Παιχνίδια Παίζουμε;

Οπτικα θεωρω και εγω οτι θα μου αρεσει πολυ. Κοιτα αν εξαιρεσεις την Μαλενια δεν δυσκολευτηκα πουθενα αλλου σε βαθμο που να πω νισαφι πια. Δεν κολλησα σε καποιο αλλο boss.
Δεν ξερω τελευταια και ενω ειχα πει δεν θα τα ξαναπιασω με πιασε μια νοσταλγια για το Elden και εκει μου εσκασε η εναλλακτικη του DS 3 στην οποια απο οτι φαινεται θα καταληξω

Γιατι το 2 δεν μου αρεσε οποτε δεν εχει πολυ νοημα να τα πιασω με την σειρα. Ειμαι και λιγο γραφικακιας και φοβαμαι μην ειναι καπως outdated. Αν και νομιζω οτι υπαρχει και remastered

δεν την έβγαλα ποτέ :stuck_out_tongue:
Το έπιασα και εγώ τις προάλλες πάλι, λόγω του expansion που θα βγει το καλοκαίρι - θα την επιχειρήσω πάλι σύντομα,
Δεν νομίζω να κολλήσεις σε κανένα boss του DS3 - πλην του εξπάνσιον βέβαια, αν φτάσεις εκεί :stuck_out_tongue: που έχει το έτερο From boss που δεν έβγαλα ποτέ

επίσης, προφανώς αν έχεις ps4, παίξει Bloodborne καλύτερα

Oυτε εγω την εβγαλα ποτε…χαχα…Στην πρωτη προσπαθεια της βγαζω το πρωτο κομματι και ειμαι σε φαση ουαου what the fuck!! Την εβγαλα με την πρωτη!!! Σκαει το δευτερο παρτ και σε 5 δευτερολεπτα ειμαι νεκρος. Μετα μου πηρε καμια 15αρια προσπαθειες να ξαναπαω στο δευτερο κομματι. Για καμια μερα παλευα μονος η με διαφορους αμπαλους που καλουσα και ολο τις τρωγαμε.
Ευτυχως σε καποια φαση και αφου ειχα αρχισει να ξενερωνω μου σκασε ενας Let Me Solo Her και πραγματικα την καθαρισε σαν κρεμμυδι. Να ναι καλα το παλικαρι.

Λογικα θα παρω την εκδοση που τα χει ολα

Edit. Δυστυχως νο ps

2 Likes

Ποια Malenia, git gud ρε παιδάκια :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Πέρα από χαβαλέ, εμένα πρέπει να με ζόρισε περισσότερο ο Mohg από την Malenia, νομίζω κόλλησα περισσότερο εκεί πέρα. Εννοείται πως και η Malenia ήταν λούκι, αλλά βρήκα τον τρόπο να τα καταφέρω σχετικά “σύντομα”.

1 Like

Βσκ παράτησα Malenia, κυρίως λόγω του ότι έπαιζα στο ps4 και με τα 30 fps με κούραζε πολύ μια τόσο γρήγορη μάχη
Τώρα στο ps5 και στα 60, νομίζω θα έρθω στα ίσια μου μόλις βρω και τα πατήματά μου πάλι και θα την πετσώσω -όπως και της αξίζει, κ@@%^&& που γέμισε καρκίνο όλη τη χώρα επειδή της έριξε ριπαπά ο Starscourge Radahn

2 Likes

Ο τυπος ειναι μορφη. Διαβαζα προσφατα ποσες χιλιαδες φορες την έχει σκοτωσει για να βοηθησει κοσμο…

1 Like

4 Likes

Παντως πραγματικα ειναι περιεργο ποσο διαφορετικα πρεπει να παιζουμε ολοι…χαχα.
Θυμαμαι τον Μοhg τον εβγαλα με την πρωτη. Την Μαλενια λογικα δεν θα την εβγαζα ποτε. Οτι σημαινει ποτε για μενα. Δεν ειμαι απο τους τυπους που καθονται και πεισμωνουν και ψυχαναγκαζονται. Δεν υπαρχει το git gud for me :stuck_out_tongue: Οταν ειδα οτι την εχω παιξει 30 φορες και δεν, ειπα οκ παμε για let me solo her και λοιπες ειδικες δυναμεις.

Εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο, πεισμώνω όσο δεν πάει και το παλεύω μέχρι τέλους. Από ένα σημείο και μετά σχεδόν δεν χάνω την ψυχραιμία μου, εκτός αν συμβεί καμιά ακραία μαλακία ή χάσω ενώ πρέπει να περάσω μισό χτύπημα ακόμα.

Θυμάμαι τον Manus στο DS1 (εξακολουθεί να είναι το Boss που έχω παίξει πιο πολύ νομίζω), μου πήρε ένα σ/κ να τον περάσω, μιλάμε για ώρες μέχρι να τον καταλάβω και να τον ρίξω.

Στο “πόσο διαφορετικά παίζουμε όλοι” έγκειται μεγάλο μέρος της μαγείας αυτών των παιχνιδών πάντως. Ο καθένας τα προσεγγίζει με τον δικό του τρόπο και ανακαλύπτεις πως αρέσει σε εσένα να παίξεις το παιχνίδι. Για αυτό και πολλές φορές ένα βίντεο (ειδικά) ή μια συμβουλή, μπορεί να είναι άχρηστη για το gamestyle κάποιου.

Βρε μήπως ήρθε η ώρα του Bloodborne…

1 Like

Eσυ εισαι και νεο παλικαρι με την ζωη μπροστα σου. Εγω ειμαι γερος. Ο χρονος στενευει :stuck_out_tongue:

1 Like

Κόκκαλης: Αυτή είναι η φάση που «γέννησε» το επικό Gif (vid ...
ακόμα ρε; να θυμηθώ να πολτοποιήσω μπάλες λοιπόν στο επόμενο μπίστηγμα για την ανάγκη του να παίξει κανείς BB εφόσον έχει τη δυνατότητα

2 Likes

Bloodborne με κλειστά ματια

Helldivers μαζι με Paint it Black, ταιριάζει απόλυτα. :clap:

1 Like

Γίνεται να μην λατρέψεις;
Δεν γίνεται.

4 Likes

Μιλάμε για σκληρό καριολίκι το Nex Machina, έτσι; Λίγο που ασχολήθηκα φαίνεται έπος και πως αξίζει την φήμη που το ακολουθεί. Όσοι παίζετε shmups, twin stick shooters και αγαπάτε τα κλασικά arcades είμαι σίγουρος πως έχετε παίξει ή το έχετε στο ραντάρ, σε όσους δεν λένε κάτι οι παραπάνω λέξεις δεν ξέρω αν θα το πρότεινα (δείτε κανά βιντεάκι και ίσως ψηθείτε πάντως).

Ξεκινάω και το Hexen, μιας και είμαι σε retro φάση, για να έχω και κάτι με πιο παραδοσιακό single player παράλληλα.

Κλαιω… :smile:

2 Likes

Χθες τέλειωσα το FF7 Rebirth.
Η γενικη πλειοψηφία το αποθεώνει ως ενα απο τα καλυτερα jrpg την τωρινής γενιάς κατι για το οποιο δυστυχώς δεν μπορω να συμφωνήσω.
Προφανώς το story, cast μαζι με το ost ειναι απο τα καλυτερα που υπάρχουν στην βιομηχανία. Στοιχεία που προ υπήρχαν σαν βαση αλλα…

Gameplay, open world με 70% filler για να τους βγουν τα 3 part μπορω να πω οτι ειναι στη καλύτερη μέτρια.

  • Στα side quest στην αρχη βλέπεις πολλες επιρροές απο yakuza και διάθεση για gags αλλα απο την μεση και μετα απλα το αφήνουν πισω αυτο το κομματι το ιδιο και χειρότερα για τα open world activities.
  • Gameplay οκ σιγουρα το καλυτερο απο το 15,16 αλλα και παλι οταν εχεις δημιουργήσει το καλύτερο turn based σύστημα ειναι κριμα να το αλλάζεις σε ενα μετριο action με λιγα στοιχεία stratigy κομμάτια. Και παλι σίγουρα πολυ καλυτερο απο τα 2 τελευταία games.
  • Ελπιζω το part3 να ειναι πιο συμπυκνωμένο και ουσιώδες και να μη βγαλουν dlc την ιστορια του vincent αλλα να ειναι κομματι του 3ou μερους.

8/10

Για να δουμε τι λεει το Dragons Dogma τωρα…

1 Like

Ghost of Tsushima εδώ και 50 ώρες και δεν πρέπει να είμαι ούτε στα μισά.

Πρώτη φορά από εποχές Witcher 3 που δεν παίζω open world διεκπεραιωτικά και τρέχω σε κάθε γωνιά του χάρτη και μπαίνω με τα μπουνια σε όλα τα side quests ψυχαναγκαστικά. Δεν κατάφεραν να με κολλήσουν έτσι ούτε τα horizon (στα μισά έλεγα “άντε να τελειώνουμε”.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΛΟΣΣΙΑΙΟ ΕΠΟΣ

7 Likes