Εφυγε ο tom warrior απο τους celtic frost!

βγηκε ανακοινωση στο site ελβετων που λεει οτι φευγει ο tom warrior!!αυτο μαλλον αυτοματα σημαινει και την διαλυση της μπαντας για ακομα μια φορα…πολυ θλιβερο το νεο γιατι οι frost ειχαν να μας προσφερουν πολα ακομα!κριμα κριμα και παλι κριμα!!!

και χθες ακουγα το monotheist…

γαμωτο

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

R.I.P:papas: :papas: :papas: :papas: :papas: :papas: :papas:

Δυσαρεστα νεα αλλα τι να κανουμε.Και εγω πιστευω οτι ειχαν ακομα να προσφερουν,
αλλα μαλλον δεν θα το ανακαλυψουμε.

Οχι. Οχι. ΟΧΙ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. ψεμματα. συνομοσια. …

το πιο δυσαρεστο γεγονος της χρονιας (τουλαχιστον μεχρι στιγμης)
και ηθελα τοσο πολυ να τους ξαναδω live…

αποκλεειται ο Martin να συνεχισει μονος του , δεν υφισταται Celtic Frost διχως Tom ή Martin
και να το κανει δεν θα ειναι Celtic Frost

Πιο καλα σε αυτο το thread…:stuck_out_tongue:

Celtic Frost: ο Tom G. Fischer εξηγεί τους λόγους της αποχώρησής του.

Ο Tom Gabriel Fischer δημοσίευσε το ακόλουθο κείμενο, εξηγώντας τους λόγους που τον οδήγησαν στην αποχώρησή του από τους (επί της ουσίας δικούς του) Celtic Frost:

"Είμαι απερίγραπτα θλιμμένος και φοβερά απογοητευμένος. Όντας το πιο εκτεθειμένο και προβαλλόμενο μέλος των Celtic Frost στο κοινό και στον Τύπο, νιώθω προβληματισμένος και ντροπιασμένος που είμαι ανίκανος να τιμήσω την τεράστια θετική ενέργεια που έχουν λάβει οι Celtic Frost τα τελευταία χρόνια και να ανταποκριθώ στις προσδοκίες των οπαδών μας.

"Ανέκαθεν έβλεπα τον δίσκο ‘Monotheist’ ως ένα νέο ξεκίνημα. Το μυαλό και το πνεύμα μου είναι γεμάτα ενέργεια, δημιουργικότητα και ιδέες. Οι Celtic Frost είχαν γίνει ο μοναδικός στόχος της ζωής μου, για δεύτερη φορά. Ανυπομονούσα πραγματικά να δουλέψω επάνω στον επόμενο δίσκο των Celtic Frost. Θα ήταν πιο σκοτεινός, πιο βαρύς και πιο πειραματικός από το ‘Monotheist’.

"Κι όμως, οι Celtic Frost περιελάμβαναν τρία άτομα και εγώ ήμουν μόνον ο ένας. Εν τέλει, έπρεπε να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

"Η φιλία και ο σεβασμός μου προς τον Martin Eric Ain [μπάσο] παραμένουν άθικτα. Πέραν τούτου, είμαι σε μία φάση όπου αξιολογώ τις επιλογές μου, ούτως ώστε να ολοκληρώσω, να ηχογραφήσω και να κυκλοφορήσω κάποιες από τις ιδέες που αρχικά προόριζα για τους Celtic Frost και το εν δυνάμει επόμενο album, κατά τη διάρκεια των τελευταίων ετών, καθώς και την παρουσίαση της χαρακτηριστικής μουσικής μας επί σκηνής.

“Δεν υπάρχει επιστροφή.”

http://www.soundmag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=780&Itemid=30

Στα αγγλικα:
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=94578

Μαλλον το διαλυουν…:-s

Τι μαλακας που εχασα το live με τους Kreator! #-o

+100.000.000.000 :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Πάντως τα σχόλια των χρηστών στο blabbermouth.net κάτω από την ανακοίνωση είναι σκέτη απόλαυση απ’ την αρχή μέχρι το τέλος… Ρίξτε μια ματιά… :slight_smile:

Edit: Στο ίδιο site έχει μια συνεντευξούλα του Fischer σε videάκι από youtube. Δείτε την… Είναι πριν το break-up, αλλά μου φαίνεται πως είναι ενδεικτική της “τρελαμένης” (άν κ παράλληλα πολύ έξυπνης και εμπνευσμένης) προσωπικότητάς του… :-k

Όχι, ρε πούστη… Το χιερότερο νέο εδώ και πολύ καιρό.

Κάτσε να παραθέσω κι εδώ Link με την απορία μου στο άλλο topic… Μήπως μπορεί κάποιος χριστιανός (λέμε τώρα… :stuck_out_tongue: ) να με διαφωτίσει:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6652&page=5

+άλλος ένας εγώ, έχουμε 2 λαλάκες σύνολο…και να φανταστείς οτι είχανε πάει 2 φίλοι μου για τους Kreator και μόνο και μου έλεγαν μετά οτι στους Frost βαρέθηκαν…που το’χω το δίκανο;!;!
Πάντως κρίμα πραγματικά να τα παρατήσει ο Τομ:( :frowning: :frowning:

οφ τοπικ εγω , ειπα την γνωμη μου πριν:p :stuck_out_tongue:

ChrisP και Witchfinder εγω πηγα για τους Celtic Frost!
απο Kreator ειχα ακουσει μονο 2-3 κομματια , δεν ηξερα τιποτε μα τιποτε αλλο
Μετα το live αρχισα να ακουω συστηματικα την μπαντα (Kreator)

μπορει να επαιξαν πολυ καλα οι τελευταιοι αλλα για μενα οι Celtic Frost κλεψανε την παρασταση
αψογοι!!

κριμα που ισως δεν θα τους ξαναδω…περιμενα πως και πως να παιξουν στις 9 Ιουλιου αλλα μπααααα…

πραγματικα οσο το σκεφτομε ενα πελωριο ΓΙΑΤΙ??? υπαρχει στο μυαλο μου!!!ας ελπισουμε να ειναι μια προσωρινη κριση του warrior!!παντως το οτι η φιλια του με τον martin παρσμενει σταθερη ειναι ευχαριστο!τουλαχιστον ας ελπισουμε να μην χαθουνε απο τα μουσικα δρομενα εστω και ως solo καλιτεχνες!

Καλά αυτό άμα θέλουμε το πιστεύουμε… :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως εκεί πιστεύω είναι το πρόβλημα κι ας λέει ό,τι θέλει ο warrior με τα αινιγματικά του λόγια συνέχεια…

Κρίμα που δεν θα τους ξαναδείς εσύ, κρίμα που δεν θα τους δούμε εμείς. Μακάρι να είναι μια κρίση όπως λέει και ο vendetta.

Έρχομαι με δίκανο εξοπλισμένος… :stuck_out_tongue:

ΑΝΕΤΑ έσβησαν οι Frost τους Kreator εκείνο το βράδυ! Α Ν Ε Τ Ο Τ Α Τ Α !!!

Προσωπικά μ’αρέσουν και οι 2 μπάντες, οπότε πιστεύω μιλώ πιό αντικειμενικά… :wink:

-Πρώτα απ’όλα και τα δύο συγκροτήματα εκείνη την βραδιά τα σπάσανε.

-Πιστεύω ότι ο Warrior θα κάνει αυτό που θέλει και εκτός Celtic Frost και γιατί όχι θα είναι γαμάτο όπως και τα προηγούμενα που έκανε με τους hellhammer και τους Celtic Frost.

-Και να μην γίνει αυτό… τόσες δισκάρες …θα μας κρατούν συντροφιά και θα σκοτεινιάζουν την ψυχή μας!!!

Παντως ο warrior ειπε “Δεν υπάρχει επιστροφή.” Oποτε αυτο μαλλον σημαινει πολλα…