Ο Tony Martin το Νοέμβριο στη Θεσσαλονίκη!

Αμάν…τι βόμβα είναι αυτή;

(από το site του)

"At last some news to talk about!!!

"There’s been nothing happening this past few months, but I just confirmed a show in Greece [on November 10 at Ydrogeios in Thessaloniki]. This is significant because the very FIRST-EVER show I did with SABBATH was in Greece. We played at the football stadium in Athens and it was a major heatwave at the time. I remember we had Dave Spitz and Bev Bevan with us at the time. Scary days being the first show for me but still memorable. Now we return. I have not played or visited Greece since then in 1987 so this is the 20th anniversary of my first SABBATH visit and personal visit to that country. This anniversary also connects to my introduction to BLACK SABBATH as a vocalist. 20 years ago I was in London recording the very first track for ‘Eternal Idol’, ‘The Shining’. We had very bad storms in England and a lot of things were destroyed. Seems that Greece is going through worrying times with the fires now. We send our best wishes to all there.

"20 years!!!

"Question, do any of you think i should do an anniversary something to commemorate it?

“I dont know.”

ειμαι ηδη εκει. παιρνω τηλεφωνο την κοπελα μου ασαπ να πεταξει απ τη χαρα της. εχει κι αυτη κολλημα με τον Martin.:smiley:

Βρε βρε!Ωραια πραγματα!!Ο Tony Martin στο χωριο μας!:smiley:
Ειμαστε ηδη εκει.

βασικα αν δεν ερθει αθηνα θα παρω την κυρια μου και θα ανεβουμε. το κλεισαμε ηδη. δε χανεται αυτο ρεεε!!! :smiley:

(το headless cross ειναι στα αγαπημενα της albums… και γουσταρε κι αυτη το προπερσινο προσωπικο που εβγαλε)

εχω να ανεβω Θεσσαλονικη 17 χρονια. Να μια καλη ευκαιρια!!!8)

Γουσταρω!
Headles cross re!!!

πρεπει παση θυσια να τον φερουν και αθηνα!!!
:papas: :papas: :papas: :papas: :papas:

με περνει ο angmar τηλεφωνο για να μου πει οτι θα ανεβει θεσσαλονικη για το Live!
μολις του λεω οτι θα παω κ εγω πεφτει η γραμμη…:-k :lol:

τυχαιο ή οχι?

Λοιπόν… έκλεισε! :smiley:

Το Σάββατο πρωί 10 Νοεμβρίου και ώρα 09:21 αναχωρεί από το σταθμό Λαρίσης η αμαξοστοιχία για Θεσσαλονίκη! Φτάνει στις 15:03!

Βλέπουμε τον Tony :respect: , τραγουδάμε :country: , περνάμε καλά :dance: , βγάζουμε φωτογραφίες 8) , μας υπογράφει τα albums των Sabbath :metal: , πηγαίνουμε για πολύ φαγητό :vibrate: και ακόμα περισσότερο ποτό :drunk: και αφού έχει ξημερώσει παίρνουμε το τρένο της επιστροφής στις 07:35!

Όσοι πιστοί… προσέλθετε! :wink:

[SIZE=“3”]…Listen for the feet as they pound the land to a tune of thunder…
…Watch as the legions ride again to a fate of death or torture…
…At the headless croooooooooooooooss, at the headless cross…[/SIZE]

http://www.youtube.com/watch?v=90mZThOY_8k

Ψηνομαι άγρια…Αν παίξει και Eternal Idol,Valhalla,Anno Mundi,Devil and daughter…

εγω ειμαι μεσα αν μαζευτουμε πολλοι απο το φορουμ.
θα γυρισω απο την πατρα στις 9 να δω hughes, την αλλη μερα σαλονικα και γυριζουμε να δω και hermano στις 12 του μηνος και μετα πισω στη σχολη!!!

ΦΟΒΕΡΗ ΙΔΕΑ ΜΑΙDΕΝ1979!!!
HAIL TO MAIDEN1979!!!

Έλα μωρή Τονάρα λέμε, άσχετα αν έχεις γίνει σα μαλάκας (φατσικώς) σ’ αγαπάμε! :smiley:

Μόλις μου κατέβηκε η ιδέα δημιουργίας touring μπάντας με Iommi, Butler, Martin, Rondinelli (βασικά όποιον να 'ναι drummer…) με όνομα Headless Cross! 8)

Βρε λες;;; :-k

1987-1990 είναι η αγαπημένη μου εποχή απο Black Sabbath οπότε σίγουρα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο live! Επίσης το Scream ήταν πολύ καλο.

Ε εντάξει, έρχεται ο καλύτερος τραγουδιστής που πέρασε από τους Sabbath μετά τον Gillan και δε θα πάμε; :stuck_out_tongue: :smiley: 8)
Το σενάριο του Μήτσου κερδίζει πόντους 8)

Καλό ακούγεται αλλά δν τον ξέρω#-o.Επειδή είμαι όμως από Θέσσαλονίκι μάλλον δν πρέπει να το χάσω.Πείτε κάνα cd να πάρω εκτός απο το headless cross για να κάνω σκληρή προετιμασία

αστα ρε χιππη. εμεινα απο μπαταρια. βασικα ο κυριως λογος που σε πηρα ηταν αλλος. θα στα πω πριβε.:stuck_out_tongue:

Μ’ αρέσουν όλα ρε γμτ μου οπότε στα προτείνω όλα με την εξής σειρά: TYR, The Eternal Idol, Cross Purposes, Forbidden.

Ε, το Headless Cross το έχεις ακούσει.

σωστοοος. αν και εμενα βασικα το forbidden δε μου πολυαρεσει, και πιστευω οτι θα εισαι καλυμμενος με τα αλλα.

Να σαι καλά gigatron.Μες τη βδομαδα ξεκινάω διπλες προπονήσεις