Πας Γιάννινα

Δεν πιστεύω να θεωρείς τον Μπαλάφα ανύπαρκτο. Θα πλακωθούμε :lol:

Μακάρι ο Μπαλάφας να ήταν ο μόνος ανύπαρκτος φέτος που ήρθε για να πάρει τη θέση όσων μας ανέβασαν κατηγορία… :frowning:

Ειρωνική ανακοίνωση κατά του προέδρου του Παναθηναϊκού και της Superleague , Νικόλα Πατέρα, εξέδωσαν μέλη του φόρουμ των φιλάθλων του ΠΑΣ με αφορμή τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ. Οι φίλοι της ομάδας των Ιωαννίνων απαντούν με βίντεο στη δήλωση του Νικόλα Πατέρα πως οι οπαδοί του ΠΑΟ είναι αγνά παιδιά και ταυτόχρονα καυτηριάζουν την έλλειψη επίσημης αντίδρασης από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

«Θέλουμε να συγχαρούμε τον πρόεδρο της Super League για την προσωπική του παρέμβαση με σκοπό να αποκλιμακώσει την επίθεση που εξαπέλυσαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού εναντίον των οπαδών του ΠΑΣ Γιάννινα, στο ημίχρονο του Σαββατιάτικου αγώνα.

Παράλληλα δεν μας εκπλήσσει καθόλου η κάλυψη που παρείχε ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός Α.Ο., με τη δήλωσή του περί αγνών παιδιών που προκλήθηκαν από τους «κακούς» αντίπαλους οπαδούς… Είναι προφανές πως θέλει και σε επόμενα παιχνίδια να εισπράξει τα εύσημα του πυροσβέστη…
Ο χαρακτηρισμός αγνά παιδιά μας θυμίζει και πρότερους, παρόμοιας «ευφυΐας» τέτοιους και συγκεκριμένα μια εξίσου ατυχή δήλωση του ομόλογού του στην ΠΑΕ Ολυμπιακός ΣΦΠ περί «επιστημόνων».
Τα αγνά παιδιά ήταν αυτά τα οποία,

  • έσπασαν τις πόρτες του ΟΑΚΑ με τον εξοπλισμό που κουβάλησαν μαζί τους (λοστούς, αλυσίδες και άλλα)
  • εισέβαλλαν μαζικώς στο επάνω διάζωμα του σταδίου
  • κινήθηκαν απειλητικά προς τους απομονωμένους στη γωνία οπαδούς του ΠΑΣ Γιάννινα, χωρίς να υπάρχει προηγουμένως κάποια αφορμή, και
  • εκτόξευσαν 9 φωτοβολίδες εκ των οποίων οι 3 με πιστόλι σε απόσταση λιγότερη των 30 μέτρων.
  • Ενώ νωρίτερα έκαναν 2 άνανδρες επιθέσεις σε πούλμαν των εκδρομέων φιλάθλων του ΠΑΣ, έξω από το Αγρίνιο και μετά τα διόδια του Ρίο.
    Όπως ίσως καταλαβαίνετε κύριε Πατέρα, από καθαρή τύχη δε θρηνήσαμε κάποιο θύμα, ή κάποιο σοβαρό τραυματισμό. Το να δικαιολογείτε και να καλύπτετε τέτοιου είδους συμπεριφορές δε σας τιμά ούτε ως πρόεδρο του ΠΑΟ, ούτε ως πρόεδρο της SuperLeague, αλλά κυρίως ούτε ως άνθρωπο!
    Να θυμήσουμε ότι τα ίδια αγνά παιδιά που εκτρέφετε με την ανοχή σας ήταν η αφορμή να διακοπεί ο αγώνας Παναθηναϊκού - Ατρομήτου την 13η αγωνιστική! Να τα χαίρεστε!
    Το ποδόσφαιρο που διαφεντεύεται από επιστήμονες και αγνά παιδιά, σας το χαρίζουμε, δεν είναι αυτό το παιχνίδι που αγαπάμε…
    Φυσικά, όταν κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές, είναι περιττό να αναφερθούμε σε ποδοσφαιρικά ζητήματα, διαιτησία και φανέλες για αυτό και τα προσπερνάμε. Ο κόσμος του ΠΑΣ έχει καταθέσει τα διαπιστευτήριά του εφέτος σε Τούμπα, Χαριλάου, Περιστέρι, Νέα Σμύρνη, Αλκαζάρ αλλά το πιο σημαντικό, στις προηγούμενες σεζόν όταν εμείς ήμασταν η πλειονότητα και οι «ισχυροί» της κατηγορίας και των γηπέδων.
    Οι πιστοί οπαδοί μιας από τις εμπορικότερες και συμπαθέστερες, ομάδας της χώρας, την ακολουθούν παντού με σκοπό να την υποστηρίξουν και να δουν ποδόσφαιρο, και όχι να συμμετάσχουν σε μάχες ή άλλες εκδηλώσεις βίας! Μακριά από εμάς αυτά! Οποιοιδήποτε μιμητές τέτοιων συμπεριφορών προσπαθήσουν να παρεισφρήσουν στη δική μας κερκίδα, θα μας βρουν απέναντί τους.
    ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, Σεβασμός στους οπαδούς, κουλτούρα στο ποδόσφαιρο !
    Η παντελής έλλειψη επίσημης αντίδρασης από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966, πολύ θα θέλαμε να μας προξενούσε έκπληξη. Δυστυχώς δεν μας προκάλεσε καμία! Κρίμα…

-Μέλη του φόρουμ των φιλάθλων του ΠΑΣ Γιάννενα

Τί λέει ρε; Θα μείνετε στην κατηγορία;

Αν τιμωρηθεί με διακοπή συμβολαίου ο Μπαλάφας (έτσι ακούγεται γιατί ξενυχτησε πριν το ματς με ΠΑΟ), τότε διπλασιάζονται οι πιθανότητες μας για παραμονή :stuck_out_tongue:

Γενικά πάντως, μου δίνεται η εντύπωση πως μέχρι και η διοίκηση μας θέλει να πέσουμε. Μόνο οι οπαδοί και μερικοί ποδοσφαιριστές ελπίζουν σε παραμονή. Πολύ φοβάμαι πως είμαστε μπλεγμένοι στα στημμένα της ΟΥΕΦΑ και το να πέσουμε κατηγορία θα είναι ένα γρήγορο κουκούλωμα και αναίμακτο για όλους τους εμπλεκόμενους… :frowning:

τα παγουρια της bwin…

Λευτεριά στον Μπαλάφα!!!

Α και κάτι άλλο. Μην τυχόν και μας τον στείλετε πίσω!!!

Kαλά ρε σας έκλασε μέχρι και ο Μπαλάφας; :stuck_out_tongue:

και του χρονου θα ειναι ωραια που δεν θα μαστε παρεα…

Επίτηδες έγινε, γιατί θέλουμε να ρίξουμε τον Εργοτέλη!

Η μεγάλη επιστροφή Νο 5

Λογικά σύντομα ανακοινώνεται ο Αναστόπουλος ξανά στον ΠΑΣ. Μία φορά μας έσωσε. Άντε να δούμε τι θα καταφέρει τώρα…

«Πρός την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας

Κοινοποίηση: πρόεδρο της Ε.Π.Ο. κ. Σοφοκλή Πιλάβιο

Αξιότιμοι κύριοι,

Σε συνέχεια χθεσινών παρεμβάσεων, με θέμα την διαιτησία στον αγώνα της ομάδος μας με τον Άρη και σε πληροφορίες που περιήλθαν σε γνώση μας, ότι οι εν λόγω διαιτητές έχουν λάβει διαβεβαιώσεις, ΠΡΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΟΣ, περί σιωπηρής τιμωρίας το πολύ δύο αγωνιστικών και προστασίας τους, σας καλώ να μου επιβεβαιώσετε ή όχι το βάσιμο της πληροφορίας αυτής και εάν κάτι τέτοιο έχει περιέλθει σε γνώση σας.

Επίσης, θα ήθελα την έγγραφη απάντησή σας, για τον τρόπο που έχει αποφασίσει η επιτροπή σας να δρα, σε περιπτώσεις διαιτησιών στοχευμένου αποτελέσματος, όταν διαπιστώνετε κάτι τέτοιο.

Τέλος, θα επιθυμούσαμε την άποψή σας για το εάν, η εν λόγω διαιτησία, ήταν διαιτησία στοχευμένου αποτελέσματος, ή τα δεκάδες σφάλματα και η αλλοίωση κανονισμών, εντάσσονται στην σφαίρα των ανθρωπίνων λαθών, ή της κακής εκτιμήσεως.

Ιωάννινα 18.1.2010

Για την «ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966».

Γιώργος Χριστοβασίλης
Πρόεδρος και Διευθύνων σύμβουλος».

Xθες μαγκες ο ΠΑΣ ειχε τα χιλια δικια να διαμαρτυρεται!!!Το ειπε μεχρι και ο Πετρος Μιχος.Ριξτε τις Αθηναικες γειτονιες(Ατρομητος) και κρατειστε ομαδες με λαο και ιστορια(ΠΑΣ Γιαννενα).Βλεπω τον μουστακια δυστυχως να φευγει πριν το Πασχα αν και ειναι δεμενος με την ομαδα των Ιωαννινων.Εγω δεν ειμαι Γιαννενα,αλλα ειμαι υπερ της υπαρξης στην Α Εθνικη ομαδων απο δυνατες επαρχιακες πολεις.

Πάντως ο Ελέ έχει πνίξει 2 γκολάκια από Ναφτί φέτος…

θα “γουσταρει” τη γυναικα του… :lol::lol:

Παίζει να είχε γραφτεί και πριν το παιχνίδι ε.

Για πείτε λίγο τις αμφισβητούμενες φάσεις. Εγώ 2 οφσάηντ βλέπω. Δε ρώτησα τον ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΒΑΡΟΥΧΑ όμως.

Ο Γκαρσία έπρεπε να φάει 2η κίτρινη αλλά η μη αποβολή του στο 94 δε νομίζω να καθόρισε το αποτέλεσμα.

Για ένα πέναλτι στον Μπακαγιόκο φωνάζουμε. Εγώ δυστυχώς, με το κωλο-streaming δε μπορώ να έχω άποψη, αλλά έχω όλη την καλή διάθεση να πιστέψω όλους τους δημοσιογράφους που έλεγαν πως ήταν πέναλτι :stuck_out_tongue:

Δεν ήταν απλά πέναλτυ. Από τις πιο εξώφθαλμες φάσεις του πρωταθλήματος χωρίς καμμιά δικαιολογία για το διαιτητή. Και το γκολ του Πας δεν ήταν οφσαιντ.

Το πέναλτυ προέρχεται από καθαρότατο οφσάηντ. Για το γκολ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά και στη φάση όπως το είδα μου φάνηκε πολύ μπροστά και περίμενα να το ακυρώσει.