Παιχνίδια Παίζουμε;

mark of the ninja και limbo :heart_eyes:
το Rocket League πώς μπορείτε και το παίζετε ιδεα δεν εχω. Συγκρινοντας αυτα που μπορουσα να κανω εγω και αυτα που εβλεπα σε βιντεακια νιωθω σαν νηπιο

1 Like

ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ!!!
Το καλυτερο turned based rpg απο εποχη Balthur’s gate 2

Δεν εχω παιξει το 1ο δυστυχως

I find the lack of Super Mario games disturbing…

Baldur’s βρε!!!

Και να παιξεις το 1ο

1 Like

Ε, παιχνιδάρες! Και το Inside ήταν εξαιρετικό, αλλά σαν πρώτο παραμένει το σοκ της έκπληξης του Limbo, οπότε προτίμησα να μην το βάλω.

Το Rocket League είναι ιδέα, δεν είναι παιχνίδι. :stuck_out_tongue:
Η αλήθεια είναι ότι αν θες να χωθείς σοβαρά στο ranked, θέλει ώρες καψίματος και να έχεις αντανακλαστικά εφήβου. Έχει δυσβάσταχτο learning curve. Οι πρώτες 1000 ώρες είναι οι δύσκολες. :rofl:
Αλλά αν το παίζεις χαλαρά και με παρέα, έχει απίστευτο γέλιο.


:innocent:

1 Like

Κοίτα, αν έχεις παίξει το 2 και όχι το 1, δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να πας στο πρώτο, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

To ειχα δει youtube ολο for story reasons :frowning:
Νομιζω ομως οτι οι ιδιοι τυπαδες φτιαχνουν το Baldur’s 3 τωρα

1 Like

Εσενα σε χω για τα rpg. Αυτο το Pathfinder ολο το γυροφερνω. Για πες δυο λογακια για το Αtom

1 Like

Και τα deus ex στα καλύτερα παιχνίδια σίγουρα. Bloodborne χαλαρα στην κορυφή. Επίσης πολύ καλό και το dead space 2 και ολα τα batman

Παίξ(τ)ε Jedi Fallen Order…

Καμία σχέση με τα Battlefront.

Όμως οι τύποι εκεί στην Respawn αντέγραψαν πάρα πολλά καλά στοιχεία από πάρα πολλά πετυχημένα παιχνίδια και έφτιαξαν ένα πολύ καλό Star Wars game!

Θυμίζει πολύ Prince of Persia στην κίνηση στο περιβάλλον, Uncharted στο storytelling, λίγο από Witcher και Batman ίσως στο combat, και στην προτελευταία δυσκολία είναι τουλάχιστον απαιτητικό, στην τελευταία είναι ξεκάθαρα Dark Souls!
Έχει πολλές μικρές λεπτομέρειες που σε καυλώνουν, σε κάνουν να θες να εξερευνήσεις τους πλανήτες λίγο παραπάνω. Βέβαια το μεγαλύτερο selling point του είναι ότι είσαι ένας third person Jedi, και κάνεις όλα τα σχετικά! Το lightsaber είναι τρελή καύλα σαν αίσθηση, τραβάς πράγματα με Force, σπρώχνεις πράγματα, όσο ανεβαίνεις level εμπλουτίζεις το combat σου.

Ρε μήπως έπρεπε να το βάλω στην δεκάδα πριν καν το τερματίσω;

1 Like

Είμαι cRPGάς δεν το έχω κρύψει ποτέ! :stuck_out_tongue:
Το ATOM, comrade, είναι post-apocalyptic cRPG με τεράστιες επιρροές από Fallout. Είναι ουσιαστικά Fallout στην κομμουνιστική Ρωσία και όχι στην Αμερική. Για να μην γράφω σεντόνια: το θεωρώ απ’ τις μεγαλύτερες εκπλήξεις των τελευταίων ετών στο είδος (και κυρίως στο setting) και απ’ τις μεγαλύτερες επιτυχίες των crowdfunding πλατφορμών. Τσέκαρε το παρακάτω ριβιού για περισσότερα: https://ragequit.gr/reviews/item/atom-rpg-review/

Σε κάποια στιγμή, πας σε ένα bunker, και βρίσκεις έναν υπολογιστή που σου δίνει τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις μια ξεχασμένη πυρηνική βόμβα και να την στείλεις σε 1 στόχο από 3 διαθέσιμους. Ο 1ος στόχος είναι η βάση του The Glow του Fallout 1, στην Καλιφόρνια. Ο 2ος μια περιοχή κάπου στη Μαλαισία, και ο 3ος σε ένα χωριό στην Ουαλία, ονόματι Bethesda.
Έπος.

Αν το έχεις στα υπόψιν, καθυστέρησέ το λιγάκι, μέσα στο Δεκέμβρη βγαίνει mega expansion με πολλούς τόνους content επιπλέον, οπότε περιμένεις να σουλουπωθεί και αυτό λίγο και μετά ασχολείσαι. Αν και μετά πιάνει '20 που θα αρχίσει να γίνεται χαμούλης, αλλά κάποια στιγμή βάλε να το δεις, αν σε ενδιαφέρει έστω και λίγο το setting και το gameplay.

1 Like

Φαινεται πολυ καλο. Διαβασα και το ρηβιου, ειδα και καποια βιντεο. Μαλλον θα ναι η επομενη αγορα, αν και περιμενω και το red dead για στημ στο intant gaming

1 Like

Μάγκες το divinity 2 αξίζει να παιχτεί σε ps4 ή μπά;

Dec 5th

2 Likes

ρίξτε καμία πρόταση για κάποιον που του αρέσουν παιχνίδια στο στυλ του Τhe Last of Us, RDR, L.A. Noir…

Απ’ ότι έχω διαβάσει τριγύρω, είναι καλά τα ports σε κονσόλες και switch, οπότε δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, ειδικά αν έχεις παρέα για coop.
Ο καλύτερος πλέον τρόπος νομίζω για να παίξεις τούτο δω το αριστούργημα είναι αν έχεις κάνει combo pc+switch, καθώς τα save files είναι… connected. Δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο.

Προσωπικά σκέφτομσι να ξεκινήσω στο ps4 κανα rpgάκι μέσα στις γιορτές.σκέφτομαι divinity2 ή το τελευταίο dragon age.

@Red_Viper
https://wrath.owlcatgames.com/index.html

Μπουμ. Την περιμέναμε καιρό την ανακοίνωση.

Εγώ:

1 Like

Tidus ανθρωπε μου να σε ρωτησω. Επειδη το red dead ειναι πανακριβο λεω να το παρω οταν αρχισει να πεφτει η τιμη του. Οποταν, οπως λεει κ το αφεντικο μου, τι θα προτεινες μεταξυ Atom k Pathfinder; Mind u οτι λατρευω κ τα δυο σετινγκ. Κ ποστ αποκ κ χαι φαντασυ. Ποιο απο τα 2 θεωρεις οτι σε κανει πιο ιμερς; Ποιο εχει το πιο πολυ ας πουμε role playing; Που παιζει πιο πολυ ρολο τι θα αποφασισεις; κ τελος εχουν επιλογη στο gameplay, διαφορετικες προσεγγισεις στα κουεστ κτλ; η ειναι φαση ντου κ ξυλο;

Ρε disco έπαιξες? :stuck_out_tongue: