Νεα γριπη - Η πρωτη πανδημια του 21ου αιωνα

Στις γαλλιδούλες; Αδυνατείς να τις κουμαντάρεις μόνος σου;;

Στις Αγγλίδες σου λέω ρε ζάζε.

Το κατάλαβα αλλά σου φέρνω λάου λάου το ότι θέλω να πηδήξω τις γαλλιδούλες σου

Σου παραχωρώ την μία, την Fani, η Maylis είναι δική μου.
Πμ για ίνφο.

Βαριεμαι να διαβασω ολο το τοπικ τωρα.Αλλη ωρα.
Αλλα…

Ρε παιδες με 222 ανθρωπους να εχουν νοσησει ? Δηλαδη αν -χτυπα ξυλο- φτασουν το 10χιλιαρο θα μας
ραντιζουν με αεροπλανα και θα καιμε τους νεκρους στις πλατειες ?

αν δεν απατώμαι στην αγγλία πρέπει να έχουν πεθάνει ήδη 3+ και ο ένας χωρίς προηγούμενο ιστορικό υγείας. Γενικά είναι λίγο τρομαχτικό το όλο θέμα αλλά, υποβοηθούμενο βέβαια και απο τα ΜΜΕ αλλά απο την άλλη αν το σκέφτεσαι και όλη την ώρα και αναλογίζεσαι ποσο σοβαρό είναι θα καταλήξεις να είσαι όλη μέρα σπίτι και να πλένεις τα χέρια 25 φορές την μερα.

Ερώτηση: αυτό το εμβόλιο που θα ναι διαθέσιμο απο οκτώβρη ξέρει κανείς αν θα αντιμετωπίζει πλήρως τη γρίπη? και γαμώτο προλαβαίνο να το κάνω η όχι γιατί οκτώβρη ξαναφεύγω για αγγλία:!:

Συμφωνώ περί προπαγάνδας των ΜΜΕ και ότι για τα λεφτά τα κάνουν όλα για τα λεφτά…

Σαφώς και πρέπει να πέρνουμε προφυλάξεις και είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε αυτή τη στιγμή.


Now playing: Anorimoi - Κερατάς με ISO
via FoxyTunes

και εγώ συμφωνώ οτι “είναι πολλά τα λεφτά Άρη” και τις φαρμακοβιομηχανίες τις συμφέρει να δημιουργηθεί πανικός στο κόσμο ώστε να αγοράσουν τα πανάκριβα φάρμακά τους. Επιπλέον, επειδή με την υγεία κανένας δεν παίζει είναι σίγουρο χρήμα άρα γιατί να μην σπείρουν τον πανικό. Καλά και οι δημοσιογράφοι μεγαλοποιούν όποιο θέμα τους συμφέρει και είναι καλοί στον να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο από άλλα θέματα που θα έπρεπε να τους απασχολούν. Πάντως η γρίπη υπάρχει και είναι καλό στο μέτρο που μπορούμε να πάρουμε τις προφυλάξεις μας αλλά πάνω από όλα ηρεμία και ψυχραιμία 8O8O

Μηδέν θάνατοι ως τώρα, ενώ κάθε χρόνο στην Ελλάδα πεθαίνουν κοντά στους 3,000 ανθρώπους από τροχαία εκ των οποίων το 60+% οφείλονται σε κακοτεχνίες στους δημόσιους δρόμους. Αυτό τι πανδημία είναι βρε παιδιά;

Είχα ποστάρει παλιότερα μία έρευνα (νομίζω από την Ελευθεροτυπία) για τη τελευταία φορά που είχε “εμφανιστεί” στη δημόσια ζωή της Αμερικής η γρίπη των χοίρων και το τεράστιο παιχνίδι που παίχτηκε τότε από την Αμερικάνικη κυβέρνηση και τις φαρμακοβιομηχανίες.

Kαι για να μη τρελαίνεστε, ορίστε τα στοιχεία που δίνει η wiki για το πόσοι πεθαίνουν από την “απλή” γρίπη κάθε χρόνο στις ΗΠΑ

Although the incidence of influenza can vary widely between years, approximately 36,000 deaths and more than 200,000 hospitalizations are directly associated with influenza every year in the United States
Η Ελλάδα έχει μηδέν θανατάτους και παγκοσμίως πολύ λιγότερους από τα νούμερα που δίνω κι όμως μιλάμε ακόμη για πανδημία;

σιγουρα η κατασταση δεν ειναι τοσο ασχημη οσο την εκαναν να μοιαζει. το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι απλα να ειμαστε λιγο πιο προσεχτικοι ειδικα σε χωρους με κοσμο…

Μουφα ειναι τελικα ο ιος αν τον προλαβεις στις πρωτες μερες.Η μεγαλυτερη μαλακια ειναι οι 7 μερες φυλακη :confused:

Παπαριες,σκορπουν τον πανικο χωρις λογο,και αντε τρεξτε να κανετε το εμβολιο και και και… Τοσα χρονια γιατι δεν ειχαμε γριπη και τωρα ξαφνικα προεκυψε? Ασε βρε τωρα με τους φελους.

ε και συ ρε μαλακα μου ανοιγεις θρεντ για τον Ιο, πας στην Ιο για διακοπες, ε τα θελε ο κωλος σου.

Ναι,παλιωσε αυτο,το ειπα πρωτος,λουζερ.

Σε 7 μερες εισαι κουλ; Δεν κολλας αλλους; Πιο πολυ μου κραταει η απλη γριπη εμενανε.:-s

Προψες ειδα μια να κραταει μυξομανδηλο και σακουλα φαρμακειου στο μετρο κι αλλαξα βαγονι. Πολυς κοζμος εχει επηρεαστει απο τα ΜΜΕ τοσο που σε λιγο θα φερνουμε στο μυαλο μας εικονες απο γκρεμιζμενα χτιρια, φωτιες στους δρομους, νεκρους στα πεζοδρομια, συμμοριες να σπερνουν τον τρομο, μεταλλαγμενα ζομπια και δεν ξερω γω τι. Χτες μιλαγα με μια γρια τυπισσα καπου και μου ελεγε οτι το χειμωνα θα πεθανει πολυς κοζμος κι οτι ευχεται αυτη να ειναι απο τους πρωτους. Λαλησε ο κοζμος.

Μωρε ας περασει η συναυλια των FNM και μετα ας κολλησουμε και σκουλαμεντρα:lol:

Πολυ κακο για το τπτ ειναι αυτη η γριπη, καμμια δεκαρια γνωστοι μου πλεον εχουν κολλησει και απλα χανουν μια εβδομαδα απο την ζωη τους. Γρηγορη αντιμετωπιση και ξεκουραση θελει. Βεβαια αμα υπαρχουν καποια αναπνευστικα προβληματα θελει περισσοτερη προσοχη.

Τα πράγματα είναι απλά για τη νέα γρίππη. Παιδιά, είναι πάρα πολύ επικίνδυνη, καταστροφική, θανατηφόρα, θα χαθούμε όλοι, μόνο οι Νεφιλίμ και οι Ελοχίμ θα επιβιώσουν και όσοι ανήκουν στη ΝΤΠ, τρεχάτε χωριανοί, τρεχάτε…Και προφυλαχτείτε. Φορέστε μάσκες αφυξιογόνες, βάλτε σκάφανδρα και στολές δύτη, κλειστείτε σε βαθυσκάφος και χαθείτε σε απροσπέλαστες αβύσσους, μπείτε στον πύραυλο και εκτοξευείτε στη Σελήνη και ακόμα παραπέρα. Μπείτε στις σπηλιές, ανεβείτε στα απάτητα βουνά, μήπως σωθείτε…
Ή απλά, κλείστε την τηλεόραση…

ΠΩ! Γ@μω την τρομοκρατία τους! Ακριβώς για να κρατούν τον κόσμο περιορισμένο στα σπίτια του και να μην μπορεί να βγεί έξω! Προκατασκευασμένες αρρώστιες για να έχουν να πουλάνε οι φαρμακοβιομηχανίες… Έλεος πιά! [-X Τα πράγματα δεν είναι καθόλου τόοοσο σκατά όσο τα δείχνουν…

Ε σκατα τα δειχνουν τα ΜΜΕ για να ψαρωσει ο κοσμος και να πουλησουν.
Οτι μεταδιδεται γρηγορα μεταδιδεται παντως,αλλα δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος ανησυχιας,προς το παρον τουλαχιστον,ειναι πιο φλωρικη και απο την απλη γριπη.Εγω απο την 3η μερα απυρετος ειμαι.

ΕΙΧΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΥΡΕΤΟ και μας το λες τώρα; ΤΩΡΑ; Ουστ, αρρωστιάρη, χολεριασμένε. Να φύγεις, να πας αλλού. Κολλάει και μέσω του forum; Θεούλη μου θα χαθούμε όλοι… όλοι…