Παιχνίδια Παίζουμε;

Τρέμω απ’ το ΧΑΙΠ. Παίζω και campaign 5ης εδώ και κανά τριάρι χρόνια περίπου, λογικά θα 'χει και coop, ξέρω ήδη τι πάρτυ θα φτιάξω.

Αλλά ας μην προτρέχουμε. Να επιβεβαιωθεί με το καλό, αν και ήδη πληθαίνουν οι φήμες, μέχρι και ο Φάργκο ξεκίνησε το τουιτάρισμα, και βλέπουμε.

1 Like

οσο και αν με τρελαινει μια συνεχεια του BG δεν ξερω αν εχει νοημα…το 2ο μια χαρα κλεισιμο ειχε…εκτος και αν ειναι μια εντελως νεα ιστορια;

Xμ, αν (λογικά) είναι πάνω στην 5η, ίσως να υπάρξει και Bhaal φάση, γιατί αν θυμάμαι καλά έχει αλλάξει πραγματάκια η 5η πάνω σε αυτό το κομμάτι.
Είναι πολλά τα ερωτήματα που θέτονται, αν κάτσουμε να το σκεφτούμε πιο ψύχραιμα.
Αν και In Larian We Trust γενικά, δεν μπορούμε να μην υπογραμμίσουμε ότι δεν έχει δείγματα σε πιο σοβαρά fantasy μονοπάτια, δηλαδή ολα τα Divinity και κυρίως τα Original Sin έχουν πιο ανάλαφρο, “πολύχρωμο”, χιουμοριστικό και αυτοσαρκαστικό -δεν παίρνουμε τον εαυτό μας και τόσο στα σοβαρά- ύφος, κάτι που απέχει από τα BG.
Επίσης, tb ή rtwp; Στο πρώτο η Larian έχει τεράστια εμπειρία, με τα δύο OS να έχουν (για μένα προσωπικά) ίσως το καλύτερο σύστημα μάχης που έχει εμφανιστεί σε crpg και είναι όσο πιο κοντά γίνεται να σου προσφέρει ένα crpg την ελευθερία μιας dnd campaign. Μέχρι και DM mode είχε το 2.
Απ’ την άλλη, αν τυχόν θελήσουν να πάνε σε rtwp μονοπάτια, όπως ήταν και τα BG, γιατί να μην το δίνανε στην Obsidian ξέρω 'γω; Το Deadfire είχε καταπληκτικό rtwp σύστημα και γενικά τα δύο Pillars είναι πιο κοντά από οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι στα BG.

:smiling_face_with_three_hearts: Ia Ia Baldur fhtagn !

7 Likes

Το μέλλον έφτασε! :joy:

Αντε επιτελους να γλιτωσω το upgrade :stuck_out_tongue:

1 Like

Θεωρητικά, τα 720p/60fps τα έχω άνετα. Πιάνω 13. :sunglasses:

Stadia_Speeds_400_224

Όχι ότι θα το δούμε ελλάδα στο άμεσο μέλλον βέβαια.

Είμαι τυχαίος λόγω εξωτερικού και έχω καλή σύνδεση (110) αλλά το μόνο που δεν έχω καταλάβει ειναι αν το stream καπαρει στα 60hz και το 144hz μόνιτορ θα παίζει στα τόσα .

1 Like

Καλη η νοσταλγια, αλλα εδω θα γινει ο χαμουλης :stuck_out_tongue:

https://youtu.be/LembwKDo1Dk

5 Likes

ΚΑΙ εδώ θες να πεις.
Έσκασε μύτη Τζον Γουίκ, τι να λέμε τώρα. :smiley:

Προσωπικά μου ήρθαν φλασμπακς από το '15, που περίμενα σαν παλαβός Pillars of Eternity και λίγο μετά Wild Hunt. Ελπίζω να μην βγουν τόσο κοντά και αυτά τα δύο, να προλάβουμε να πάρουμε και μια ανάσα στο ενδιάμεσο.

1 Like

Κ αυτο το Elden Ring φαινεται υποσχομενο. Απο τους δημιουργους του Dark Souls κ γραμμενο απο Miyazaki k George R.R. Martin

1 Like

ΑΡΓΚ

2 Likes

Ψιλοψόφια τα πράγματα χθες από MS. Χαραμίστηκε και η Ninja Theory. Τουλάχιστον επιβεβαιώθηκε το Gears 5 για 10 Σεπτεμβρίου.
Η παρουσίαση του οποίου βέβαια ήταν πάλι σπάσιμο νεύρων, με artsy μαλακίες και Billie Eilish! Δηλαδή αν είναι δυνατόν! :rofl:

Στα συν ότι επιτέλους θα έχει ένα πρωτοκλασάτο JRPG. Γενικά πάντως δε φαίνεται να έχουν αλλάξει μυαλά. Πήραν τους δημιουργούς του Broken Age και τους έχεις ικανούς να τους βάλουν και αυτούς να φτιάξουν ακόμα ένα third person shooter.

Τουλάχιστον σήμερα ξεκινήσαμε καλά!

2 Likes

Λίγα πράγματα χθες στην MS conference. Πάει και η Ninja Theory, την απορροφησε και αυτη η Moneysoft, η ομάδα που πριν λίγα χρόνια έβγαλε το Senua Hellblade και χθες είδαμε αυτό το πράγμα… Όλο τρέιλερ, καθόλου gameplay. Ούτε καν το dlc του Cuphead. Μόνο θετικό το πανέμορφο Ori and the will of the wisps, το προηγούμενο μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Το νέο xbox θα είναι θηρίο όπως φαίνεται ότι θα είναι και το ps5, αρκετά φειδωλοί βέβαια στην MS χθες και είναι λογικό αυτό, και οι δυο τώρα θα προσέχουν πολύ μέχρι να ανακοινώσουν επίσημα τις νέες κονσόλες τους.
Cyberpunk…παταγος με Reeves και τα παπαρια μας κουνιοντουσαν, καθόλου gameplay.
Όλα τα λεφτά το Elden Ring. Δεν είδαμε πολλά, αναμενόμενο, αλλά μου έβγαλε πολύ dark souls φάση το τρέιλερ. Πάμε ρε Miyazaki για ένα ακόμα αριστούργημα, παρέα με τον χοντρό.

cyberpunk λογικα θα βγει γαματο αλλα δεν θα ασχοληθω λογω 1st person…

το elden ring βγαζει απιστευτη ατμοσφαιρα απο το trailer και περιμενω να δω και gameplay…

Που ειναι το Cuphead ?!

Για το Cyberpunk εχουμε δει 50λεπτα gameplay

2 Likes

Ασχετο ποστ εν μεσω ενθουσιασμου για νεα παιχνιδια.
Φιλε το Three Kingdoms ειναι διαμαντι. Πολυ βαθος σε μηχανισμους κ γκεημπλεη κ ας νομιζα στην αρχη οτι μοιαζουν τα factions. Εχω παιξει με ανταρτες, με διπλωματη κ με πολεμοκαυλο κ χω καει κ με τα τρια ατελειωτες ωρες. Η φαση που λες αντε αλλο ενα τερν κ καθομαι κανα διωρο εξτρα.
Ασε που μετα απο χρονια κρατησε μαχη μου που δεν ηταν πολιορκια 20λεπτα!
Κατεβασε το λεει πολυ.

Υ.Γ:Αμα βγαλουν ενα medieval με αυτο το γκεημπλεη, θα ειναι αποκαλυψη

1 Like