Tool

ουτε ο @QuintomScenario τετοια προκλητικα σχόλια !

1 Like

Απο ποτε ειναι προκλητικη η αληθεια;;;;;;

1 Like

Πιο εύκολα θα βγάλουν τον καλύτερο δίσκο της δεκαετίας, παρά καλύτερο από τους προκατόχους του :sunglasses:

6 Likes

απο τοτε ξεχνας αλλες κυκλοφοριες

Καλά ναι, βέβαια την τελευταία φορά που οι Tool “ανέβασαν” ημερομηνία ήταν για να διαφημίσουν ένα επερχόμενο live τους, οπότε ας κρατάμε και μια επιφύλαξη, όχι τίποτε άλλο, αλλά έχουν αποδειχθεί και μέγιστοι troll-άκηδες οι συγκεκριμένοι!

Ανεξάρτητα από την ημερομηνία (και το έτος) κυκλοφορίας, έχω πολύ συγκρατημένη αισιοδοξία για το αποτέλεσμα αυτό καθ’εαυτό. Μπορεί τα μέλη των Tool (καλά όχι κι όλοι!) να είχαν τις “εξωσχολικές” τους δραστηριότητες, όμως υπάρχει μεγάλη αποχή από μεριάς συγκροτήματος και συνήθως αυτό δεν βγαίνει σε καλό.
Οψόμεθα εν πάσει περιπτώσει, αλλά δεν θα κρατήσουμε και την αναπνοή μας!

2 Likes

Μεγαλύτεροι δεν ξέρω αν υπάρχουνε, σε λίγο ο “νέος δίσκος” θα περάσει το Chinese Democracy σε αναμονή!

Τι εξωσχολικές ανησυχίες, μόνο ο αρχιτρολλάς ο Maynard νομίζω ασχολιόταν με κάτι μουσικό, εκτός από τα κρασιά που έβγαζε στο κτήμα του δηλαδή :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Υπαρχει τρελο vibe και φημη οτι σημερα η αυριο θα σκασει το πρωτο single απο το νεο αλμπουμ…Αντε να δουμε αν θα ισχυει τελικα …

2 Likes

…εδώ και 10 χρόνια περίπου.

5 Likes

Αν φτασαμε στο σημειο να οιωνοσκοπουμε και με τα vibes… παντως δεν μπορει, καποια στιγμη θα επαληθευτουν οι φημες και τα προαισθηματα - φανταζομαι, δηλαδη!

And finally is happening… Fear Inoculum

3 Likes

τι μας εβαλες το play μωρε; λολ

6 Likes

Όταν τελικά σκάσει το πρώτο single ξυπνήστε με.

1 Like

Θα σε ξυπνήσει αυτό!

Πάτησα και εγώ γεμάτος χαρά…:smile:

1 Like

θα γάμαγε (στην εποχή των social media πλέον) να επαναλάβουν αυτό που είχαν κάνει παλαιότερα, να ανακοινώσουν δηλαδή ψεύτικό τίτλο και artwork

Μπα δεν νομιζω . Απο τη παρασκευη δηλωσαν οτι πλεον η δισκογραφια τους θα μπει σε ολες τις streaming υπηρεσιες… Επεσε και αυτο το τειχος τελικα …

1 Like

ναι ούτε εγώ το πιστεύω. ισχύει και αυτό που λες…

Και υπαρχει φημη ( ενοειται μπορει να ειναι και μουφα ) οτι ο δισκος θα ειναι διπλος και οτι εχει μολις 7 κομματια αλλα ολα ειναι με διαρκεια 12 + λεπτα …Οποτε θα εχει γελιο το single να ειναι κανα 15λεπτο και οχι ηδη καποιο απο τα 2 που παιζανε και live. ( που ειναι 12λεπτα)…

Εγώ θυμάμαι να έχουν βγει και ψεύτικα τραγούδια ακόμα :smile:.

Πάντως, ασχέτως του πόσο μου αρέσουν, το πως αυτή η αργόσχολη μπάντα έχει καταφέρει να κάνει την αναμονή μέσο σταθερού εισοδήματος είναι άξιο συγχαρητηρίων.

4 Likes