ΑΕΛ

Tεραστιας σημασίας νίκη με απίστευτη τύχη, και σεληνιασμένο τερματοφυλακα μεσα σε καλλιθεα

…Αλλα, πάλι 2 τραυματίες που δεν ξέρουμε πότε θα γυρίσουν που σε συνδυασμό με τον απίστευτο πάλι διαιτητή και τις κάρτες του(jiopa απο την μέρα που είπες για διαιτητές, μας πηδάνε αλύπητα. γουρλής είσαι…) μικραίνουν τις επιλογές για τα επόμενα ματς.
*εργοτελη. άλλοι 2 τραυματισμοί, και την ώρα που κερδίζαμε… κανένας δεν βγήκε με φορείο… :razz:

μπράβο στον προπονητή που είπε την αλήθεια οτι μεγάλη ρόλο στην νίκη έπαιξε η τύχη με τις ευκαιρίες της καλιθεας και οχι το πλάνο μας.
Με 4 βαθμούς στα επόμενα 2, είμαστε πολύ ανετοι

Πρεπει να είμαστε οι μόνοι που όταν αφαιρούνται οι τιμωρίες των αντιπάλων χαιρόμαστε. Γιατι κάνουμε τις έδρες τους, έδρες μας… 8)

παλιότερο ποστ στο ματς με εργοτελη.

Συνεχίζει η καθαρή(και ολοι μας βέβαια) ομάδα του εργοτελη.

Ως «απολύτως ύποπτο» χαρακτήρισε η Federbet τον αγώνα της Δευτέρας (23/11) μεταξύ του Κισσαμικού και του Εργοτέλη, σύμφωνα με την ιστοσελίδα «soccerplus». Ο συγκεκριμένος μη κερδοσκοπικός οργανισμός που ασχολείται με την παρακολούθηση στοιχηματικής ροής ανέφερε χαρακτηριστικά: «Αρκετοί bookmakers αφαίρεσαν τον αγώνα από τα κουπόνια, ενώ ένα ασυνήθιστα τεράστιο ποσό χρημάτων είχαν πονταριστεί στο 2 Ημίχρονο/1 Τελικό. Το τμήμα συναλλαγών μας κρίνει ότι το ματς είναι απολύτως ύποπτο».

Σημειώνεται ότι στο ημίχρονο και [B][B]ενώ ο Εργοτέλης ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, πολλές διαδικτυακές εταιρείες στοιχήματος το είχαν αποσύρει από τα κουπόνια τους, ενώ άλλες έδιναν τον άσο του Κισσαμικού στο 1,25? Τελικά, οι τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή και επικράτησαν 2-1[/B][/B].

παρόμοια απίθανα έγιναν στο ματς με την αελ οπου στο κινητό οι στοιχηματικες κοντευαν να μας τρελάνουν. η απόδοση 19 του διπλού, η απόδοση φαβορί της αελ ενω εχανε, οι αποδόσεις στο 82 που μονο αν έπαιζε απέναντι στην μπαρτσελονα θα δινόταν ενω κέρδιζε ο εργοτελης.
δόξα τον θεο έσκασε την μπάλα στην μικρή περιοχή στο 93 ο τερματοφυλακας και πήγαν ολα μια χαρά…

Γκαγκατση ελα το αλλο σκ να δουμε αν θα τελειωσει το ματς…

Ε,ναι το παραδεχομαι λοιπον,εγω τα πεταξα …

Ποσο αστειος ο δικηγορος σας…!!!

Αστειος δεν λες τίποτα. Αφού τους αφήνουν να εκφράζονται ελεύθερα και να λένε οτι μαλακία τους κατέβει, το εκμεταλλεύεται…Εκει είναι η φάση “λεω μια δικαιολογία που μου ζητάς, και δεν εχει νόημα αν στέκει απέναντι σε νοήμων άνθρωπο” . Μαιμουδιες

Για πες μας όμως και για το χθεσινό ματς.
Μετα από 2 συνεχόμενα ματς που αδικήθηκε η αελ με χοντρά σφυρίγματα, χθες είχαμε στα 40 πρώτα λεπτά φαουλ 1-14, κάρτες 0-7(μια κόκκινη!) το πέναλτι που δεν δίνει ο διαιτητής(όπως αυτό που δεν έδωσε κατά μας μέσα στον απολλων για να τα λεμε όλα) και τα μαρκαρίσματα των παιχτών της πατρας που με ενα συγνώμη σβήνει η κάρτα τους…
3 στα 3 ματς που περνάει κανονική πριονοκορδελα η ομάδα.
Ποσο ακόμη θα πληρώνουμε εκεινο το σφυριγμα στον απολλων και την παρουσία του γκαγκατση? Και ποσο ακόμη θα παίζει το σενάριο του μαρινακη(αυτο λογικά μέχρι να γίνει η δίκη του χοντρού… ας ειναι καλά οι “συνεργάτες” του στο ράδιο με το κάλο χαρτζιλίκι)?

Έφαγε ξύλο ο προπονητής μας,στον αγωνιστικό χώρο υτπηρχαν διάφοροι περίεργοι άνθρωποι που δινουν και …μερικές μπουνιές, στα δημοσιογραφικα δεν ειχε δημοσιογραφους , αλλά μπράβους που έκαναν “παρέα” στους αθλητικογραφους της λαρισας που καλυπταν το ματς, στα αποδυτήρια είχε κυνηγητό, και στην συνέντευξη τύπου είχε άλλα “καλά”… Ευκαιρία να τιμωρηθεί η…αελ!

[B][B]Για αυτό και άλλα πολλά, ακόμη και στην χάλια μέρα μας, θα παίρνουμε ισοπαλία στο 95 με γκολ του τερματοφυλακα μας
[/B][/B]


[B]ΚΑΥΛΑ[/B]! το διαλύσαμε το σπίτι εκείνη την στιγμή.

Κριμα για την παναχαικη να χάνεις τους 3 πόντους με τον αντίπαλο τερματζη , αλλά όταν παίζεις με παίχτη παραπάνω για 57 λεπτά και δεν βαζεις την μπάλα στην περιοχή του αντιπάλου…

ΑΕΛ και μόνο.

γκαγκατζη ελα…

Μιλάμε για την ομάδα του Κούγια σε αυτό το topic;

Ναι και γρηγορα πριν κανει μηνυσεις και κλεισει ολοκληρο το φορουμ.
. η αστυνομία επιασε και ατομο με οπλο. κανονικο οπλο,οχι για φωτοβολιδες… ωραιο ποδοσφαρο

Μεγαλη νίκη και πρόκριση χθες απέναντι στην ξανθη για το κύπελλο. Οχι τόσο γιατί μας χωρίζει μια κατηγορία, όσο γιατί επιτελούς βλέπουμε ομάδα με @@ και οχι κυρίες(ή και παππουδες) μέσα στο γήπεδο. Τέτοιο πάθος είχαμε να δούμε χρόνια.
Παίζεις με παίχτες απο τον πάγκο, αν και πλέον δεν υπάρχουν βασικοί, και οχι μόνο δεν υστερείς σε σχέση με άλλες εμφανίσεις, αλλά δείχνεις να πατάς οσο καλύτερα γίνεται απέναντι σε ομάδα με πολλαπλάσιο μπάτζετ.

ΕΠΙΚΟΣ πανοπουλος που έβγαλε ανακοίνωση ενάντια στην ομάδα του για τον αποκλεισμό, αλλά και διευκρινιστικη ΔΕΥΤΕΡΗ ανακοίνωση

Ε λοιπόν, είναι ντροπή για μένα, για τον Προπονητή, για το Προπονητικό Τeam, και για τους Ποδοσφαιριστές οι άθλιες συνεχιζόμενες εμφανίσεις της ομάδας. Δικαιολογίες δεν υπάρχουν. ΚΑΜΜΙΑ!

Ας αφήσουμε το μπλα, μπλα ΟΛΟΙ, και τις δικαιολογίες και ας δούμε την αλήθεια, και η αλήθεια φαίνεται στο γήπεδο.

Ας ξυπνήσουν όσοι πρέπει να ξυπνήσουν, μην τους ξυπνήσουν άλλοι.

[B]Λίγη ώρα αργότερα ο ισχυρός άνδρας του συλλόγου προχώρησε σε συμπληρωματική δήλωση
[/B]
Και επειδή σε μια ομάδα ανθρώπων μπορεί να υπάρχουν στόκοι, ηλίθιοι ή βλάκες, μπορεί να υπάρχουν κι ως εκ τούτου να συνεχίσουν να ξεστομίζουν την οποιαδήποτε δικαιολογία, έχω να τους πω το εξής:[B] «Της κοντής της…, της φταίνε οι τρίχες.»[/B]:lol: Τώρα είμαι σίγουρος ότι δεν θα βρεθεί κανένας για να ξεστομίσει την παραμικρή δικαιολογία, για να μην εκτεθεί κιόλας.

το γκολ

[B]Ράτκο Ντόστανιτς:[/B] «Είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τους παίκτες μου και την ομάδα συνολικά. Όταν βλέπει ένας προπονητής τους παίκτες του να πεθαίνουν στο γήπεδο επί 90 λεπτά, δεν μπορεί παρά να είναι πολύ ικανοποιημένος.

[B]Ο κουγιας τελικά έφαγε ξύλο[/B] στο αεροδρόμιο απο τον τύπο που ειχε τον οφη και τωρα είναι πίσω απο τα χανια που τον είχε απειλήσει να σταματήσει να μιλάει για αυτόν. Τουλάχιστον έκανε την απειλή του πράξη :stuck_out_tongue:
(ωραίο ποδόσφαιρο, είπαμε?)

10 ματς πρωταθληματος, 7νικες - 3ισοπαλιες.
2 ματς κυπέλλου 2νικες
13 φιλικά 13νικες

Αν πάρουμε και την κερκυρα την κυριακη σε ενα τρομερά δύσκολο ματς, δεν νομιζω οτι σταματιεται μετά η ομάδα. Το υλικό και η απίστευτη τύχη στα εκτός, δεν νομίζω να αφήσουν την ομάδα κάτω απο την δεύτερη θέση που δίνει άνοδο.

[B]Νύκταρης : «Ο Κούγιας με αναγκάζει όπου τον βλέπω να τον δέρνω»
[/B]

:lol2::lol2::lol2::lol3:

Πόσα χρόνια είχαμε να δούμε τους ποδοσφαιριστες να γιορτάζουν μετά τα ματς μαζί με τους οπαδούς…?

Ολοι λενε να μην ανησυχω,τα Τρικαλα θα ξεφουσκωσουν…
Εγω παλι γιατι βλεπω να ξεφουσκωνει η Λαρισα…?

τροφη για σκεψη απο τον jiopas, ας παμε στον επομενο ακροατη

Τελικα ο Jiopas καλα το εχει δει το εργο και παρε αλλο ενα 1-1.

Εντωμεταξυ η φιλογαυριλα στη Λαρισα καλα κρατει,αλλα πριν καποια χρονια την ξεχασατε,

Σας τη θυμιζουν οι δικοι σας…

http://www.footballleaguenews.gr/ael/item/54178-«με-κάλεσε-ο-γιατρός-της-άρσεναλ».html

Τον καλεσε ο γιατρος της Λαρισας και του εδωσε κι ενα κασκολ του Γαυρου δωρο…

…και αλλες ιστοριες εδω και και 2μιση μηνες

Έχει γενέθλια αύριο ο Κούγιας και του είπα ότι θα του κάνω δώρο την ήττα. Ένα πιστόλι θα του δώσω δώρο. Θα έχει και μια κρητική μαντινάδα πάνω. Αύριο το παιχνίδι θα έχει ένταση, γιατί πρέπει να κερδίσουμε. Είναι κρίσιμο και για αυτόν και για μας, θα δούμε τι θα γίνει. Εγώ λέω θα κερδίσουν τα Χανιά, 100% εμείς. Ούτε 1% δεν τους δίνω

Καλο ματς αυριο. βρισκουμε εταιρια που να δεχεται κοκκινη σε β εθνικης αγωνα και πονταρουμε

H διοίκηση της ΠΑΕ ΑΕΛ, οι προπονητές και οι ποδοσφαιριστές θα τηρήσουμε 2 λεπτών σιγή αμέσως μετά την έναρξη του αγώνα ΑΕΛ ? Αχαρναϊκός στη μνήμη των εκατοντάδων παιδιών που χάνουν κάθε μέρα τη ζωή τους από τη στυγερή αδιαφορία της Ε.Ε. και της Τουρκίας στο Αιγαίο.

Οι ποδοσφαιριστές της ΠΑΕ ΑΕΛ σε αυτά τα δύο λεπτά θα κάνουν καθιστική διαμαρτυρία προσπαθώντας με αυτή την κίνησή τους να κινητοποιήσουν όλους όσοι δήθεν ευαισθητοποιούνται γι? αυτό το στυγερό έγκλημα το οποίο διαπράττεται στο Αιγαίο.

Ναι. Απο την μια εχεις το απο πανω, και απο την αλλη λιγες ωρες πριν τελειωσει η προθεσμια για μεταγραφες, διωχνεις παιχτες που δεν εχουν χρονο να παρουν καμια αποφαση για το που θα δουλεψουν. Μπραβο ηθος…

Σκατά σε παίχτες προπονητές(σακη αν εσυ είσαι προπονητής εγώ είμαι αεροπλάνο), ιδιοκτήτες, διαιτητές(πέναλτι μετά απο ενα χρόνο που το δίνεις αν θέλεις μόνο) και όλους. Μονο ο κόσμος

εγώ νομίζω οτι η ΑΕΛ θα ανέβει έχει καλύτερη ομάδα απο Απόλλων και Κασσιόπη