Παιδεραστία

Δεν μιλάω για το “Sleepers”…:wink:
Στο “The Woodsman” ο Μπέικον είναι ένας ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΣ παιδεραστής…:wink:

και στο σλίπερς ήταν αυτός που ασελγούσε πάνω σε παιδιά.Τον χρησιμοποιούν αρκετά σε ταινίες με θέμα την παιδεραστία.ύποπτο…:stuck_out_tongue:

ρε τι λέτε ; Το Mysterious Skin, το έχετε δει ; Σοκ ! Κανονικό όμως !

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά όποιος ασελγεί απο 13 ετών και κατω πρέπει να ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ εν ΨΥΧΡΩ
Ειδικά άτομα που παρενοχλούνε βρέφη και παιδάκια ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Θάνατος με την μία…
Κανένα Έλεος μάγκες

Από την ηλικία των 15 και άνω νομίζω ότι για να γίνει δεκτή κάποια καταγγελία πρέπει και το ανήλικο παιδί να πει ότι υπήρξε θύμα παιδεραστίας,αλλιώς οι κατηγορίες δεν γίνονται δεκτές.

Θεωρώ ότι στις ηλικίες 15-16 όλα τα παιδιά προσπαθούν να δείξουν ότι έχουν πέραση στο αντίθετο φύλο(αχ με κοίταξε στο διάλειμμα,αχ μου έστειλε μήνυμα κλπ κλπ) και όχι τόσο να κάνουν μία σχεσή επειδή θέλουν να είναι με κάποιον.Αν αυτό δε επιτευχθεί με κάποιον ενήλικο τότε σίγουρα έχουν μπει στο μάτι του κάθε συμμαθητη/συμμαθήτριας που είχε περισσότερες “σχέσεις”.Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι εγώ από κάτι συμμαθητριες μου που ερχόντουσαν στην 3η γυμνασίου και έλεγαν “Καλά ε,τα έχω με ένα παιδί 18/19/20 χρονών και είμαστε τέλειο ζευγάρι!”.Εκεί βέβαια είναι και η χαρά του ενήλικα που έλεγε ότι “τα έχω με ένα μικρό,τέλεια,αυτό που χρειαζόμουν” - (Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις,μην τους βάλουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι,αλλά καλώς οι κακώς κάποιοι έτσι σκέφτονται).

Τα κορίτσια στην ηλικία αυτή παραμυθιάζονται πολύ εύκολα(και μιλάω μόνο για τα κορίτσια,γιατί δεν γνωρίζω πως ένα αγόρι θα αντιδρούσε σε μια τέτοια κατάσταση) και είναι σίγουρα εύκολη λεία για κάποιους “καλοθελητές” που το μόνο που θέλουν είναι να τους δείξουν “πως είναι να είσαι ερωτευμένος”.

Όταν δε αυτός ο “καλοθελητής” είναι ικανοποιημένος από αυτή τη “σχέση”,πετάει για αλλού,ενώ η κοπέλα θεωρεί ότι έχασε τον πρίγκιπα της και όλα είναι μαύρα…Καμία καταγγελία δεν γίνεται και όλα μέλι-γάλα…

Όσον αφορά αυτούς που ασελγούν πάνω σε μιρά παιδιά(με τη λέξη παιδιά εννοώ ηλικίες κάτω των 13 ετών),το λιγότερο που μπορούν να πάθουν είναι μερικά χρόνια στη φυλακή.Θεωρώ ότι είναι πραγματικά τέρατα αυτοί οι άνθρωποι που κακοποιούν παιδιά και μετά προσπαθούν να πείσουν τους άλλους ότι δεν ήξεραν τι έκαναν κλπ κλπ.Με αυτή τους την πράξη καταστρέφουν ένα άτομο ψυχολογικά,μόνο και μόνο επείδή δεν μπορούν να έχουν μια φυσιολογιή σχέση με άτομα της ηλικίας τους και βρίσκουν τον εύκολα δρόμο…

Πραγματικά τέτοια άτομα δεν αξίζουν ούτε τη λύπηση του άλλου…[-X

Στην εποχή που ζούμε πιο επικίνδυνες είναι ορισμένες 17χρονες και 18χρονες παρά κάτι μεγαλύτεροι πάντως… (δεν αναφέρομαι σε 40ρηδες εδώ). Άντε, γιατί όλοι ηθική πουλάμε. :wink:

Δίκιο έχεις σε αυτό που λες. Αρκετά κορίτσια του Λυκείου συμπεριφέρονται σαν 40άρες και βάλε και είναι τόσο ελαφρών ηθών που είναι να φοβάσαι.

Όσο για το θέμα της παιδεραστίας εννοείται ότι δεν μπορεί να δικαιολογηθεί σε καμία περίπτωση ο παιδεραστής. Και σε ηλικίες κάτω των 13 ετών είναι απαράδεκτο. Κανένα ελαφρυντικό [-X[-X

Μα γιατί τα ρίχνετε όλα στις κοπέλες του λυκείου?Τι φταίνε αυτές?Το άμα συμπεριφέρονται σαν 40άρισες οφείλεται σε διάφορα πρότυπα που προβάλλονται γενικότερα.Επίσης το να πάνε σε κλαμπς κάθε νύχτα,να μεθούν,να την πέφτουν σε μεγαλύτερους κλπ δεν φταίνε τόσο αυτές,όσο οι οικογένειες που τις αφήνουν (και αρκετές φορές συγκαταθέτουν…).Το να κάνει κάτι με ένα ενήλικο και μάλιστα μεγάλο μία 17χρονη δεν θεωρείται ότι ο ενήλικος έπεσε θύμα επειδή τάχα του την έπεσε η άλλη και αυτός δεν ήξερε τι να έκανε,κόμπλαρε και τα λοιπά.Άμα μία 17χρονη την πέφτει σε μεγαλύτερους καθήκον των μεγαλύτερων είναι να τις αποφεύγουν και όχι να τις εκμεταλεύονται και μετά να λένε “μα η 17άρα μου την έπεσε πάρα πολύ” και τέτοιες δικαιολογίες.Οι 17άρες το κάνουν αυτό για διάφορους λόγους που οφείλονται κυρίως στην έλλειψη κρίσης.Άρα δεν είναι τόσο επικίνδυνες όσο χαζές.Και οι ενήλικοι θεωρητικά έχουν πολύ μυαλό για να μην κάνουν κάτι,εφόσον ξέρουν ότι αυτό που κάνει η 17άρα δεν προέρχεται από πολύ σκέψη αλλά από μία παρόρμηση,που σε αυτό συντελούν πολλοί παράγοντες(κοινωνικοί,πρότυπα,ηλιθιότητα κλπ).

Ρε τι βλακείες κάθεστε και λέτε.
Αν μία κοπέλα γουστάρει να μεθύσει και να πηδηχτεί κάθε βράδυ με διαφορετικό άντρα είναι ελεύθερη επιλογή της να το κάνει, η ερωτική πράξη είναι κάτι πολύ όμορφο και φυσιολογικό και δεν είναι απαραίτητο όλοι να το βιώνουμε με τον ίδιο τρόπο.
Οκ αντιλαμβάνομαι ότι κάποιοι άνθρωποι το βλέπουν πιο συγκρατημένα το θέμα αλλά τι σας κόφτει για τις επιλογές που κάνει ο άλλος;
Και τι πάει να πει “κοπέλες ελαφρών ηθών”; Τους λείπει το ήθος deadmemories επειδή τους αρέσει το πολύ σεξ;
Δεν σε πιάνω. Εϊναι ανήθικες αυτές που γουστάρουν να ικανοποιούνται, κι εσείς τι είστε οι μαζεμένοι; Πιο ηθικοί; Σε ποιόν τομέα της ζωής σας; Έχετε κάνει ποτέ αυτοκριτική; Άντε σοβαρευτείτε να πούμε καμιά ώρα και σταματήστε ν’ ασχολείστε σαν την κουτσομπόλα κυρα-Διονυσία της γειτονιάς με το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του.
Το πιο ειρωνικό της υπόθεσης είναι ότι στην περίπτωση του άντρα εδώ μέσα οι περισσότεροι θα τον βγάζατε μάγκα και γκομενιάρη.
Άντε ξεκολλήστε λίγο.

εδιτ: α επίσης σχετικά με τις ανήλικες δεκαεφτάρες, επειδή πολύ το κουράσατε, ενήλικος θεωρείται κι ένας εικοσάρης, σαν του λόγου μου, αν μου την πέσει γκομενάκι που γουστάρω θα φροντίσω να κρατηθώ ρε otinane και δεν θα περάσουμε καλά γιατί θα σκεφτώ το ενδεχόμενο τα τρία χρόνια διαφοράς που έχουμε και τον ένα χρόνο που έχει από την ενηλικίωση γιατί αυτό είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στ’ ότι η κοπέλα μπορεί να έχει λάθος πρότυπα, έλλειψη κρίση και δεν ξέρω γω τι άλλο.

Εγώ λέω για το πήδημα κυρίως.Οι 17άρες και οι πιο μικρές ίσως έχουν μία άλλη εικόνα για όλο αυτό.Εσύ το βλέπεις σαν μία ευκαιρία για πήδημα και αυτή σαν κάτι το ξεχωριστό (οι περισσότερες,γιατί αρκετές ίσως το βλέπουν και αυτές έτσι).Και λόγο της διαφοράς της ηλικίας που σημαίνει έλλειψη αρκετών εμπειριών από αυτή,και μία πιο ρομαντική άποψη του κόσμου από τις κοπέλες αυτές(προφανώς όλοι βλέπουμε τον κόσμο στα 17 μας ως κάτι ιδανικό που λίγοι θέλουν το κακό μας(Δεν εννοώ εδώ πως θες το κακό της)) το να την πηδήξεις μία φορά επειδή σου την έπεσε και μετά να φύγεις για εσένα ήταν κάτι καλό,για αυτήν όμως το μετά ίσως είναι δύσκολο να συνειδητοποιήσει την αλήθεια.Γι’αυτό άμα ένα γκομενάκι το γνωρίσεις και πηδηχτείτε,νέμεν γουστάρετε και οι δύο αλλά αργότερα άμα το κάνεις μόνο για την ευχαρίστηση θα έχει διαφορετικό αντίκτυπο στον καθένα.Αυτό δεν μαρέσει εμένα,και αυτό επεσήμανα,όχι πως είναι κακό να πηδιέται ένας 20χρονος με μία 17χρονη.Άμα υπάρχει κάποιο συναίσθημα οκ.Γι’αυτό όταν σου την πέσει μία μικρή μην κοιτάξεις να την πηδήξεις και να λες στον εαυτό σου πως κατά βάθος αυτή φταίει,αλλά να προσπαθήσεις με κάποιο τρόπο να της δείξεις ότι ίσως κάνει λάθος(πολύ ουτοπικό ε?:p)

δλδ αν απλά θέλουνε να ΠΗΔΗΧΤΟΥΝΕ επειδή έτσι γουστάρουνε ξέρω γω, κακό είναι? δε χρειάζεται να τα δαιμονοποιούμε όλα πια.

Δεν τα δαιμονοποιούμε όλα.Αλλά πόσες κοπέλες γνωρίζεις που είναι 17 και να θέλουν να πηδηχτούν μία φορά με ένα τύπο που γνώρισαν σε ένα μπαρ και τους άρεσε,απλά και μόνο για την καύλα τους?Και όλο αυτό να το κάνουν συνειδητά.Εγώ πάντως λίγες,και όσες το κάνουν το κάνουν είτε επειδή γνωρίζονται σχετικά είτε επειδή έχουν πηδηχτεί πολλές φορές και γενικά δεν έχουν τέτοια κολλήματα

για ολα φταινε οι γυναικες να ξερετε:p

και η αθηνα!

Δεν διαφωνώ σε όλα μαζί σου. Σε αυτό που διαφωνώ (μπορεί και εσύ να μην διαφωνείς με μένα, δεν το ξέρω) είναι να την πέφτει κάποια κοπέλα σε όλους σε μια παρέα αγοριών και να τα φτιάχνει τη μια βδομάδα με τον ένα και την άλλη βδομάδα με τον άλλο και όλοι να είναι στην ίδια παρέα . Θα μου πεις αφού και τα αγόρια δεν έχουν πρόβλημα τι με κόφτει εμένα. Αλλά δεν είναι έτσι γιατί και κάποια αγόρια πληγώνονται από τέτοιες καταστάσεις (και έχω σχετικά παραδείγματα στο μυαλό μου). Γιατί δεν είμαστε μόνο εμείς τα κορίτσια ευαίσθητα αλλά και τα αγόρια και ας μην θέλουν να το παραδεχτούν πολλές φορες. Φυσικά δεν θα πω εγώ σε κανένα τι να κάνει στην προσωπική του ζωή απλά εμένα δεν μου αρέσει αυτή η φάση γιατί καταλήγει χειρότερο από το Beverly Hills και όποιος είναι λίγο πιο ευαίσθητος σε τέτοια θέματα πληγώνεται πολύ. Και σε αυτό που γράφεις στην τελευταία σου παράγραφο συμφωνώ απόλυτα. Αν και οι δυο ζητάνε το ίδιο πράγμα και τους καλύπτει μια σχέση οι διαφορές ηλικίας είναι αδιάφορες για μένα.

Υ.Γ. Νομίζω πάντως ότι αυτά που λέμε δεν έχουν σχέση με το Topic πλέον

Μαλακια ειναι αν πουλαει ερωτα σε ολους στην παρεα ενω δεν το πιστευει, οχι αν απλα κανει σεξ πχ. Και γενικοτερα ισχυει αυτο.
Ον τοπικ τωρα, το θεμα 20-17 (που ειναι απολυτα φυσιολογικο να συμβει) δεν παιζει να ενοχλει τον νομο. Τον νομο θα τον ενοχλησει το 40-17 γιατι η ψυχοσυνθεση του ενος δεν συμβαδιζει με την ψυχοσυνθεση του αλλου, οσο ωριμο κι αν ειναι το ατομο των 17, πραγμα που σε αντιθεση συμβαινει στο 20-17 (τυπικα παντα, μπορει να μιλαμε για κανα βλαμμενο που δεν ξερει τι κανει αλλα αυτο ειναι προσωπικο τους θεμα).

έχω μία τέτοια φίλη που μάλιστα αφού έχει κλείσει κανά διήμερο με αυτόν που τα έχει λέει στο πμ διάφορα καλούδια του τύπου : “Μαζί σου είναι μοναδικά”,“υπάρχει κάτι διαφορετικό στον τρόπο που γελάς” κλπ.Τι είναι αυτή?:stuck_out_tongue:

πειραγμενη ισως…

Αν το κοριτσάκι ξεκαθαρίζει τι θέλει από το κάθε αγοράκι πριν προκύψει κάτι, δεν πάει να πάρει και όλη την παρέα άμα θέλει. Βέβαια σε τέτοιες περιπτώσεις τα αγοράκια παίζει να μην ακούσουν τι είπε το κοριτσάκι όταν ξεκαθάριζε την θέση της και να ερωτευτούν, λιγάκι, αλλά αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Δύσκολο μεν αλλά δικό τους, συν ότι στην συνέχεια μπορεί να προκύψουν ένα σωρό πράγματα κακά για την παρέα τους οπότε τον ήπιανε! Γι’αυτό όμως σίγουρα δεν φταίει η κοπέλα.

Και το λέω εγώ που είμαι από τους τύπους που την πατάνε έτσι :slight_smile:

Φυσικά αυτό ισχύει και για αντίστροφους ρόλους στα φύλα.