Πας Γιάννινα

:bounce::bounce::bounce:
τρελαθηκαμε!!!
τι ηταν και αυτο ρε!!! κριμα να μην εχουν φιλαθλους παντως… η τσοντα οσους περισσοτερους θεατες εχει τοσο καλυτερα

χωραφι-ξεχωραφι…ΤΟ ΣΦΥΡΙΞΑΤΕ το ποιημα στον Παοκ!

Μπραβο στον ΠΑΣ καθως δειχνουν για αλλη μια φορα το ποσες εκπληξεις μπορει να εχει ενα ματς κυπελλου!
(το συγκεκριμενο ειχε 4!)

Εντάξει, καλή η ομάδα σήμερα, αλλά σε αυτό το χωράφι δε μπορούσαμε να παίξουμε μπάλα. Πάμε για τον υπερ πάντων αγώνα με την Καβάλα!

Η Τσικνοπέμπτη φέτος στη Τούμπα, ήρθε 2 μέρες νωρίτερα!!! :lol3:

Θα πω την αμαρτία μου. Άμα έβαζε γκολ ο μπαοκ θα έβγαινα μπαλκόνι να με ακούσει όλη η σαλονίκη (:*

Δεν υπάρχει ρε συ αυτό το πράμα! Θέλω να βγω να φωνάξω την χαρά μου! Πού είναι οι υπόλοιποι Γιαννιώτες ρε γαμώτο; Έφυγα 1,5 ώρα νωρίτερα από τη δουλειά για να δω το 4-0[SIZE=“7”][/SIZE] live! Σίγουρα η παραμονή είναι ο στόχος μας, αλλά όταν εγώ έλεγα πως ο ΠΑΣ έχει παράδοση στο κύπελλο, πολλοί θεωρούσαν δεδομένη την πρόκριση. Πάμε τώρα και για άλλη μια μεγάλη πρόκριση στην Τούμπα! Όπως έγινε κάποτε με τον Κοντογουλίδη.

Και μετά ΠΑΟ… Μας εύχομαι Βάκιλε, να τα πούμε στον τελικό!

edit:
όχι 4-0, αλλά

[SIZE=“7”]4-0[/SIZE]

Δε ξέρω αν θέλω πια να πάω τελικό :expressionless:

Καρβου.Νομιζω οτι τα ματς ειναι μονα.

Ναι. Τώρα θα ξεφύγει τελείως! :smiley:

Μαλακία αυτό. Και ο Κοντογουλίδης πότε θα σκοράρει; :frowning:

Πάντως, επειδή εκτός από ΜΠΑΟΓΚ υπάρχουν και ΠΑΟΚτζήδες, σε αυτούς να πω πως οι μεγάλες προκρίσεις γίνονται μόνο απέναντι σε μεγάλες ομάδες. Για αυτό και αυτό το [SIZE=“7”]4-0[/SIZE] θα συμβολίζει για πάντα μια μεγάλη πρόκριση της ομάδας μου στους 4 τους Κυπέλλου Ελλάδας! 8)

ε αυτος τρελαθηκε τελειως ρε!

Ελα παπαρδελα μου κλαψε ελευθερα.

και καλα κανει. του χρονου που θα ειναι και η κερκυραρα θα δειτε τι θα γινει… :lol::lol:

Παρ’ ότι με Γιάννινα δεν έχω καμία σχέση, για προφανείς λόγους συμμερίζομαι την χαρά του Κάρβου! :wink:

Και συμμετέχω στους πανηγυρισμούς αφιερώνοντας στον allenatore το σύνθημα της ερυθρόλευκης κερκίδας από τη δεκαετία του '80:
“Nικόλα, Νικόλα εσύ είσαι ο φονιάς
και όχι ο Δημόπουλος ο παλιο…ράς” :lol:

Το ξανάγραψα και την Κυριακή: Tα Γιάννινα φέτος μέχρι που μας δίνουν και πρωτάθλημα! :roll:

Επειδή διάβασα κάτι αστεία, όπως ότι η ΑΕΛ δεν τιμωρήθηκε για χρέη, τι ακριβώς εννοείτε με την τιμωρία? Η ΑΕΛ λόγω χρεών δεν μπορούσε να σταθεί στην Α’ και γι’ αυτό έπεσε σταδιακά 2 κατηγορίες και έφαγε 9 χρόνια στα χωράφια της Β’ και της Γ’. Δεν την έσωσαν με άρθρα 44 ή με ειδικές ρυθμίσεις, όπως έγινε κατά καιρούς για γαύρο, παο, αεκ, άρη, παοκ. Κανείς δεν μπορεί να μιλήσει για ευνοϊκή μεταχείριση.

Αλλά το πιο αστείο είναι το “κανείς δεν ασχολούνταν με την ΑΕΛ” στα πέτρινα χρόνια. Αν εξαιρέσει κανείς 2 χρόνια γηπεδικής αποχής λόγω απογοήτευσης του κόσμου (μιλάμε για μια εποχή η ομάδα δεν είχε να πληρώσει συμμετοχή διαιτητή για τους αγώνες, σε έναν αγώνα μηδενίστηκε γι’ αυτό το λόγο), κατά τα λοιπά είναι τραγικό και μόνο το να λέγεται κάτι τέτοιο, ναι είναι αλήθεια ότι η ομάδα έχασε 2 γενιές οπαδών, που μεγάλωσαν με την ΑΕΛ στην αφάνεια και κανένα ΜΜΕ να την προβάλει, αλλά από κόσμο καμία επαφή με τον ΠΑΣ. Μιλάμε για δεύτερο μεγαλύτερο μέσο όρο εισιτηρίων το 2003-2004 στην Ελλάδα με 17000 και την ομάδα στη Β’ (βάζελος έπαιζε Λεωφόρο, αεκ Ριζούπολη). Το τωρινό Αλκαζάρ είναι φάντασμα του εαυτού του και την ευθύνη έχει ο Πηλαδάκης, για τον οποίο άμα αρχίσω το θάψιμο, θα τελειώσω αύριο, οπότε πάει στο διάολο…

Να μη μιλήσουμε σε επίπεδο οργανωμένων τι διαφορές υπάρχουν.

Αυτά τα ολίγα (!!!) σαν εν μέρει off-topic

Εγώ γουστάρω ΠΑΣ, χθες μάλιστα υπερπορώθηκα, γιατί δε γουστάρω και καθόλου μπαοκ. Έχω και ξαδέρφια στα Γιάννενα κι έχω πάει προ αμνημονεύτων ετών και σε ένα ματς ΠΑΣ-Νίκη Βόλου, μα πρέπει να καταλάβουν κάποιοι και το ανάστημά τους και να μην πάνε να παίξουν σέντερ με ύψος 1,75. Ο ΠΑΣ έχει πολλά σκαλιά να ανέβει σε διάφορα επίπεδα για να συγκριθεί με την ΑΕΛ.

sorry για το οφφ τοπικ αλλα…
ο Πηλαδακης σας εσωσε. Ανεβηκατε μαζι με τον Ηλυσιακος απο τη Γ’ (μεχρι τοτε ηταν προεδρος μας) και τοτε ανελαβε εσας. πηρε μαζι του και 11 παικτες και ετσι την επομενη χρονια ανεβηκατε… αλλιως ακομα Β θα εισασταν…

Ποιος ασχολήθηκε με την ΑΕΛ? Εγώ αυτό δεν κατάλαβα…

Επίσης, ο ΠΑΣ ποτέ δε θα μπορούσε να έχει μ.ο. 17,000 εισιτήρια γιατί το γήπεδο του είναι πολύ μικρότερο. Ανεξάρτητα από αυτό όμως, ούτε ο ΠΑΣ μπορεί να συγκριθεί με μια ομάδα που δίδαξε ποδόσφαιρο στα 80ς και πήρε κούπες. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο πρέπει να λέμε τα προφανή.

Karvou διάβασε τις αρχικές σελίδες του θέματος για να βρείς τις σχετικές αναφορές.

Φίλε Destroyer, για να μην κάνω κατάχρηση του χώρου ενός, άσχετου με τη συζήτηση που πάει να ανοίξει, θέματος, αν θέλεις κάνε το ποστ σου copy-paste στο thread της ΑΕΛ και θα το συζητήσουμε εκεί.

Οκ, το είδα.

Ο ΠΑΣ έπεσε για χρέη 5,000 ευρώ και δε του επιτράπηκε να παίξει στα μπαράζ ενώι η οικονομική ζημιά ήταν τόση που την επόμενη χρονιά έγινε έρανος για κατεβαίνει η ομάδα στα ματς. Τελικά όπως αναμενόταν πέσαμε και στη Γ’Εθνική.

Πίστεψε με, η ΑΕΛ δε θα ήθελε να έχει τη μεταχείριση που είχαν τα Γιάννενα.

Δες αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=P8861SNXYTA

και μια σειρά άλλων σχετικών βίντεο και μάλλον θα αλλάξεις γνώμη…