Παιχνίδια Παίζουμε;

Ναι κι εμένα φέτος, μετά από 6 χρόνια ξεκινησε το drift. Μια πρόχειρη λύση ήταν ένα ψεκασμα στο stick με αυτό:

Κάτω από το ελαστικό που καλύπτει τη βάση του joystick, και προφανώς ελάχιστη ποσότητα, τόσο όσο.

2 Likes

θενκς, ήταν το επόμενο βήμα, το συγκεκριμένο σπρέι το παρήγγειλα σήμερα. Σου δούλεψε οκ?

Και εμένα πλάκα πλάκα πάντως, 6 χρόνια μετά ξεκίνησε το drift. Είδα ότι η cd-media που έχει και το service της nintendo επιδιορθώνει το joystick δωρεάν, ακόμη και μετά την παρέλευση της περιόδου εγγύησης -βάση οδηγίας της nintendo για την Ευρώπη. Μάλλον αν συνεχίζει θα κάνω μια κρούση και από εκεί… έψηνα καιρό τώρα δεύτερο ζευγάρι joypads αλλά θέλω να δουλεύουν και τα 4 για mario party κτλ…

1 Like

Ειχα διαβασει αυτο:

Δεν ξερω κατα ποσο ισχύει αν και τα δικα μου δεν παλεύονται πλεον πρεπει να το τσεκαρω για αλλαγη η επισκευή. Νομιζω σε ολους μας εχει βγει drift…

2 Likes

έχει ασχοληθεί ποτέ κανείς με eve online? ξερουμε αν αξίζει στην παρούσα εποχή ή είναι τέρμα παλιακό?

Τελείωσα το RE4 remake, πολύ καλό! Καλύτερο απ’οτι το περίμενα, έκανε σοβαρή δουλειά η Capcom.
Ξεκίνησα τώρα το Dead Space remake, μετα απο πολλά χρόνια ξαναπαίζω αυτή την παιχνιδάρα και ήδη στις πρώτες ώρες έχει πάει το σκατό στην κάλτσα… :smile:
Αυτοί οι ήχοι…

4 Likes

Ανασκαφή στο πατρικό.

10 Likes

I Have no Mouth and I Must Scream, πεθαίνω…

5 Likes

Μύστης Κρισπ!

1 Like

Και Urban Runner έχω παίξει, αν και όχι από τα πιο επιτυχημένα της Sierra.

1 Like

Εγώ γενικά ποτέ δεν ασχολήθηκα τόσο με Sierra (αν και ποτέ δεν ξέρεις, δεδομένου πως παίζω retro ακόμα).

Όταν έχω όρεξη θα ανεβάσω και τίποτα από PC Master και RAM που έχω, για την νοσταλγία και τις αναμνήσεις. Τα περισσότερα είναι του πατέρα μου, αν και μέχρι μέσα 00s αγόραζα και εγώ κάποια. PC Master, RAM, Computer Games Magazine, 4 Τροχοί, Μίκυ Μάους, Αλμανάκο, Κόμιξ, Ντόναλντ, τα θεμέλια του σπιτιού μου.

5 Likes

Gabriel Knight 2 εύκολα το αγαπημένο μου Sierra adventure, αν και το 3 είχε ακόμα καλύτερο storyline/setup αλλά θυμάμαι πώς έπασχε λίγο στον χειρισμό.

3 Likes

Με Sierra μεγαλωσαμε…

Phantasmagoria I & II (επος)
Leisure Suite Larry (7)
Space Quest
Gabriel Knight
Lighthouse: The Dark Being

και φυσικα εκανε publish το Half Life …

3 Likes

Lighthouse & Rama μου είχαν διαφύγει γμτ.

1 Like

Space quest,King’s Quest,Police Quest,Larry τα επαιζα απο τοτε που ημουν Δημοτικό στην Amiga500.Λιωσιμο!
Αν και παντα της Lucas Arts μου αρεσαν περισσοτερο…

1 Like

τους προηγουμενους μηνες επαιξα Crash Team Racing και Spyro 3 σε PS1 emulator
Χθες ξεκινησα Yu-Gi-Oh! Master Duel κανονικα στο pc :sunglasses:

2 Likes

:droplet: :droplet: :droplet:

3 Likes

πωπωπω…

1 Like

:joy:

3 Likes

Καλημέρα!!
Καλα πήγε χθες…

:heart::sparkling_heart::two_hearts::tada::clinking_glasses:

…SpiderMan2,Talos 2 και κανα 2 indie

7 Likes

Επίσης, αυτό το είδατε ε;…

3 Likes