Top Gear

[CENTER][/CENTER]

Λοιπόν, εδω θα μιλαμε(ω) για την καλυτερη εκπομπη αυτοκινητων στη τηλεοραση. Νταξει, δεν ειναι ακρως ενημερωτικη, αλλα μα τον Θωρ, το διασκεδαζεις ρε αδερφε. Εγω πχ ποτε δεν ειχα ιδιαιτερο κολλημα με αυτοκινητα κλπ (φαντασου, βαριεμαι να μαθω να οδηγαω) αλλα η εκπομπη αυτη ειναι το κατι αλλο.

[CENTER][/CENTER]

Αρχικα ηταν πιο ενημερωτικη και τα λοιπα, αλλα οταν τα νουμερα πιασαν πατο και πηγαν να την κοψουν ο Τζερεμη Κλαρκσον (ψηλος) προτεινε την εκπομπη οπως την βλεπουμε τωρα. Me challenges, power laps, super cars και αφθονο γελιο.

Στο τελος καθε σεζον εχουν και ενα σουπερ τσαλεντζ (βορειο πολο, ερημους κλπ) που ειναι ολα τα λεφτα.

Χαηλαητ για μενα ηταν το επεισοδιο που πηγαν στην Αμερικη και η Chrysler (νομιζω) δεν τους δανειζε αμαξι για τις δοκιμασιες, γιατι λεει τους κραζουν συνεχεια, οποτε οι καφροι πηγαν και αγορασαν το αμαξι επιτοπου :lol:

Ανηγουεη, πειτε τη γνωμη σας. Βαζω και ενα πολλ για τον αγαπημενο παρουσιαστη… O Stig ειναι εκτος συναγωνισμου because some say he is the descendant of Hercules and can listen to Manowar for more than an hour…

Εχω δει απο δω κι απο κει επεισοδια,αλλα μου εδωσαν κατι ντιβιντονια με αρκετα και θα αρχισω να τα βλεπω συντομα…πολυ γελιο παντως,ουτε κι εγω ειχα κανα κολλημα με αμαξια,αλλα οπωτε το πετυχω το βλεπω με τη μια…καποιοι ειχαν στραβωσει με τον Κλαρκσον,για κατι σχολια περι ελλαδας που ειχε κανει,αλλα οκ,αγγλικο χιουμορ to the max,δεν το ειχαν πιασει μαλλον…ψαξτε βιντεακι με συνεντευξη Ντικινσον σε Κλαρκσον,τα σπαει…γ@ματη εκπομπη γενικα,αξιζει να το δει και καποιος που δεν ασχολειτε με το ‘‘σπορ’’…απιστευτη μορφαρα ο Κλαρκσον,νομιζω οτι ειχα δει προσφατα ενα επεισοδιο που οδηγανε τανκ και ριχνουν κιολας,τρελος χαβαλες…

ρε ειναι απιστευτοι οι τυποι…θελω να κατεβασω επεισοδια, αλλα φοβαμαι πως θα καω γιατι μπορω να βλεπω για ωρες!! μιλαμε ειναι μορφαρες και οι 3 και βγαζουν τρομερο γελιο!! (στο πολ παντως ψηφισα τον ‘cpt slow’ james may, να βγει και καπου πρωτος :p:lol:)
να πω και γω πως δεν τρελαινομαι για τα αυτοκινητα ε!

@jasonas
james may λεγεται οχι mae

Η σχέση μου με τα αυτοκίνητα είναι μικρότερη και από του Nihilist με το Power Metal αλλά παρόλαυτα την εκπομπή την παρακολουθώ όποτε την πετύχω. Εγω πάω απίστευτα τον Hammond και όποιος τον πάει καλά θα κάνει να παρακολουθεί και την άλλη θείλα που παρουσιάζει το Brainiac το οποίο σαν γνήσια οραματιστική εκπομπή προσπαθεί να πάει την επιστήμη ένα βήμα μπροστα προσπαθώντας να ανακαλύψει το όχημα του μέλλοντος(αναπηρική καρέκλα με φιάλες πεπιεσμένου διοξειδίου του άνθρακα ή Skateboard με τον ίδιο εξοπλισμό), νέους τρόπους επιβίωσης από πυρκαγιές(ντυνόμαστε με ασπράδι αυγού χτυπημένο ή με φέτες Bacon) και διάφορα τέτοια ωραία.

πολυ καλη εκπομπη…λιγο σπαστικο βεβεα να βγαζουν ολα τα αγγλικα αυτοκινητα και γαμω και οτιδηποτε εκτος ην.βασιλειου μαπα…

Ε ευτυχως λοιπον που δεν το κανουν

:lol2::lol2::lol2:

εχεις δει ποτε top gear?

ναι…και το ΚΑΝΟΥΝ!

τα ευρωπαϊκα βγαζουν γαματα σε συγκριση με τα αλλα γτ απλα ειναι…

Οπως ειπε ο δημιουργος του θρεντ,ακρως διασκεδαστικη εκπομπη.Αλλα με τιποτα ενημερωτικη…Τα επιχερηματα που χρησιμοποιουν ειναι πιο αστεια και απο τους monty python.Μπορει σε μια ολοκληρη παρουσιαση να βγαινει καλυτερο ενα απο τα αυτοκινητα που εχουν αλλα στο τελος να το βγαζουν μαπα λογω design(λες και περιμενω τον clarckson να μου πει τι ειναι ομορφο)…Τα αυτοκινητα που παρουσιαζονται ειναι κατα 90% ανω των 60000 ευρως ενω σχεδον παντα βριζουν τις Porsche και εκθειαζουν τις aston martin:D…Γενικως το καραδισκεδαζουν οι τυποι και εχουν γαματες ιδεες αλλα με τιποτα δεν τους παιρνεις στα σοβαρα γιατι εκνευριζεσαι!
Παπαρδελα μηπως κανεις καποιος λαθος?Ποιο βρετανικο αυτοκινητο βγαλαν καλο…Τς περισσοτερες φορες τα βριζουν(και καλα κανουν:)) αφου η βρετανικη αυτοκινητοβιομηχανια ειναι ανυπαρκτη…

Τελη Ιουνιου τα καινουργιο επεισοδια.

Αντε, κατι να βλεπω το καλοκαιρι

Τους ανακάλυψα από τον ΣΚΑΪ και αν και γενικά βαριέμαι τα σχετικά με αυτοκίνητα κλπ, αυτή η εκπομπή είναι πολύ καλή. Πολύ γέλιο γενικά και ο Clarkson θεός. Γενικά είναι από τις εκπομπές που χαίρομαι να παρακολουθώ.

Επ πως μου ξεφυγε εμενα αυτο το θρεντ?

Κι εγω ειμαι αλλος ενας καμμενος με τη σειρα.Οπως ειπε κι ο τζεισον αναμενουμε την προτελευταια κυριακη του ιουνιου να δουμε το καινουργιο.
Απλα να προσθεσω πως ο κλαρξον πλεον ειναι τεραστιος celebrity στην αγγλια και εχει τον χαρακτηρα του love him or hate him.Χαρακτηριστικα πολλοι λενε clarkson for president και αλλοι του ριχνουν κραξιμο οσο δεν παει(ειδικα οι οικολογοι :lol:).
Επισης οσοι ψηνονται ας διαβασουν και τα βιβλια του.Ειδικα εκεινα που εχουν τα αρθρα του απο τους sunday times ειναι καταπληκτικα, τρελο γελιο.Btw δεν εχουν να κανουν μονο με αυτοκινητα αλλα σχολιαζει γενικοτερα διαφορα γεγονοτα.Και τα αλλα βιβλια του βεβαια καλα ειναι, απλα ισως να ενδιαφερουν μονο οσους ασχολουνται περισσοτερο με αυτοκινητα.

hahaa ξαναείδα χθες αυτό που και καλά κάναν το fox hunt με το τεριος και έλιωσα πάλι
χχαχαχα

Για οποιον ενδιαφέρεται, το chanel τους στο youtube ενημερώνεται συχνά και έχει διαφορα κλιπάκια όμορφα :smiley:

δεν γουσταρω και πολυ τα αυτοκινητα αλλα οποτε τους πετυχω στον σκαι τους βλεπω για το βρετανικο τους χιουμορ.Μου αρεσει που την λεει ο ενας στον αλλον κατι τρελα πειραματα που εχουν κανει οπως σε ενα επεισοδιο με εναν πυραυλο ή κατι τετοιο που ηθελαν να τον απογειωσουν και τελικα εσκασε με δυναμη στο εδαφος λιγο μετα την αναφλεξη προς απογοητευση τους.

Επισης,

ξερετε οτι πριν 2-3 μηνες αποκαλυφθηκε ποιος ειναι ο stig ε?

ε?!!!

πες αμεσως ποιος ειναι

Δεν το θυμαμαι το ονομα του να σου πω την αληθεια αλλα κανε ενα σερτς στο ιντερνετ και θα το βρεις…

αντε ρε ποιος;