Καλοκαιρι 2009

οκ, το I and I Survived ειναι τεραστιο κομματι, απ’ το αλλο δεν εβγαλα ακρη.
μου θυμισαν αυτο που εκαναν οι καθαρσις στο Passion που σκαγαν κοψιμαδικες ρεγκιες αναμεσα σε κραστοχαρντοκορο-ισοπεδωσεις.

χμμμ, οκ για βραδυ, αλλα ξερουμε οτι το πρωτο οντιοσλεηβ δεν το ακουμπαει.

νταξ, το πρώτο είναι το πιο δυνατό, true.

από την άλλη αυτό είναι ένα συγκεκριμένο κομμάτι, που ο Cornell νταξ συγκλονίζει με το γρέτζο και τους στίχους του και κάνει την εξάδα μπύρες να φαντάζει τριάδα.

αντίστοιχο κομμάτι από το πρώτο είναι το Getaway Car.

Καλοκαιρινό βράδυ που έχεις λιώσει στη δουλειά και παίζει μη “καλοκαιρινή” όρεξη, το μόνο που θες είναι να ανοίξεις μια μπύρα και να σιγοτραγουδήσεις “I believe them bones are me…”, επιμένω…

monster magnet-powertrip αλλα κai kyuss και sleep εχουν ιδιατερη θεση στο cd-player μου

απο το πολλ οκευ μαγκνετ χαλαρα…ετσι κι αλλιως μαγκνετ ειναι παντως καιρου για μενα και ακουω πολυ τον τελευταιο καιρο…
αλλα γενικοτερα αυτο το καλοκαιρι πολυ μπλουζ εχει πεσει…ειδικοτερα SRV!!!
βασικα τωρα για παραδειγμα ακουω το family style απο vaughan brothers

Fu Manchu.:wink:

Outshined, περίμενα να χώσεις και Hinder κάπου στα ποστ σου :frowning:

Aπό τα του poll το Powertrip. Κατά τα άλλα τέσσερα άλμπουμ που για κάποιο λόγο τα έχω συνδιάσει με καλοκαίρι (ίσως γιατί καλοκαίρι τα πρωτοάκουσα) είναι το “Mechanical Animals” του Marilyn Manson, το “Alive in Athens” των Iced Earth, το “Dirt” των Alice in Chains και το “Εννιά πληρωμένα τραγούδια” από Τρύπες. Α!Και λόγω της παρέας με την οποία κάνω διακοπές τα τελευταία χρόνια… In Flames… Tα άπαντα των In Flames…

μμμ.

Εγω θα πω και Curse και τα τρια τελευταια απο το τελευταιο (που ειναι και τα μονο που αξιζουν ξερωγω)

ε κοίτα μιλάμε για άλλη φάση μουσικής.
επίσης, η ψυχολογία ακούσματος μεταξύ AIC και Hinder έχει μια απόσταση ΝΑ με το συμπάθειο.
άσε που από το airplay και μόνο του τελευταίου δίσκου μέχρι και κανά ποσοστό αξίωνα.

mr. να πας να ξανακάνεις το homework σου για το Revelations γιατί μόλις κόπηκες.

Ρε μαγκες κανεις δεν εχει πει ακομα για The Answer που ειδικα για καλοκαιρι ειναι οτι πρεπει και ενοειτε +100000 σε manson για το Dirt των Alice In Chains…

Διαχρονικό καλοκαιρινό δισκίο των QOTSA… Και γενικά οτιδήποτε έχει Josh είναι κάργα θερινό.

Α τώρα που είπες οτιδήποτε έχει Josh, UNKLE ξεχάσαμε.

Αφου First it giveth, Then it taketh away και αφου The Sky Is Fallin’ τοτε θα πρεπει εγω
να Go With the Flow και να ψηφισω QOTSA !

Ωραιες επιλογες εχει το πολλ…Εγω το ‘χω ριξει σε Colour Haze (All,Colour Haze) και Brant Bjork (Jalamanta,+The Operators,Somera Sol). Το πιθανοτερο ειναι να παει καπως ετσι γι’ αρκετο καιρο. Απο τις επιλογες του πολλ κολλανε καλα και οι Fu Manchu.

εδιτ/ BVSC μην ξεχασω…

εδώ και 3 εβδομάδες έχω φάει κόλλημα με nightstalker…
άψογη καλοκαιρινή παρέα… :slight_smile:

οτιδήποτε από τεν, π.χ.

το πρώτο άλλεν-λάνδε

Blues for the red sun αλλά ο,τιδήποτε του στυλ Kyuss - QOTSA - Fu Manchu - Monster Magnet και σία είναι ό,τι πρέπει.

η φάση τώρα είναι Hellacopters
προς τα μέσα αυγούστου Jalamanta και Colour Haze
μπορεί και το καινούργιο Minsk

μια που αναφέρατε χελλακόπτερς, στο χεντ οφ είχαν διασκευάσει Maharajas, το another turn. Δεν το έχω ακούσει από χελακόπτερς, αλλά το αυθεντικό είναι η τελειόττα η ίδια… να:

You don´t seem to love me anymore these days
Happiness is gone at least I see that in your face
when the storm is over and the sun is out there are rainbows in your eyes
mouth to mouth and another turn with lies

I don´t want to hurt you but I always seem to do
One more single round and that thing will be true for good
when the storm is over and the sun is out the are rainbows in your eyes
mouth to mouth and another turn with lies

It will always be the same
changes are difficult so this must be a never ending game

When the cold turns warm and the clouds are gone there are stars in your eyes
When the storm is over and the sun is out there are rainbows in your eyes
Raibows in your eyes
Rainbows in your eyes, oh yeah

I feel touched :cry:

τρελη διασκευαρα.

παντως αυτο:

αυτο:

κι αυτο:

ειναι αυτο το “θα ροκαρω μεχρι να πεθανω”.

και στα διαβολεμενα σολοζ του You’re Too Good (To Me Baby) μαζι με τις γυναικοφωνες, αν με νιωθει κανεις =/