Παντόφλα ή μέταλ?

Ξέχασε το

Rip their flesh
Burn their hearts
Stab them in the eyes
Rape their women as they cry

Είναι απλά θέμα ισορροπίας…:!:

[Note: Το κορίτσι ΔΕΝ ακούει μέταλ.]

Προσόχη:

ΜΠΑΛΕΤΟ ΣΤΗΝ ΛΥΡΙΚΗ.

Είπα οκέη.

Περιμένετε! Έχει συνέχεια.

Πήγαμε.

Εσύ, θα πήγαινες;

Τις είπα τα σχόλιά μου, με ειλικρίνεια:

α) Ωραία πέρασα. Δεν καίγομαι να ξαναπάω.
β) Λόγω (έλλειψης ανάλογης) παίδειας ή οτιδήποτε, δεν μου αρέσει η κλάσσικη μουσική.
Δεν καταλαβαίνω αυτό που πρέπει να καταλάβω.
γ) Οι άνδρες χορευτές φορούσαν κολάν: Τρέφω προκαταλήψεις, ένιωσα ομοφοβικός, δεν ήταν καλό.

Ολά καλά.

Ο καίρος περνάει.

Εξακολουθούμε να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο (και) στο θέμα μουσικά γούστα.

Διαφέρουμε όσο οι Γαλάτες και οι Ρωμαίοι αλλά σεβόμαστε το δικαίωμα της ατομικής επιλογής.

Ακούγεται ίσως “κάπως”, αλλά…

:roll:

Πριν κάνα μήνα…

Το κορίτσι,πληρώθηκε κάτι χρωστούμενα χρήματα…

…και αφού φρόντισε να εκμαιεύσει και να απομνημονεύσει τα ονόματα των συγκροτημάτων…

…μου έκανε δώρο τα εισιτήρια για τους Slipknot και για τους Cynic.

[SIZE=“4”]:naughty::naughty::naughty:
How cool was THAT[/SIZE]

Η παντόφλα είναι μόνο για να την φοράς.
Αν την τρως, σε τρώει ο κώλος σου!

Οκ, εκτός κι αν παίζεις στους Manowar αλλά εκεί μόνο 4 χωράνε και οι θέσεις είναι καβατζωμένες.
PACKETO.

Σόρι για τα πολλά spoiler μωδς.

No worries, και νομίζω πως αυτή είναι και η καλύτερη περίπτωση που μπορεί να τύχει.

Μεταλ…ή οτιδηποτε αλλο γουσταρω…
αν κατοπιν συμφωνιας ΠΡΕΠΕΙ (για “Χ” λογους) να παιξουν υποχωρησεις…οκ!
μου τη δινει ομως το να μου τη λεει οποιοσδηποτε για οτι ακουω!!!

τελευταιο ατομο που το εκανε αυτο …ξυπνησε με εισαγωγη “Honor,valour, Pride”!!:stuck_out_tongue:

Είναι θέμα σεβασμού προς τον άλλο, είτε είναι σχέση, είτε παρέα. Και αυτό είναι και αμφίδρομο. Δηλ, αν τρως συνέχεια πόρτα στα θέλω σου, κάποια στιγμή θα την ρίξεις κι εσύ. Δε μπορεί κάποιος να σου απαγορέυσει, δε μπορείς να απαγορεύσεις σε κανέναν. Εκτός αν είσαι paprdelas και πας με τον μονόκερω…:lol::lol::lol:

ENNOEITAI πως όποια γκόμενα μου πει μαλακίτσες για πράματα που έχουν να κάνουν με τα γούστα μου {π.χ. ντύσιμο [ “μη φοράς μπλούζες συγκροτημάτων, γιατί πρέπει να χεις κάποιο στυλ και άμα φοράς τέτοιες μπλούζες έχεις ουδέτερο στυλ” (!?!?!?!) ] } αργά ή γρήγορα θα φάει σουτ , μετά βεβαίως από το κράξιμο. Τώρα οι περισσότεροι μου φίλοι είναι μεταλλάδες. Αυτοί που δεν είναι και μου πουν να πάω σε κλαμπ ή σχετικό μαγαζί θα του πω ευγενικά (:@:@) πως δεν θα πάω. Οι “μεταλλάδες” τώρα φίλοι αν με πρήξουν για διάφορα μαγαζά που για τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν γουστάρω (βλ. Χαρντ Ροκ καφέ) θα τους πω τα ίδια, άντε καμιά φορά να κάνω καμιά υποχώρηση (για Χαρντ Ροκ και καφετέριες γενικά) , αλλά σε κλαμπ/μπουζουκτζιδικο έχω να πατήσω από 2α Λυκείου (τότε που το χαρτάκι με το πρόγραμμα της 4ήμερης έλεγε “το βράδυ έχει έξοδο σε κέντρο ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ” . αλλά σε τραβάγανε με τις πιζάμες στο πουστομάγαζο που είχε headliner τον Πασχάλη Τεμζή - φθηνή απομίμηση γνωστών τραγουδιστών που απεχθάνομαι).

ΦΑΚ ΕΜ (John Rambo)

κοιτάξτε να δείτε φίλους μεταλάδες δεν έχω, εννοώ φίλους που να έχουν αφισέτα μειντεν να ακούνε όλοι μέρα μανογουορ και να φοράνε δερμάτινα. Οι περισσότεροι φίλοι μου ακούνε λίγο απο όλα ξέρετε αυτό το μισητό που ενώ ισχυρίζονται ότι ακούνε όλα αφού τους αρχίσεις στις ερωτήσεις σου λένε α αυτό δεν του ακούω και μετά απο 10 ερωτήσεις που σου έχουν πει ότι δεν μπορούν να ακούσουν τπτ αναρωτιέσαι τι στο διάλο ακούνε…

πολλές φορές αναρωτιούνται γιατί πάω 10 ώρες πριν αρχίσει η συναυλία να πιάσω κάγκελο κλπ αλλά δεν με νοιάζει γιατί ξέρω ότι δεν μπορούν να καταλάβουν όπως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πάει κανείς να δει τον ρουβά και με την σειρά μου αναρωτιέμαι τι βρίσκουν αυτοί.
Κατα τα άλλα πάντως ακόμα και μπλουζιά να φοράω κλπ χεστήκαν και δεν λένε τπτ αν και συνήθως δεν πολυφοράω. Πάντως γενικά δεν είναι ότι είμαι και το πλέον κολλημένο άτομο και σε club μια χαρά περνάω κλπ και γενικά δεν παίρνω πολύ σοβαρά τους ανθρώπους που κράζουν τη μουσική που ακούω, εμένα μου αρέσει την ακούω στον ελεύθερο μου χρόνο, δεν την επιβάλλω στον καθένα δεν βλέπω γιατί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Πάντως γενικά δεν είναι ότι είμαι και το πλέον κολλημένο άτομο και σε club μια χαρά περνάω κλπ και γενικά δεν παίρνω πολύ σοβαρά τους ανθρώπους που κράζουν τη μουσική που ακούω, εμένα μου αρέσει την ακούω στον ελεύθερο μου χρόνο, δεν την επιβάλλω στον καθένα δεν βλέπω γιατί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Kάποιοι εδώ μέσα πιάνουν το νόημα και χαίρομαι (ksναιν και λίγο ο αγκιτάτορας, που είναι γραφικός και ποζεράς, χαίρομαι όμως!).

Ξεσπαθώστε ελεύθερα ρε. Είμαι πέρυσι σε μια φίλη που έχουμε έναν κοινό φίλο που παντρεύεται το 2008. Μου λέει λοιπόν “ξέρεις ο γάμος θα γίνει 7 Ιουνίου”. Ξεροκαταπίνω και θυμάμαι ότι παίζει Τέσταμεντ-Dying Foetus. Λέω “θα δούμε, κάτι παίζει εκείνη τη μέρα”…Περιμένω λοιπόν εξήγηση από το μελλόνυμφο νωρίς και με παίρνει τηλέφωνο το παιδί που παντρεύεται στις 5 Ιούνη να μου πει ότι είχε τρέξιμο και δε προλάβαινε να μου δώσει την πρόσκληση. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ρε που θα έχανα Τσακ Μπίλυ στο Γκαγκάριν.

Μπαντόφλα - Ρεντραμ 0-1.

Δυστυχως, αυτη τη φορα αδυνατω να συνεισφερω. Δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα. Οχι πως μ ενδιαφερει η μουσικη στο εν λογω θεμα (σχεση / φιλιες), απλα ετσι καθεται. Και γνκ οσοι φιλοι μου δεν ακουνε αυτη τη μουσικη, οχι μονο δεν τους παραξενευει, αλλα σκανε καμια φορα στα εκαστοτε μερη για ΤΗ ΦΑΣΗ και μονο.

Για γαμο εχασα Korn. Αλλα νταξ, το θελα και το κανα.

Για την 4η πρόταση κρίνονται ως τεράστιοι και μόνο.
Επίσης μπόλικες φορές έχουμε κάψει 2ο και καθοριστικό ραντεβού για συναυλία.

Κοιτα ειναι τρελοι χαβαλεδες οποτε το βλεπουν σε μια φαση ‘‘πλακα εχει, ειναι κατι το διαφορετικο’’. Να σκεφτεις εγω ποτε δεν τους λεω. Πρωτοι αυτοι μου το προτεινουν. ΛΟΛ.

Ζηλευω. Εχω τσακωθει απειρες φορες με φιλους για το θεμα της μουσικης…

Η παρεα απο την γειτονια που εβγαινα (μεχρι το πρωτο ετος) ηταν ολοι ασχετοι με τον χωρο,
μια χαρα και σε κλαμπακια με τραβολογαγανε και παντου.
Αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα.Ισα-ισα και μαλακιες καναμε και γελιο ριχναμε.
Ευτυχως δηλαδη.Ο ερωτας ακουει Bathory,Amon Amarth κτλ οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Aυτοι οι ερωτες που στον πεο ειναι κρυμμενοι?:evil::expressionless:

Γενικά όταν γνωρίζω μια κοπέλα και σκέφτομαι να προχωρήσω σε σχέση μαζί της έχω κάποια “τεστάκια” που κάνω σε όλες για να δω αν είναι οι κατάλληλες να γευτούν τους καρπούς του έρωτά μου.

Μετά το πρώτο ραντεβού που είναι σε (μη μεηνστρημ) καφετέρια, την πηγαίνω σπίτι μου και καλά για να αλλάξω και να πάμε για άφτερ για κανά ποτάκι. Ενώ είμαι στο μπάνιο της λέω να πάει στην ντουλάπα μου και να μου διαλέξει μια μπλούζα για να βάλω. Έχω φροντίσει ανάμεσα στις μαύρες μπλούζες συγκροτημάτων μου να υπάρχει και μία ριγέ λακόστ.

Ε αν βγω από το μπάνιο και έχει διαλέξει αυτή της λέω ότι προέκυψε μια έκτακτη επαγγελματική δουλειά και φεύγω. “Σόρρυ κούκλα αλλά δε μας κάνεις” σκέφτομαι

Αν έχει διαλέξει μια πρέπουσα μπλούζα συγκροτήματος (πχ ΚΡΗΕΗΤΟΡ), της προτείνω να ξεκινήσουμε ένα warm-up με ουίσκια σπίτι μου, και βάζω να ακούγεται ανεπαίσθητα το Nothing Else Matters (παλιά έβαζα το Heart Of Steel αλλά καμία δεν πέρναγε το τεστ και είχαμε αγαμίες). Με ρωτάει τι είναι αυτό που ακούγεται και το δυναμώνω λέγοντάς της “Μα καλά ακόμα δεν κατάλαβες;” και της το σιγοτραγουδάω. Αν σιγοτραγουδήσει και αυτή μαζί μου περνάει το τεστ. Αν για οποιοδήποτε λόγο δε σιγοτραγουδήσει ή σιγοτραγουδήσει αλλά χάσει τα λόγια, μας αποχαιρετάει διαδικαστικά και πάμε γι’ άλλα.

Το τρίτο και τελευταίο τεστάκι είναι όταν αρχίζουν οι τρελίτσες. Αυτή κάθεται από τη μεριά του κομοδίνου που είναι τα προφυλακτικά, όπου έχω απλωμένα ένα durex, ένα duo ένα stop-it και ένα προφυλακτικό manowar. Όταν τελειώσουν τα προκαταρκτικά, της ζητάω να πιάσει ένα απ’ το συρτάρι. Αυτή θα με ρωτήσει “Ποιο απ’ όλα;”. Θα της πω, “Μα φυσικά το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ”. Αν δεν έχω το προφυλακτικό Manowar εντός 3 δευτερολέπτων, τότε GAME OVER και πάω για μπύρες στο alley cat.

Έτσι, επειδή οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

Kαλα Μανο, αν ΟΝΤΩΣ τα κανεις αυτα (ειδικα το τελευταιο “τεστ”:p) εισαι ΘΡΗΣΚΕΙΑ!:bow:

Γενικα: [SIZE=“3”]ΠΑΟ ΣΑΠΙΛΑ ΜΕΤΑΛ+ΑΝΑΡΧΙΑ!!![/SIZE]:metal::metal::stuck_out_tongue:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ ΡΕ!!! ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!:):thumbup:

Πωωωωω ρε φιλε, ζηλευω λεμε!:frowning: Ωραιος παντως ρε μαγκα!:thumbup:

Σοβαρα τωρα:

[SPOILER]Οπως εχει πει και ο Alan:

[SIZE=“5”]NO COMPROMISE. Not then. Not now. Not Ever…[/SIZE][/SPOILER]

Ω ρε, ναι… ποζέριασα…:oops:

Γραφικό δεν θα μ’έλεγα, γλαφυρός είμαι… :hippy:

E τι.Τους εχουμε καπαρωσει. 8)

βασικά αν ΟΝΤΩς τα έκανε όλα αυτά δεν ξέρω για θρησκειές κλπ αλλά αγάμητος θα ήτανε σίγουρα:p