Η Μάχη των Κομμάντο

ΟΚ, για Σάββατο 23 ή Κυριακή 24 νωρίς (φαντάζομαι πως έτσι και αλλιώς θέλουμε φυσικό φως, σωστά;)

Εκτός αν παίξουμε με φακούς και ξιφολόγχες, να γιορτάσουμε μια ώρα αρχίτερα και την εθνική επέτειο 8)

ΝΑΙ!!!:):):slight_smile:

εγω δεν παιζω ξιφολογχες με τον αποπανω, ειναι επικινδυνος[-X

φινγερς κροσντ για βροχη και paintball…θα ξεχωρισουν οι αντρες απο τα παιδακια!

:frowning:

Μακαρι να βρεχε να θυμιζε πατριδα να παιζαμε εντος!:slight_smile: Θα φευγαν και πιο ευκολα τα χρωματα.:stuck_out_tongue:

[COLOR=“Red”]Deadmemories (Chef)
Deadmemories sis
Dude
Stelios86
manos87
Shaman
Lupin
pl13
Mackintosh
Mule
GodsmackGr
Keyser
Thorgal
φίλη pl’s 13[/COLOR]
Chrisp

Απλά να ενημερώσω ότι δε θέλω όπλο. Θα κουβαλάω μαζί μου έναν κόκκινο μαρκαδόρο και θα ΚΟΒΩ ΛΑΡΥΓΓΙΑ.

είμαστε 14 σίγουροι, οπότε ρωτάω για 14-16 άτομα κ ενημερώνω. βαρυμπόμπη είναι.

όπως είπα και στον Mule σήμερα βεβαιωθείτε πως το game θα είναι ανάμεσα στα μέλη και δεν θα σας χωρίσουνε σε ομάδες μαζί με trigger happy κομάντα ώστε να παριστάνετε τους κινούμενους στόχους :stuck_out_tongue:

ενημερωσις αμεσα
\m/

παίρνω σε μια ωρίτσα κ σας λέω.

Χαχαχα, δεν έχετε το θεό σας ρε !
Βλέπω thread “Η Μάχη των Κομμάντο” και λέω θα είναι άλλο ένα thread για βόλλευ/χαντμπολ/τάβλι/…/pétanque/δενξερωτι, αλλά δεν περίμενα ότι θα ήταν για paintball !
Λοιπόν μία φορά έχω “παίξει” paintball πριν από αρκετά χρόνια.
Ήμουν πιτσιρικάς και είχαμε πάει μια μεγάλη παρέα εκεί στην βαρυμπόμπη που λέτε με σκοπό να λιώσουμε όλη μέρα. Είμασταν όλοι έτοιμοι, φορέσαμε τις ολόσωμες military φόρμες, τις μάσκες, γεμίσαμε τα πιστόλια και ξεκινήσαμε. Το σκηνικό εκεί πέρα ήταν γαμάτο μιας και το μέρος είναι στην ύπαιθρο, σε πιο ρεαλιστικές συνθήκες και όχι όπως είναι σε άλλα με τις πλαστικούρες και τα ψεύτικα εμπόδια.
Έλα όμως που οι συνθήκες παραέγιναν ρεαλιστικές…είχαμε δεν είχαμε κανα μισάωρο που ξεκινήσαμε και πιάνει απίστευτη βροχή! Πολύ δυνατή, με αστραπές και κεραυνούς. Θολώσανε οι μάσκες, λούτσα όλα τα ρούχα και λασπουριό. Απίστευτη εμπειρία, αν και πιο πολύ θύμιζε σκηνικά Βιετνάμ, παρά φιλικό παιχνιδάκι paintball…
Συμβουλή μου, πριν πάτε, τσεκάρετε τον καιρό!
Πάρτε και τίποτα cd Bolt-Thrower να βάλετε να παίζουν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού…:lol:

Αν δεν μας χώριζε μια θάλασσα, θα ερχόμουν κι εγώ.
Τέλος πάντων, καλά να περάσετε όσοι πάτε! Take no prisoners!

[SPOILER][/SPOILER]

εγώ κι ο λουπέν πάντως ανάβουμε κερί κάθε μέρα στην εκκλησία για βρόχα :lol:

θα τα πούμε στο πεδίο της μάχης

[SPOILER][/SPOILER]

Βαρυμπόμπη να πάμε :thumbup: Αν και πρέπει να είναι λίγο σοκ το σκηνικό με τις λάσπες. Το cd των Bolt Thrower θα το αναλάβει ο Dude.

Με ομπρέλα μπορείς να παίξεις; :oops:
Αν είναι σαν και αυτή :roll:

[SPOILER]Ανοίγετε με δικιά σας ευθύνη[SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

Λοιπόν, ρώτησα για το Σάββατο.

Μπορούμε να παίξουμε ή [U]10 με 2[/U] ή [U]2 με 5μιση[/U]. Θα παίξουμε ΜΟΝΟΙ μας, δε θα κάνουμε τα bots, μην ανησυχείτε. Όσοι είστε ονλάην, πείτε αν έχετε κάποιο θέμα για να πάρω να κλείσω άμα είναι.

Το κόστος είναι 32 ευρώ για πλήρη εξοπλισμό (όπλο, κράνος, θώρακας, περιλαίμιο κ.τ.λ.) + 200 σφαίρες και διαιτητές. Υπολογίστε κάτιτις παραπάνω για επιπλέον σφαίρες.

2 με 5μιση καλυτερα, εκτος αν καποιος εχει σαββατιατικα καποια δουλεια απογευμα…

10 με 2 είναι 4 ώρες, ενώ 2 με 5 μιση είναι 3,5 ώρες :stuck_out_tongue: επίσης καλό είναι να βλέπουμε και τους αντιπάλους. Μη βαράμε στα κουτουρού. Δεν έχω πρόβλημα πάντως, ότι θέλετε. Ούτως ή άλλως θα τα παίξω αν είναι να τρέχω 3,5 ώρες σερί.

Εγώ λόγω μετακόμισης δεν έχω ιδέα αν θα μπορώ οπότε για να μην βρεθείτε ξεκρέμαστοι count me out.

κρισπ, δεν παίζει θέμα ομάδων ούτως ή άλλως. δλδ δεν είναι όπως στη μπάλα ρε αδερφέ που με έναν παίχτη διαφορά, γέρνει πολύ το παιχνίδι. ενημερώνεις και τελευταία στιγμή, δεν υπάρχει θέμα.

πάντως και στις 2 επιλογές μια χαρά θα βλέπουμε αν οι καιρικές συνθήκες είναι νορμάλ. εγώ ούτως ή άλλως με φακούς παίζω και βλέπω θολά, οπότε δε με νοιάζει και πολύ.

επίσης, ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ ότι θα πάμε νωρίτερα, θέλει χρόνο η προετοιμασία. και μη ντυθείτε με το καλό σας συνολάκι, η στολή (λογικά) δεν είναι ολόσωμη, οπότε θα μπογιατιστούν τα ρούχα σας.

αμα παιζει κενη θεση μπορω να κοιταξω να φερω κανενα παντως…

Κατα πασα πιθανοτητα θα δουλευω Παρασκευη βραδυ κ Σαββατο ρεπο οποτε αν ειναι να ερθω θα με βολεψει το 2-5.

Θα σιγουρεψω σε 2 μερες την παρουσια μου.