Παιχνίδια Παίζουμε;

Ειναι και αυτο στο προγραμμα, αλλα περιμενω να πεσουν ολα λιγο. Με τα παιχνιδια περιεργως ειμαι υπομονετικος συνηθως. Αφου σε λιγους μηνες τα βρισκεις μισοτιμης.

1 Like

Το μόνο θέμα που μπορώ να φανταστώ με παιχνίδια όπως Divinity/Pillars Of Eternity στις κονσόλες είναι επειδή έχει πολύ κείμενο και σχετικά μικρή γραμματοσειρά, ίσως χρειαστεί να είσαι πιο κοντά στην οθόνη από ό,τι συνήθως. Δε νομίζω ότι έχουν κάτι που χαλάει την εμπειρία.

2 Likes

Τελείωσα το control και παρότι στην αρχή το έκανα με μισή καρδιά και είναι και λίγο ουφάδικο το σενάριο μου άρεσε τελικά αρκετά. Εχει αρκετά αρτιστικά στοιχεία μεσά και παρότι δεν είναι καλογυαλισμένο, είναι ωραίο. Ψήνομαι τώρα για darksiders genesis.

Uncharted 4.ιδια εταιρεια με last of us

1 Like

^ Το αυτό και θα προσέθετα από αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω τα Alan Wake και Quantum Break της Remedy, τα The Walking Dead και The Wolf Among Us της Telltale (εάν το L.A. Noire αναφέρεται λόγω διαλόγων και αφήγησης), και τα Tomb Raider μετά το ριμπούτ.

1 Like

Επαιξα το the order 1886…εκπληκτικο αλλα ηθελε 1-2 ωρες ακομα γιατι αφηνει ανοικτα μετωπα…εκτος και αν βγει καποια συνεχεια του…

“Tidus ανθρωπε μου να σε ρωτησω. Επειδη το red dead ειναι πανακριβο λεω να το παρω οταν αρχισει να πεφτει η τιμη του.”

  • Μιλάμε για ρόκσταρ, έτσι; Θα αργήσει να πέσει η τιμή, και ποτέ δεν θα είναι χαμηλή. Εκτός αν θεωρείς ικανοποιητική έκπτωση κανά 5% στο εξάμηνο ξέρω γω, τότε πάω πάσο.

“Οποταν, οπως λεει κ το αφεντικο μου, τι θα προτεινες μεταξυ Atom k Pathfinder; Mind u οτι λατρευω κ τα δυο σετινγκ. Κ ποστ αποκ κ χαι φαντασυ. Ποιο απο τα 2 θεωρεις οτι σε κανει πιο ιμερς; Ποιο εχει το πιο πολυ ας πουμε role playing; Που παιζει πιο πολυ ρολο τι θα αποφασισεις; κ τελος εχουν επιλογη στο gameplay, διαφορετικες προσεγγισεις στα κουεστ κτλ; η ειναι φαση ντου κ ξυλο;”

  • Ωραίες ερωτήσεις ρε, ευχαριστώ πολύ. Πιο εύκολα θα σου απαντούσα ποιο απ’ τα Blood Fire Death και Hammerheart προτιμάω.
    Όχι εντάξει, αστειεύομαι. Απ’ τις ερωτήσεις που μου κάνεις, και κυρίως οι τελευταίες, η απάντησή μου είναι μάλλον ATOM RPG. Μην περιμένεις διακλαδώσεις quests αλά Wild Hunt, αλλά και τα δύο τα πάνε καλά σε αυτόν τον τομέα. To ATOM έχει και speechcraft στη δημιουργία χαρακτήρα, που αν το φτάσεις ψηλά στον Κθούλου, έχει speech checks, αποφεύγεις μάχες μέσω του μπλα μπλα κλπ, οπότε θα έλεγα γενικά ότι το PF: KM είναι πιο πολύ ντου και ξύλο.
    Βασικά τι μαλακίες κάθομαι και γράφω, η πρότασή μου είναι μόλις τελειώσεις το ένα να αρχίσεις το άλλο. Πιστεύω θα περάσεις και με τα δύο τέλεια, και σε περιμένουν ίσως 250+ώρες αγνής διασκέδασης και καύλας.
    Also, fyi, το ATOM βγάζει standalone expansion αρχές του '20, θα συνεχίζει τα γεγονότα του πρώτου 2 χρόνια μετά, δεν θα απαιτεί το αρχικό παιχνίδι, αλλά θα προσφέρει save file transfer.
    Για το PF, σήμερα πήρε κάπου το μάτι μου ότι είναι σχεδόν έτοιμο το νέο campaign που ανακοίνωσαν… χθες, και ότι αν κλείσουν κάποιες λεπτομέρεις παίζει να βγει και μέσα στο… '19 :open_mouth:
    Αυτά, ελπίζω να βοήθησα :stuck_out_tongue:
2 Likes

Θενξ μαν. Οταν κινηθω θα ενημερωσω.

1 Like
3 Likes

Ξεκίνησα god of war 4.
Δισκάρα!!

παιχνιδαρες και τα gothic και το god of war!

1 Like

Εγω εβαλα το Ρεντ Ντεντ,πριν μαλιστα βαλω τον νεο επεξεργαστη κ μνημη, κ παιζει κομπλε κατευθειαν. Διαβαζω ποσοι πολλοι ειχαν προβλημα με launching κτλ καλλον εαι απο τους τυχερους. Ακομα κ προ αναβαθμισης με μιντιουμ σετινγκς κτλ φαινεται πανεμορφο

2:33

ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΧΕΝΡΙ.-

9 Likes

Παιχτουρα

1 Like

μετα την παρακολουθηση της μισης σεζον του witcher σκεφτομαι σοβαρα ενα 2ο γυρο witcher 3 ωστε να παιξω και τα 2 expansions…

1 Like

ΔΕΝ έχεις παίξει τα DLC?

Το γνωρίζεις φαντάζομαι ότι πρόκειται για δύο πλήρη παιχνίδια, που για άλλες εταιρείες θα ήταν κανονικές, αυτοτελείς κυκλοφορίες;

1 Like

το ξερω ναι…αλλα τερματισα το κανονικο και οταν βγηκαν αυτα, ασχολιομουν με αλλα…

1 Like

Πλακα μου κανεις?!?! Μιλαμε για υπερεπη! Εχεις χασει το μισο παιχνιδι. Αν δηλαδη το χες τοσο ψηλα δεν ξερεις τι εχεις αφησει. Σε ζηλευω βασικα. Φτανεις ευκολα +60 ωρες με αυτα. Αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο. Ειναι καταπληκτικα

2 Likes

Στην θέση σου θα ξεκινούσα με αυτά τώρα. Και πάρε τον χρόνο σου, ξαναλέω πρόκειται και για μεγάλες σε διάρκεια κυκλοφορίες και για εξαιρετικές ιστορίες, μην το αντιμετωπίσεις σαν απλά λίγο εξτρά περιεχόμενο!

1 Like

εχει περασει καιρος απο το κυριως που ειχα παιξει,οποτε αν το ξεκινησω θα ειναι απο την αρχη