Νεα γριπη - Η πρωτη πανδημια του 21ου αιωνα

Εχω τη γριπη.Και ναι κολλαει μεσω ιντερνετ,να προσεχεις.

Ξορκισμένος να’σαι. Στο Μεσαίωνα θα είχες γίνει φλαμπέ σε κάποια πλατεία, μαζί με τους ομοίους σου… Γκουχ-γκουχ, τι μου συμβαίνει, νιώθω κρυάδες…

Λογικο.

Ρε παιδιά το θέμα αυτό είναι η μεγαλύτερη απάτη, δεν υπάρχει γρίππη απλά θέλουν να τα πάρουν οι Φαρμακευτικές εταρείες.
Καπιταλισμός και άγιος ο Θεός…

Ο εμβολιασμος θα ειναι υποχρεωτικος? Εγω πχ δεν θελω να το κανω το εμβολιο αν και πολυ πιθανο να μου το μπηξουν τον Νοεμβριο οταν παρουσιαστω στον στρατο.

Οκ,δεν υπαρχει η γριπη ρε,το ειπε ο τσακαλος πιο πανω.

Αχαχαχ, όταν πας στους γιατρούς την πρώτη μέρα, ούτε που θα καταλάβεις από πού σου έρχονται οι βελόνες!

Μην τρελένεσται ρε μάγκες μια απλή γρίππη είναι…
Έλεος ακούω τα ΜΜΕ και πάνε να μας πανικοβάλλουν…

:D:D:D

Ναι θα ειναι υποχρεωτικος και θα υπογραφεις ενα χαρτι συγκαταθεσης για τον εμβολιασμο.Που σημαινει οτι αν τα κακαρωσεις λογω εμβολιου για παρενεργειες που δεν θα εχουν προλαβει να βρουν στο εργαστηριο δε φερει κανεις ευθυνη.

Δεν εχω διαβασει ολο το θρεντ αλλα θελω να θεσω τα εξης ερωτηματα:

Τι εγινε με τη πανδημια της νοσου των πουλερικων?Κανεις δε μας ειπε αν εξαφανιστηκε εντελως.Κολλαει ακομα κοσμος απο αυτη τη νοσο?Αν ναι γιατι την εκαναν γαργαρα?Δε σας φαινεται περιεργο που ανακαλυπτονται νεες ασθενειες,απικρατει πανικος και απο τη μια μερα στην αλλη (και αφου εχουν πουληθει δισεκατομμυρια εμβολια) η νοσος εξαφανιζεται ως δια μαγειας?
Ειναι τυχαιο οτι η εταιρεια που θα φτιαξει τα εμβολια θα εχει κερδος 9 δις ευρω?

Πάντα έτσι γινόταν και πάντα έτσι θα γίνεται.Η νόσος των πουλερικών εξαφανίστηκε μέχρι να ξαναεμφανιστεί και τότε όλος ο κόσμος θα πεθάνει επειδή θα είναι μεταλλαγμένη.
Λες και ακούω τη μάνα μου.“Να προσέχεις μην κολλήσεις.”,“Μην βγαίνεις έξω,μην πας σε μέρη με πολύ κόσμο,κάτσε στο σπίτι να είσαι σίγουρη.”

Ας σοβαρευτούμε.

Και ένιωθα ξεχωριστός… :frowning: Υπάρχουν κι άλλοι που την πάτησαν σε αυτό το νησί (και δε τους κόλλησα εγώ :p)

Α πηγες κι εσυ στην Ιο?Και λεω γιατι επεσε επιδημια εκει :Ρ

Τελευταια μερα φυλακη σημερα,απο αυριο παλι ελευθερος.

Προς το παρόν μόνο 2-3 έχω πετύχει με μάσκες… Καλά πάμε…

Αλλά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες… Πολύ πανικός για το τίποτα…

Δευτερα γυρισα απο τα ξενα(οπου τα βραδια εκανε ψωλοκρυο)κι εδω και μερικες μερες εχω συναχι αλλα μονο αυτο(ουτε πυρετος,ουτε πονοκεφαλος,ουτε καν ποναει ο λαιμος).Και πηγα σημερα να μου παρουν επιχρισμα,για να δουμε…

Πήγαινε σε ένα απομονωμένο δωμάτιο και αυτοπυρπολήσου, μη τριγυρνάς με τους ανθρώπους σπέρνοντας την καταστροφή.

να το προσέξεις. Εκτός από τη γρίπη, κυκλοφορεί και το συνάχι :stuck_out_tongue:

Μην αγχώνεσαι πάντως. Ακόμα και αυτή τη μαλακία να έχεις (που από ότι βλέπω δε την έχεις, απλά κρύωσες) είναι από τις πιο εύκολες ιώσεις που πέρασα στη ζωή μου

Τι λες ρε μαλακα,7 μερες μεσα,γαμω το σπιτι μου κυριολεκτικα.

Oπως εχουν αναφερει οι περισσοτεροι πριν απο μενα, πολυ κακο για το τιποτα. Αν σκεφτομαστε ψυχραιμα, δηλαδη αγνοουμε την τηλεοραση που σε αλλη μια περιπτωση σκορπαει τον πανικο χωρις λογο και τηρουμε τους βασικους κανονες υγιεινης, τοτε δεν θα υπαρξει σοβαρο προβλημα πιστευω. Για τις φαρμακοβιομηχανιες δεν εχω κατι να πω, λιγο εως πολυ ολοι ξερουμε τι ρολο παιζουν σε τετοιες υποθεσεις…

Nαι ρε δε το πα σε φαση ωχ παναγια μου λες να το χω…στα@@ μου βασικα:p Πιο πολυ περιεργος ειμαι…

Δεν έχει σημασία, άμα είναι να σώσω τον κόσμο να σου δώσω και τα λεφτά για τη βενζίνη.