Μανος Χατζιδακις

πες και για τους camel, πες και για τους Camel!

Μέγιστος καλλιτέχνης, με όλη την σημασία της λέξης. Υπέροχος μέσα στην απλότητά του. Σέβας.

bump,γιατι ειναι κατα τη γνωμη μου παρα πολυ σπουδαιος μουσικος και γιατι καθε κυριακη η καθημερινη θα προσφερει ενα απο τα 14 κορυφαια μουσικα του εργα για οσους ενδιαφερονται.

το είδα και εγώ…
αλλά δεν έχω χρήματα ρε πούστη μου…:frowning:

για δώστε κάνα λινκ να δούμε τι εκδόσεις θα είναι. εγώ μόνο 2 έχω και δεν πρόκειται να πάρω άλλα όσο τα πουλάνε 20 ευρώ.

http://portal.kathimerini.gr/xatzidakis

φαίνονται πολύ καλές…

ω θενξ. αυτές έχω, οπότε θα επενδύσω σίγουρα!

σήμερα έχει…

Καθημερινή (Κυριακή) - Μάνος Χατζιδάκις: Η Λαϊκή Αγορά (CD)

οπότε μάλλον θα τα βάλουν με τη σειρά που είναι από κάτω τα εξώφυλλα.

πωλούνται μαζί με την εφημερίδα ή ξεχωριστά?
και αν πωλούνται ξεχωριστά, πόσο κοστίζει το ένα?

θα βγω πιο μετά να δω. btw, επειδή έχω μόνο τη τζοκόντα και τον μεγάλο ερωτικό, δεχόμαστε και προτάσεις.

μαζι με την εφημεριδα πωλουνται,4 ευρω κανουν.εγω που το πηρα σημερα ειναι πολυ καλη η εκδοση και εχει και booklet μεσα.γενικα,αρκετα προσεγμενο.

άψογα.ελπίζω να συνεχιστεί έτσι, και να μην είναι 4 ευρώ λόγω τιμής γνωριμίας (πράγμα το οποίο υποψιάζομαι).

Ναι κι εγώ το ίδιο φοβούμαι, αλλά το τσιμπάω το σημερινό και βλέπουμε…

δε νομιζω να ειναι τιμη γνωριμιας.η τιμη ειναι ιδια με καθε κυριακατικης εφημεριδας οταν εχει καποια προσφορα(dvd π.χ).

Απλά το κακό είναι ότι σήμερα έδινε το πρώτο cd και σε μια βδομάδα θα δώσει το δεύτερο, οπότε θα πάει μακριά η βαλίτσα.
Dude άκου “τα παράλογα” και την “αθανασία”

και το οδος ονειρων και το reflections.

17 βδομαδες θα ειναι.

4 ευρο θα κάνει μέχρι να τελειώσει η σειρά…
το ρώτησα πριν λιγο στο περίπτερο της γειτονιάς…
στο οποίο τελείωσε η έκδοση με το cd.!! δεν πρόλαβα…:?
και στις 5 που θα πάω στο κέντρο για το ματς της αελαρας άντε να το βρεις…

EDIT: γιατί ενώ είναι 14 τα έργα θα είναι 17 οι εβδομάδες?

Για μας τους απέξω η συλλογή είναι ότι πρέπει, για να μπούμε λίγο στα ενδότερα μιας κολοσσιαίας προσωπικότητας. Την ξεκίνησα.

Χαίρομαι που βλέπω τέτοιο θέμα στο rocking (έστω κι αν το πήρα χαμπάρι αργά). Για μένα υπήρξε σίγουρα από τους κορυφαίους, αν όχι ο κορυφαίος Έλληνας δημιουργός, όσον αφορά το πλήθος των έργων του σε συνάρτηση με την ποιότητά τους και το πόσο επηρέασε τις μελλοντικές γενιές.

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΠΑΙΣΧΥΝΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ :D:

Όποιος δε βαριέται, ας ρίξει μια ματιά σε ένα αφιέρωμα στον Μ.Χ. που κάναμε πέρυσι (και θα συνεχίσουμε φέτος αν όλα πάνε καλά) στο Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης, μαθητές και απόφοιτοι του σχολείου:

http://www.youtube.com/results?search_query=χατζιδακις+μσθ&aq=f

γιατι καποια ειναι διπλα σιντι.

σήμερα κυκλοφορεί το 2ο μέρος της Λαϊκής Αγοράς.

εγώ δεν πρόλαβα το πρώτο, αλλά θα πεταχτώ μια βόλτα μπας κ τα δίνουν κ τα 2 μαζί…