Παιχνίδια Παίζουμε;

4 λεπτα με gameplay απο το επερχομενο Mortal Kombat, που ειναι (ακομα ενα) reboot.

Αυτη τη φορα βεβαια μιλαμε για hard reboot, αφου το MK9 ηταν ο ορισμος του soft reboot.

Μιλαμε πλεον για παραλληλη πραγματικοτητα, νεες εμφανισεις για ολους τους χαρακτηρες κτλ.

Φαινεται απλα φανταστικο. Το gameplay ειναι ενα επιπεδο πιο πανω απο του ΜΚ11, το οποιο με τη σειρα του ηταν φοβερη εξελιξη σε σχεση με το MKX και το MK9.

2 Likes

Φαίνεται πραγματικά πολύ καλό.

1 Like

Τι εβγαλαν ρε μλκ :rofl:

Κάνα νέο απο τα παιδιά που παίζουν Zelda;
Ειναι καλυτερο από το BoTW, χειροτερο, αξίζει όλο αυτό το hype και τα reviews;

Ενταξει τρελες διαφορες δεν εχει… ειναι απλα το 1 με steroids σε ολα… ειμαι κοντα στις 80 ωρες και καιγομαι

1 Like

Αξίζει φουλ, ανάλογα και πως θες να παίξεις. Είναι τεράστιο (και πάλι), και βέβαια ανάλογα πόσο θες να καεις με τις κατασκευές κλπ μπορεις να το πας σε άλλο επίπεδο.

Προσωπικά μου φαίνεται ακόμη πιο δημιουργικό από το BOTW, οπότε θα έλεγα αν το σκέφτεσαι πάρτο με κλειστά μάτια.

2 Likes

Χθες είδε κανείς την παρουσίαση της microsoft?
Έλεγα να πάίξω μπαλίτσα μέσα στο καλοκαίρι για ps5 αλλά μετα απο το starfield που έδειξαν χθές το σκέφτομαι σοβαρά για xbox.
Τί έπος εφτιαξαν τα άτομα;

1 Like

Καλά ας περιμένουμε λίγο όταν βγει, bethesda ειναι αυτή…
Μέχρι να στρώσει από τα bugs τουλάχιστον :grinning:

2 Likes

Μπορεί να μην φαίνεται καθόλου πρωτότυπο (και δεν χρειάζεται να είναι δα) και μόνο που ένιωσα σαν να ανοίγω το PC πριν 20 χρόνια και να ψάχνω σε κάποιον emulator το επόμενο side scrolling που θα παίξω, μου αρκεί για να το περιμένω με ενδιαφέρον.

Επίσης, Ε Ρ Χ Ο Μ Α Σ Τ Ε:

3 Likes

Πολύ όμορφο το Ebenezer.

Επίσης, μιλώντας για side scrolling, ένα παιχνίδι που θελω να παίξω είναι το The Last Faith.
Darkίλα, συνδυασμός Blasphemous και Castlevania.
Ελπίζω να βγει καλό.

3 Likes

Zelda θα γράψω ένα mini preview μέσα στη βδομάδα, είμαι κανένα 30ωρο στο παιχνίδι και ακόμα πάω στα χαμένα - αν κ έκανα 3 από τα 4 main quests των πόλεων + έφαγα καμιά 50άρα shrines

3 Likes

Επιτέλους αγόρασα το Red Dead Redemption 2 στο play! . Προβλέπεται τρελό κάψιμο!!

7 Likes

FYI
Υπάρχουν διαθέσιμα τα demo απο Lies of P και FF16…

June 22 Final Fantasy XVI
July 25 Remnant 2 (απο τις καλυτέρας coop μου εμπειρίες )

August 10 Atlas Fallen
August 25 Armored Core VI: Fires of Rubicon
August 31 Baldur’s Gate 3
September 6 Starfield
September 19 Lies of P
September 26 Cyberpunk 2077: Phantom Liberty <3

Τρομερο καλοκαίρι

1 Like

1 Like

:rofl: θα μπορουσε…

fixed μπορεις να ηρεμήσεις τωρα…

1 Like

Μιας και σχολιασες σε λιγη ωρα θα μάθουμε τι παιζει με αυτο

Προσωπικά μου ειναι λιγο αδιάφορο

Kαλά χαμούλης χθες στο xbox και pc gaming show, ανάσα δεν μας άφησαν να πάρουμε.
Εγώ λέρωσα βρακάκια στα Fable, 3(!) παιχνίδια της Atlus (αν και τα δύο περσόνα τα ληκάρανε μόνοι τους τα ζώα), Like a Dragon 8, Phantom Liberty, και φυσικά BG3.
Είχε και διάφορα άλλα, indie κυρίως αλλά και μη, που φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα.
Το Starfield, αν και μέγας αντι-Bethesda φαν, θα του ρίξω μια ευκαιρία, καθώς υπάρχει μεγάλη δίψα για space-scifi, λογικά κάπου στο '24 (λογικά), να έχουμε τελειώσει με όλα τα υπόλοιπα.

1 Like

Αν έδειχναν και κάτι από το fable εκτός από ένα αδιάφορο cinematic trailer καλά θα ήταν…ή για το Hellblade που προσωπικα περιμενω πολυ και μετά απο 4 χρονια ειδαμε απλά την Senua να περπατάει…

Μετριότατο μου φάνηκε το Xbox showcase, μακράν το πιο σημαντικό που ειχαν να δειξουν ηταν το Starfield.
Οπως μετριότατο ήταν και της Sony πριν κάποιες μερες, στα άλλα κάτι είδαμε, υπήρξε και η έκπληξη με το FF7 Rebirth.

Αλλά γενικά πλέον αυτά τα gameshows είναι περισσότερο για το hype παρά για την ουσία.
Πολλά cg trailers, gameplay με το σταγονόμετρο και παιχνίδια χωρις ημερομηνία κυκλοφορίας.

1 Like

Συμφωνώ εν μέρει, αλλά πλέον προτιμώ τέτοια φορμάτς νομίζω από κάτι e3 του παρελθόντος που ήταν ανά 5 λεπτά και superbowl halftime show στη σκηνή, όλο φρου φρου και αρώματα.

Στο cg θα διαφωνήσω, εγώ βλέπω τα περισσότερα να είναι in game footage.
Για το gameplay σίγουρα, λίγα πράγματα δεξιά και αριστερά.