Παιχνίδια Παίζουμε;

3 Likes

Τι εχει να γινει του χρονου. Cyberpunk, Masquerade, Wastelands 3 k κανα Baldurs Gate εκει κοντα. Καληνυχτα ζωη

3 Likes

και last of us 2 λογικα…

Όλοι οι FF οπαδοί χαίρονται που βγήκε ημερομηνία επιτέλους για το 7 και μόνο εγώ ανατρίχιασα και κλαίω από τώρα με το remastered του 8

Οι FF οπαδοί δεν νομίζω να χαίροναι με το remake του 7.

Και που λέτε

Εδιτ: πρέπει να τερματίσω και το Breath of the Wild κάποια στιγμή μάλλον

Εδιτ 2: επίσης, Ultimate Alliance 3 :tada: :tada:

Μια χαρα χαιρονται/αστε, ανυπομονω! Για το 8 μολις το εμαθα απ την αλλη, και ομολογω συγκινηθηκα κι εγω. Αντε, και το 6 :wink:

Χμ, μόνο εμένα ενοχλεί αυτή η κυκλοφορία και αυτό το gameplay;

Παίζει να μεγαλώνω και να γεμίζω παραξενιές. :confused:

Κοιτα, δε βρηκα το combat του 15 οσο κακο το περιμενα πριν παιξω (το παιξες; ), αλλα σιγουρα θα μπορουσε να εχει παραπανω βαθος, κατι που ελπιζω να φτιαξουν εδω.

Το FF7 εμενα μου φαινεται χαλια παντως, ουτε για ενοικιαση κ αποσο βλεπω reactions πεφτει αρκετο κραξιμο, ουτε sales target δεν θα πιασει

Εδωσε η νιντεντο την χειροτερη ε3 εβερ, sequel ΒΟΤW, links awaking, witcher, luigi mansion, pot pouri με Doom Eternity, Silksong, Wolfenstein κτλ

Μπραβο κ ας ελειπε το Metroid παλι, μονο τον Κηανου Ρηβς θαχαμε να θυμομαστε αλλιως

Το μόνο που είχε απομείνει, όλα τα άλλα τα έχουν βγάλει.
Το δεύτερο αγαπημένο μου ff μετά το 7.

Θα βγει το witcher 3 στο switch; θέλω πραγματικά να το δω αυτό, θα τρέχει σε ανάλυση πάνω από 480p στα lowest settings;…
Παντως Zelda Botw και links awakening μαζί με Luigi Mansion ειναι σημαντικες κυκλοφορίες.

Όχι, όταν έγιναν action τα FF τα παράτησα.

Τα εύσημα στην αγαπημένη μας μπεθέσδα μην ξεχάσουμε να δώσουμε btw, που γεμίζει καινοτομίες (npcs και τη δυνατότητα romance αυτών, dialogue trees, battle royale mode) το αγαπημένο μας φόλαάουτ76.
:joy:

3 Likes

Αυτοί έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια… Τι είναι αυτά ρε; Αφού το community το καταδίκασε δεν έχει ελπίδα. Επικεντρωθείτε στο νέο Elder Scrolls και αν θέλετε νέο Fallout κρατήστε ξέρω γω το engine του 76 και δώστε λεφτά στην Obsidian να σας κάνει ανθρώπους (και μετά ξύπνησα)

Κάπου διάβαζα ότι έχει γίνει/θα γίνει free to play αυτό (το Fallout76);

Για τα action-FF, το 13 ήταν αρκετά εκτός κλίματος ωστόσο το 15 ανέβασε στροφές και είχε αρκετό καλό (σε σχέση με το 13) open world και οι μάχες θύμιζαν μια μείξη action + turn.

Η μαλακία ήταν πως χειριζόσουν ουσιαστικά τον party leader και οι υπόλοιποι συμμετείχαν σε combos. Η δεύτερη μαλακία ήταν οι επιεικώς απαράδεκτοι χαρακτήρες. Αν φτιάξουν το πρώτο σκέλος στο 7 (καθώς οι χαρακτήρες/story είναι ήδη στην κορυφή), δε θα είναι κακό.

Και FFVIII και Ni No Kuni Remaster και Commandos 2! Στα ψιλά καλά πάμε. Στα χοντρά περιμένουμε. :smiley:

Το πρόβλημα είναι ότι ως γνωστόν το ff7 θα βγει σε επεισόδια. Και το πρώτο, αυτό που είδαμε και θα βγει του χρόνου αφορά μόνο την Midgar…
Πάνε 20 και βάλε χρόνια από τότε που έπαιξα το παιχνίδι αλλά είμαι βέβαιος ότι η Midgar, αν και πολύ σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού, ηταν μόνο το 10% του, λειτουργουσε και σαν εισαγωγη στο παιχνιδι. Αναρωτιεμαι πόσο επιπλέον υλικό και τι ακριβώς θα έχουν κάνει στο σεναριο, στην πλοκη για να βγάλουν δύο blu-ray disks, όπως λενε ότι θα είναι.
Και βέβαια ποτέ θα βγει το υπόλοιπο 90%. Ειδικά όταν οι devs της Square λένε ότι και οι ίδιοι δεν έχουν ιδέα…

Λολ, τώρα είδα για τα επεισόδια, έγινε παιδιά, (ότ)αν βγει ολόκληρο τα ξαναλέμε, προηγούνται FF8 και Link’s Awakening

1 Like

Γιεπ. Αν και υποτιθεται πως το καθε ενα θα ειναι δαιδαλωδες (50+ ωρες), αλλα αν δε βγει κατι περα απ το 1ο οσο ζουμε, μπλεξαμε.