comiin up to me after the show, saying, your guitarist is rippin off Tom Morello… Our guitarist IS Tom Morello”

Πω ρε!!! Τι δισκάρα είναι αυτό των Street Sweeper Social Club!!! Το έχω λιώσει τις τελευταίες μέρες μιλάμε…

__Ντροπή. :smiley: Και βασικά, κρίμα για τον ίδιο (και μπράβο σε σένα)… :roll: Κρίμα γιατί είναι απ’ αυτούς που σου “ανοίγουν το μυαλό” και δε χρειάζεται να παίζει ο άλλος στους Cynic για να τον μάθεις και να σου ανοίξει νέους δρόμους. Δεν είπα να τον προσκηνάς ή να σου αρέσει, να τον “γνωρίσεις” μουσικά λέμε.

__Τι 'ναι αυτά που λες παιδάκι μου?!!

__Πλάκα κάνω ε, γούστα είναι αυτά… :slight_smile: Απλά εμένα είναι το αγαπημένο μου σημείο του τραγουδιού (που έτσι κι αλλιώς μου άρεσε). Το να λέει κάποιος ότι δε του αρέσουν αυτά τα σόλο του Μορέλλο (δηλαδή όχι να πει κάποιος “ΑΥΤΟ το συγκεκριμένο δε μου άρεσε”, αλλά “αυτΑ τα κουλά σόλο του δε μου αρέσουν”), είναι σα να ακούς progressive και να λες “έλα ρε, πάλι άλλαξαν ρυθμό, το χάλασαν” ή τζαζ και να πεις “τώρα γιατί εμένα μου φαίνεται ότι παίζουν τις μισές νότες, άσε που όλο και κάποιος θα κάνει σόλο μες το κομμάτι”…

__Δατς μάι πόιντ αυτός είναι ο λόγος που αγαπάμε τόσο τον Θωμά, γιατί μας σκάει κάτι τέτοιες ευχάριστες και αναπάντεχες μουσικές σφαλιάρες!! …και για να σιγουρευτώ ότι κατάλαβα τι λες, π.χ. το ίδιο έχεις να πεις και για τα σόλο των One and the same και # 1 Zero π.χ. ή εννοούσες πως απλά προτιμάς τα πιο μελωδικά κουλά μονοπάτια του (στα ΣΟΛΟ πάντα) -π.χ. Like A Stone και Wide Awake…;

__Μορέλλο Wii λόβ γιου!! :smiley:

Μανσον αυτα το ειδες;

Πρωτα αυτο:

και μετα αυτο:


8)8)

λεπον, νεακια για τους SSSC.

Noμιζα θα το διαλυσουν, γιατι τετοια γκρουπ ειναι σχεδον παντα εφημερα, αλλα για αλλη μια φορα ο Θωμας συνεχιζει ακαθεκτος παρα τα τοσα προτζεκτς που κουλαντραρει ταυτοχρονα (νεος δισκος ΡΑΤΜ λεει;)

Τεσπα, νεο EP θα βγει τον ιουλιο με καποια καινουργια και καποιες διασκευες (ΜΙΑ ρε αληταμπουραιοι).

Παρτε τρακλιστ

01 ? Ghetto Blaster
02 ? Everythang
03 ? Paper Planes (M.I.A. Cover)
04 ? The New Fuck You
05 ? Scars (Hold That Pose)
06 ? Mama Said Knock You Out (LL Cool J cover)
07 ? Promenade (Guitar Fury Remix)

μεσα και αλλο ενα ρεμιξ της καλυτερης κομματαρας για το 09 Promenade

στονεράς χωρίς να το ξέρει ο Τομ… Γενικά όλος ο πρώτος δίσκος των Audioslave είναι βαρύς και ασήκωτος ως προς τα ριφφ

1 Like