Πας Γιάννινα

Πολλά παραπάνω άξιζε ο ΠΑΣ, αλλά ακόμη θέλουμε πολύ παρασκηνιακή δουλειά για να επιβιώσουμε σε αυτή την Α’Εθνική. Άντε να χτίσουμε γήπεδο και να επιστρέψουμε δυνατότεροι στην Σούπερλίγκα.

Τρελή μάχη Λεβαδειακού- Ξάνθης τόσο εντός, όσο και εκτός αγωνιστικών χώρων για την παραμονή. Ρισπέκτ στον Πηλαδάκη που μέσα σε λίγες αγωνιστικές έφτασε την ΑΕΛ στην 7η :!: θέση

συμφωνω και εγω…

τραγικη αντιμετωπιση απο τα κορακια ενω επαιζε το κεφαλι του ο πας…

μακαρι να ανεβει ευκολα και γρηγορα στην α’…
και οσο πιο γρηγορα το γηπεδο…
η αελ ειναι ακομη στα χτησιματα και εχει πουλησει ολους τους εμπορικους χωρους…!!!

οσο για την εβδομη θεση καθε χρονο τα ιδια…
στην ακρη οι μεταγραφες του καλοκαιριου, και οι νεες μαζευουν ολους τους βαθμους στο πρωταθλημα…

αμα δεν κατσει να χασει απο την λιβαδεια και η καβαλα δεν κερδισει βαραμε και εκτη θεση.!!!
αν ειναι ποτε δυνατον…
η ομδα που παρακαλουσα να πεσει γιατι ειχα τυφλωθει απο αυτα που εβλεπα…

Εχω πολλακις εκφρασει το σεβασμο μου στις ομαδες της επαρχιας και δη τα συμπαθεστατα Γιαννενα!!!Το παρασκηνιο εριξε τον ΠΑΣ.Χθες βραδυ σκουγα Sport Fm και ο Καρπετοπουλος κανοντας μια ανασκοπηση της αγωνιστικης ειπε οτι ο ΠΑΣ χθες αδικηθηκε καταφορα κι οτι επειδη η Εθνικη Ελλαδος επαιζε τα τελευται παιχνιδια στο Παγκρητιο κι αυτο ηταν γεματο,ο Εργοτελης λογω καλων δημοσιων σχεσεων ευνοηθηκε κ σωθηκε!!!

δεν υπηρχε πας μεσα στο γηπεδο παντως χτες,και δεν ξερω αν αδικηθηκε ή οχι…

Τελικά μας έκανε μεγάλη ζημιά το ότι παίζαμε πάντα τον επόμενο αντίπαλο του ΠΑΟ. Αυτό ήταν πολύ ισχυρό όπλο για τους υπόλοιπους συνδιεκδικητές της παραμονής. Αλλά δεν πειράζει. Οι 2 διαιτησίες που είδα να έχει ο ΠΑΣ (Καβάλα & Ατρόμητος) με χάλασαν πολύ και αφού πλέον δεν ήμασταν κι εμείς αθώοι, δε γκρινιάζω που πέφτουμε. Το λιγότερο αρπακτικό φαγώθηκε κι ας έγιναν όργια εις βάρος μας σε τουλάχιστον 7-8 ματς του 2ου γύρου.

ειναι φανερο οτι ηταν εναντια στον πας η διαιτησια…
τωρα δεν γινεται τιποτα
μια χρονια στην β’.
και γρηγορα στην α’…

μια χαρα συλλογος…
.
και μακρια απο τυπους στυλ κουγια…

Κρίμα, τέτοιες ομάδες από επαρχία και με πολύ κόσμο πρέπει να είναιμστην σούπερ λίγκα, και όχι οι ομαδούλες σαν αυτή του Ρέμου:):!:

η ευνοια ηταν λιγοτερη για τα γιαννενα φετος. φυσικα ομως δεν στεναχωρηθηκα που πεφτει αλλα αντιθετως χαιρομαι οσο θυμαμαι τα περσινα που εκαναν…
αν ομως δεν ξενερωσουν με τα φετινα λογικα θα ξανανεβουν… απο τη στιγμη που ανεβαινουν οι δυσκολοτερες ομαδες (εμεις και ο βολος… :D) ολα γινονται πιο ευκολα και για τα παγουρακια…

Bασικα θα αρκουσε να μην ποτιζουν το υπαρχον γηπεδο μεχρι να γινει λασπη. :slight_smile:

Πρωτον, εισαι ΓΕΛΟΙΟΣ και ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΟΣ οταν αποκαλεις ‘‘ομαδουλα’’ την ιστορικη ομαδα που ειναι διαχρονικα μεσα στις 6 καλυτερες ελληνικες ομαδες και εχει αναδειξει μεγαλες μορφες στον ελληνικο αθλητισμο σε ολα τα αθληματα.

Δευτερον, η ομαδα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΡΕΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ που ερχεται να κανει μπιζνες στις πλατες του συλλογου. Εσυ και τοσοι αλλοι μαλλον εχετε γινει προβατα και εχετε συνηθισει στην ιδεα οτι οι ομαδες σας ειναι του Κοκκαλη και του καθε Κοκκαλη.

Δεν θα σου απαντήσω για τίποτα άλλο, παρά εγώ και πολλοί άλλοι δεν γουστάραμε τον άνθρωπο Κόκκαλη σχεδόν απ΄την αρχή…και βαίβαια δεν είμαστε πρόβατα:):!:

Άγιαξ της Ηπείρου εμείς θα σε αγαπάμε και θα σε στηρίζουμε παρόλες τις δυσκολίες και αδικίες. Με τέτοιο λαό και στήριξη μην φοβάσαι τίποτα . Προσμένοντας την επιστροφή και καθιέρωση στην Α εθνική όπου και ανήκεις.

Όντως με τέτοιο λαό, δεν έχετε να φοβάστε τίποτα:):!:

Ναι!Φυσικα και πρεπει να ξανανεβουν τα Γιαννενα και να μειωθουν επιτελους οι γειτονιτσες της Αθηνας απο Α Εθνικη αρχικα,αλλα και Β Εθνικη στη συνεχεια(Ατρομητε και Πανιωνιε,αντε η σειρα σας τωρα.Και πολυ καθησατε).

καλα δεν ειναι και τοσες πολλες πλεον οι ομαδες της αθηνας…
το 1990φευγα παιζει να ηταν ενα κλειστο πρωταθλημα αθηνας θεσσαλονικης…

να ανεβαινουν οι επαρχιακες ομαδες αλλα να εχουν και ενα σχεδιο…
οχι οτι να ναι…
και ναι…
μακαρι αν ανεβει παλι ο πας…

Οι γειτονίτσες της Αθήνας στις οποίες αναφέρεσαι (Περιστέρι και Νέα Σμύρνη) είναι πολύ πιο συνεπείς και ουσιαστικές ομάδες από την πλειοψηφία των επαρχιακών με παράγοντες κατακάθια τύπου Μπέου, Κούγια, Κομπότη που ανεβαίνουν 1-2 χρόνια στη Σουπερ Λίγκα, αρπάζουν τις επιχορηγήσεις και μετά μην τους είδατε. Ομάδες με άθλια γήπεδα, ακούρευτα γκαζόν, μπάλες να χάνονται, καθυστερήσεις επί καθυστερήσεων…

Φιλε, αρνουμαι να κανω διαλογο με τον φοβο και τρομο του Forum(εσενα δηλαδη).Ξερω να σου απαντησω ομως, παπαγαλακι του Κοκαλη και θιασιωτη της παραγκας,αλλα αρνουμαι.Μιλαει και ο υποστηρικτης της μεγαλυτερης ποδοσφαιρικης λερας!(Ας γελασω ρε παιδια).Αντε ρε,Αθηναιε απο δω!!!

Πω ρε, ισοπεδωτική απάντηση ρε ΒΟΛΙΩΤΗ!

Δεν ξερω αν ειρωνευεσαι η οχι,αλλα ουτε εγω θελω να μαλωσουμε,ειλικρινα.Ρε φιλαρακι,ναι ολοι λαμογια ειναι,το ξερω,δεν ειπα το αντιθετο,αλλα κι εμας της επαρχιας μανα μας γεννησε.:smiley:
Eλπιζω να λυθηκε η παρεξηγηση.

Αν κρίνουμε απ’ το ποστ σου, μάλλον ήθελες να μαλώσουμε. :slight_smile:

Εγώ κι αν γουστάρω επαρχία στην Α’ κατηγορία. Αλλά να είναι ΟΝΤΩΣ για την Α’ κατηγορία, όχι 1-2 χρόνια, πήραμε τα φράγκα και φύγαμε. Πες μου ας πούμε τι νόημα είχε η συμμετοχή του Πανθρακικού στο φετινό πρωτάθλημα. Καμία.

Και έκανες φάουλ με τον χαρακτηρισμό ομαδίτσες για Πανιώνιο, Ατρόμητο, πώς να το κάνουμε.

Τα Γιάννενα πάντως δεν ήθελα να πέσουν, είναι ωραία ομάδα αλλά δεν τους βγήκαν οι μεταγραφές τόσο και τους έπαιξε και πολύ κόντρα η διαιτησία.