Παιχνίδια Παίζουμε;

Phantom Blade ειναι Κορεα ρε φιλε… Αν τσεκαρεις στο νετ ειναι να βγουν αλλα 4-5 ιδιo style με γαμ@το trailer αλλα τα κοβω σαν πορτ απο mobile… πχ Chrono Odyssey,Project EVE, Where Winds Meet,rise

1 Like

Πολυ καλο το Spider-man2 - αυτη η πιστα με τη μαχη και το κυνηγητο ηταν τσιτα! Στην αρχη δε με επεισε ο κακος, αλλα θα εχει πολυ ψωμι με black suit.

1 Like

Άλαν. Φάκιν. Γουέικ. :coffee: :flashlight:

3 Likes

Sony “innovation”

2 Likes

2 Likes

Το καλό που τους θέλω το Alan Wake 2 να είναι timed exclusive στην Epic :slight_smile:

Δεν μου φανηκε για mobile port αυτο που ειδα… :slightly_smiling_face:
Οι μάχες και γενικότερα η ατμόσφαιρα μου άρεσαν πολύ, πιστευω οτι μπορεί να βγει κάτι πολυ καλο.

1 Like

Εντάξει, ουσιαστικά είναι μια προσθήκη στο ps5 ecosystem. Η κονσόλα, το PSVR2 και η φορητή, η βάση ειναι το PS5.
Απ’οτι καταλαβα ειναι streaming based, παιζεις τα παιχνιδια του PS5 μεσω streaming;
Για μενα καλυτερα ετσι, απο το να εβγαζαν μια αυτονομη συσκευη, εκει θα χρειάζονταν και παιχνίδια ειδικα για τη φορητή, και θα ηταν δυσκολα τα πραγματα. Θυμόμαστε τι έγινε με το PS Vita.
Αν μαλιστα κοστζει γυρω στα 200 ευρω οπως λενε, που ειναι μια καλή τιμή, ακόμα καλύτερα.

Η μπορείς απλα να πάρεις ενα controller η μια βαση για το dualshock και να παιζεις απο το κινητο :stuck_out_tongue:

1 Like

Σωστό και αυτό. :smile:

Δεν ξέρω, ίσως να είναι πιο βολικό και προσιτό για streaming gaming με δικές του ξεχωριστές λειτουργίες που θα συνδεονται καλυτερα με το PS5.
Βεβαια, streaming σημαινει και συγκεκριμένα προβλήματα που θα πρέπει να λυθούν. Συνδέσεις, input lag κτλ.

Όσον αφορά το MGS remake που γίνεται ο χαμός απο χθες, προσωπικά θα κρατήσω μικρό καλάθι…
Ο Kojima δεν είναι πια στην Konami και αυτό είναι δικο του παιχνίδι.
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στην σύγχρονη Konami, ( και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος) το ιδιο πάει και για το Silent Hill 2 remake στο PS5.
Θα φανούν αντάξιοι των προσδοκιών με το έπος του Kojima ή θα τα σκατώσουν;…

Φαίνεται άρρωστο πάντως το Alan Wake, εχω μεγάλες προσδοκίες.
Διάβασα δυστυχώς οτι θα ειναι digital-only , το οποιο αν ισχύει είναι μεγάλη βλακεία.

@JTN

Body is too similar to what you recently posted ναι άντεγαμήσου

3 Likes

Από τους devs του Gris ε;
Υπέροχο!

1 Like

Nioh τέλος! Οκ δεν το παράτησα τελικά αν και το σκέφτηκα αρκετές φορές, πολύ ξύλο!
Στο τέλος όμως στρώνει ο χαρακτήρας και δίνεις πόνο σε σημείο που εθίζεσαι.
Σκέφτομαι εφόσον δεν θα το παίξω απο την αρχή πάλι, να προχωρήσω στο δεύτερο.

2 Likes

Το mirage φαίνεται ότι χρειαζόταν αυτή την στιγμή η σειρά Assassins

1 Like

Σάλια. Φέρτε το σήμερα.

4 Likes

Τι ακριβώς σας αρέσει απο το Alone ρε παιδιά; :stuck_out_tongue:
Μια ζωή μια μετριότητα ήταν στην καλύτερη, τις περισσότερες φορές κάτω του μετρίου.
Απλά έχει τη φήμη οτι ήταν το πρώτο του είδους που επηρέασε το RE.

Το 4 ειναι ισάξιο με τα RE του ps1… :stuck_out_tongue:

:rofl: