Νεα γριπη - Η πρωτη πανδημια του 21ου αιωνα

5 μερες συνεχωμενες τοσο υψηλο πυρετο και δεν εχεις παει ακομα σε νοσοκομειο?
Καλος μαλακας εισαι :D:D:p

εμ τι θα μου΄λεγες εσυ?:stuck_out_tongue:

εε ειπα να περιμενω λιγο ακομα…αυριο μαλλον θα παω σε ενα παθολογο να με μπουκωσει στα αντιπυρετικα…

Τι τι θα λεγα,αληθεια ειναι.
Στην 4η μερα εντωμεταξυ οι περισσοτεροι απο οσους ηταν σοβαρα εμφανιζαν πνευμονια ε.Εισαι με το ενα ποδι στην εντατικη λοιπον.

εγω δοξασι ο θεος πνευμονια δεν εχω εμφανισει!!!

ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει:roll:

αστον άνθρωπο ρε γρουσούζη:p:p

Καλά έχεις πυρετό 39 και δεν έχεις πάρει ακόμα αντιπυρετικό; Πάρε κανένα depon ή postan.

φυσικα και περνω ponstan πρωι μεσημερα βραδυ σχεδον :p…αν και πιστευω πως μου περναει γιατι εχθες δεν εκανα καθολου 39!!!μεχρι 38.2 εφτασα…και σημερα απο το πρωι ειχα 37.5 και τωρα εχω 37 :smiley:

Μια χαρά είσαι. Οτι και να είχες σου πέρασε πλέον :smiley:

Eιχαμε δεν ειχαμε την τσιμπησαμε τελικα:D
Αλλα οντως γτπ…αν δεν αναγκαζομουν να τροω κοτοσουπες και τετοια,θα λεγα οτι ειναι τελειως ανωδυνη:p

η γριπη των χοιρων :-s

:lol2:

Αναρωτηθηκα για λιγο μηπως την τσιμπησα και γω, ανεβασα μια μερα πυρετο, την επομενη μερα εβαλα θερμομετρο και εδειξε 36.8 ομως για 2 μερες ειχα ενα μπουκωμα και με πονουσε ο λαιμος και απο προχτες εχω πεθανει στο βηχα. Χτες σε καποια φαση εβηχα τοσο που παραλιγο να κανω εμετο 2-3 φορες. Σημερα δεν με ενοχλει ουτε ο λαιμος, ουτε εχω μπουκωμα, εχω βηξει 5-6 φορες και γενικα νομιζω τη σκαπουλαρα.:-s
Παγκοσμιως καθε χρονο παντως πεθαινουν δεκαδες εκατομμυρια ανθρωπων απο ιλαρα, πνευμονια και θεραπευσιμες ασθενειες, τι μαλακιες για γριπες γουρουνιωνε μας λετε τωρα.

Κοτοσουπες ftw ρε αμπαλε!

εμενα ο πυρετος δεν μου εχει πεσει εντελως…την προιγουμενη εβδομαδα ειχα 39 και αυτη την εβδομαδα ειχα 38…εκανα εξετασεις αιματος και ουρων και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι καλες…καμια φλεγμονη θα εχω μου ειπε ο Dr και μου εδωσε αντιβιοση…αα εχω και ενα πριξιμο εκει που αρχιζει το αριστερο μου μπουτι…(κοντα στους ορχεις για να καταλαβετε αλλα ευτυχως οχι εκει) και μου ειπε ο γιατρος ερεθιστηκαν οι λεμφαδενες μου…τωρα μακαρι να μου περασει αυτο και ο πυρετος…

Mια απ’τα ιδια. Ειχα σε καποια φαση απλη γριπη (μυτες που τρεχουν, βηχα φταρνισμα κλπ) αλλα οχι πυτερο. Καπου την ψυλιαστηκα τη δουλεια… Λεω λες? Αλλα ειδα οτι δεν ανεβαζα πυρετο και δεν πεθαινα οποτε μαλλον τζιφος.
Μου εχει μεινει ακομα (μετα απο 3 βδομαδες) ο κωλοβηχας ομως. Χωρις λογο. χωρις να εχω φλεμματα η τιποτα στο λαιμο μου, ξαφνικα με πιανει και βηχω σαν καρκινιαρικο. Και μερικες φορες ειναι αυτο το σπαστικο που ειπες που σου ερχεται να ξερασεις απο τον εντονο βηχα.

Ελπιζω να περασει γρηγορα ο κωλοβηχας. Μετα απο 3 βδομαδες αρχιζω και εκνευριζομαι που δενε χει φυγει ακομα

Αυτο ακριβως με τον κωλοβηχα! Ουτε φλεμματα ουτε τιποτα, ουτε με ποναει ο λαιμος. Εκει που καθομαι ηρεμα ξαφνικα ΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧ του θανατα ε. Κατι χολς τρωω που και που και μου ψιλοπερναει. Βεβαια δεν το εχω 3 βδομαδες εγω αλλα 3 μερες :stuck_out_tongue:

Ρε τραβατε ψοφηστε μη μεταφερετε τα μικροβια σε ολο τον κοσμο :D:p

η μελλοντικη λυση θεραπειας…

Λίγες μόλις μέρες μετά την έναρξη του σχολικού έτους, πολλά σχολεία έκλεισαν στην περιοχή των Παρισίων και στη νοτιοδυτική Γαλλία, καθώς αρκετοί μαθητές εμφάνισαν συμπτώματα της γρίπης H1N1.

Στα 20.000 ανέρχονται τα κρούσματα της νέας γρίπης στη Γαλλία, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των Περιφερειακών Ομάδων Επιτήρησης της Γρίπης (GROG), οι οποίες είναι πολύ υψηλότερες από τα επίσημα στοιχεία.

Σημειώνεται πως τα δεδομένα του δικτύου GROG προέρχονται από την έρευνα περίπου 5.000 γενικών ιατρών και παιδιάτρων σε ολόκληρη τη Γαλλία.

Στο μεταξύ, 11 παίκτες μίας τουρκικής ποδοσφαιρικής ομάδας της Γ’ κατηγορίας βρέθηκαν θετικοί στον ιό Η1Ν1 της νέας γρίπης, όπως μετέδωσε το τηλεοπτικό δίκτυο CNN Turκ.

Τα Νεα

Και ανοίγουν και τα δικά μας σχολεία όπου να 'ναι. χοχοχοχο

το σκεφτομουνα σημερα και κατεληξα σε ενα περιεργο συμπερασμα

τελικα ειναι πολυ πιθανοτερο να κολλησουμε γριπη των χοιρων, των πουλερικων, των βοοειδων, των ψαριων, των περιστεριων και δεν ξερω γω ποιανου αλλου ειδους, παρα “γριπη των ανθρωπων”, την παλια καλη γριπουλα με την οποια κρεβατωνομασταν για 3 μερουλες και χαναμε και λιγο σχολειο

Kαι με τις καινούριες τόσο θα κρεβατωθείς. Μην αγχώνεστε ρε…