Καλοκαιρι 2009

τι θα φορεθει περισσοτερο φετος το καλοκαιρι;
ποιο ειναι το καταλληλο αλμπουμ για εξορμησεις σε θαλασσες και ακτες;
υπαρχει και η επιλογη αλλο, καλοδεχουμενα και τα κιεμστις και πενδουλουμς.

δεν ξέρω γιατί, αλλά τα τελευταία καλοκαίρια περισσότερο πιάνα, άμπιεντζ και μελαγχολίες ακούω. επειδή είμαι καλό παίδι όμως και προφανώς το τόπικ είναι για πιο ροκενρολ πράματα θα πω The Low Frequency in Stereo - Futuro (που και αυτό εν μέρη μόνο ταιριάζει) και Bad Brains - Rock for Light (για την καθημερινή μας αεροβική) και Yeasayer - All Hour Cymbals (γιατί ρ&ρ/ξε-ρ&ρ είναι τέλειο για καλοκαίρι).

90’ς ποπ ντανς hits εξυπακούονται

Φέτο το καλοκαίρι πάει για Colour Haze φάση. Μάλιστα σήμερα με το All ξύπνησα και συνέχισα με Τempel. Queens Of The Stone Age are so 2006 που θα’ λεγε και ο μπροϋνο.

Γενικά μέχρι στιγμής τα βράδια μας τα παιρνάμε με Colour Haze, Causa Sui, Karma To Burn, Om, Los Natas και διάφορα άλλα παρεμφερή.

Eπίσης για τσι μελαγχολικές/ρομαντικές βραδιές θα φορεθεί πάρα πολύ Matt Elliott και Portishead, όπως και πέρσι, αγκαλιά με Eels και Amnesiac.

Για τις πιο έξαλλες καταστάσεις, έχω ανοίξει άλλο θρεντ που τα λέμε.

φυσαει πολυ το Yeasayer για καλοκαιρι και δεν υπαρχει και κατι αντιστοιχο τοσο καλο, εκτος απ’ τα ερλυ 90ς του Μπιγαλη.
το Futuro το εχω ακουσει μια φορα. θα ξαναπαιξει.
μιλα για το αλλο.

Από το 99 και μετά πάντα παίζει ένα Powertrip στα καλοκαίρια μου!!!

Colour Haze άκουγα το πρωι κιόλα. Αλλά αυτό που λιώνω ήδη παντού (γραφείο - σπίτι - δρόμο) είναι το πρόσφατο των Last Drive, οπότε ψήφισα άλλο.

Qemists όμως ε!

Α, και το σπόιλερ του Σομν.

A ξέχασα.

15 μέρες ρε!

για καλοκαιρινές βραδιές είναι το Number One Zero των Audioslave.

από ότι φαίνεται πάντως για άλλο ένα καλοκαίρι θα με φάει το Dirt των Alice In Chains.

ολα οσα εχουν προαναφερθει

  • αμετρητα αλλα!!

ειμαι ηδη στα μπούνια!!!:stuck_out_tongue:

Από τα του poll, οι Monster Magnet είναι το φαβορί.
Από κει και πέρα, μιας και επανήλθαν οι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ FNM, το τόπικ μπορεί να μετονομαστεί κιόλας!
King For A Day, Angel Dust, Album Of The Year.

Ε, και Nine Inch Nails λέμε. :!:

επίσης,

εμενα καθε μερα που περναει μου ερχεται ολο και πιο πολυ το σκαι βαλευ μες την ερημο…το νιωθεις ρε παιδι μου με τετοια καψα!!!ειδικα το 100 degrees i’m on my knees…ελεεεεεοςςςςς!!!μεταναστευση στις σκανδιναβικες χωρες τωρα!!!

Για bad brains λες ε; Έπρεπε να είναι εδώ ο kostakis να τα πει όπως πρέπει. Έχουμε να κάνουμε πάντως με υπεργρήγορο 80ς hardcore (83 ο δίσκος), υπερπωρωτικά riffs και φωνητικά. Τις πατέντες σε αυτά τα δυο τις βρίσκεις από faith no more ξέρω 'γω, ως soad, ratm και bestie boys. Και σε κλασσικά hardcore γκρουψ εννοείται. Πιο ακραίοι από όλους αυτούς μαζί προφανώς (http://www.youtube.com/watch?v=vZN_RmCOhN8 μη μείνεις στον ήχο, δες αντιδράσεις μόνο. στον δίσκο ακούγονται όλα τέλεια) και πιο μελωδικοί όταν χώνουν τις ρέγγες τους (http://www.youtube.com/watch?v=bnv6E_0cTJ4 καρδούλες ως την αιωνιότητα). Γενικά ο άλλος με έπρηζε χρόνια για τον δίσκο και μόλις πριν λίγους μήνες έγινε το κλικ (χωρίς να τον έχω χωνέψει όσο πάει τον δίσκο). Όπου υπάρχουν τέτοιες ταχύτητες δυσκολεύομαι βέβαια εγώ να συγκρατήσω πράγματα με τη μία, οπότε αν είσαι πιο εξοικειωμένος δεν θα έχεις πρόβλημα. Άσε που αυτοί είναι και ωραίοι παίχτες και τα riffs τα ακούς ολόκληρα, έχουν και τα σολίδια τους. Ένιγουεη, βάλε και χόρεψε με τον τοίχο σου!

Όλα όσα έχουν ειπωθεί! Μέχρι τις 10 Αυγούστου ε, γιατί μετά αρχίζει το πλέξιμο.
Να προσθέσω κι άλλο ένα δισκάκι που πάντα με θύμιζε καλοκαίρι.

το πρωι

το μεσημερι

το απογευμα

το βραδυ

τα ξημερωματα

HIGH VISIBILITY ΛΕΜΕ

Πωπω Tankard ότι πρέπει για καλοκαίρι!!!

τι ερωτηση ειναι αυτη ? εννοειται Monster Magnet :smiley: Dave ζουμε για να σε ακουμε !!!

ειδικα με το κεμικαλ ή το μορνινγκ…και ΜΠΥΡΕΣ…δεν παιρνεις χαμπαρι ποτε βραδυασε!

επισης…

Nashville Pussy ρεεεεεεεεεεε!