Παιχνίδια Παίζουμε;

Sifu κανείς;
Δεν έχω θέμα με τη δυσκολία σε παιχνίδια - ίσα ίσα δηλαδή- έχω όμως ένα μικρό θέμα με τη δυσκολία που απαιτεί ο συνδυασμός πλήκτρων για το καλύτερο δυνατό combo - για αυτό δεν είμαι και πολύ fan των fighting games.
Πόσο μάλλον όταν αυτό συνδυάζεται με αντανακλαστικά τύπου Sekiro -όχι δηλαδή να χρειάζεσαι για ένα απλό dogde ή deflect ένα κουμπί + μετά να κάνεις το attack σου, αλλά για να κάνεις ένα delfect + counterattack πχ να θέλει πάνω-πάνω-τρίγωνο-τρίγωνο-τρίγωνο σε nanoseconds

τεσπά 2 ώρες έχω παίξει, μπορεί και να υπερβάλλω και να μην έχω πραγματικά ξύσει καν την επιφάνεια του συστήματος μάχης, αλλά δεν μου έκατσαν καλά αυτές οι πρώτες αναγνωριστικές μπούφλες

(τα γενικότερα rogue-like στοιχεία, μια χαρά)

1 Like

“Αναγκάστηκα” και πήρα Alan Wake 2 ενω εχω πει οτι δε θα αγοράζω τοσα ψηφιακα.
Τι παιχνιδαρα ειναι αυτη; Ο,τι πιο τρελο εχω παιξει νομιζω, φανταστικη παρουσιαση και story.

Σιγουρα απο τα πιο “next-gen” πραγματα που εχω πιασει στα χέρια μου.

4 Likes

Με νύχια και δόντια κρατιέμαι τόσο καιρό να μην το πάρω - περιμένοντας μπας και βγει σε κουτί κάποια στιγμή.
Σεπτέμβρη με τα πρωτοβρόχια με βλέπω όμως να λυγίζω

2 Likes

Περιμενω να πεσει η τιμη, αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω τοσο πολυ

Αντεεεεε μωρεεε :muscle::face_holding_back_tears:

Μια υπενθύμιση
Σεναριαρα :heavy_check_mark:
Γραφικαρες :heavy_check_mark:
Σκηνοθεσιαρα :heavy_check_mark:
Μουσικαρα :heavy_check_mark:
Ηθοποιαρες :heavy_check_mark:
Και γενικα mindfucked καταστάσεις που λείπουν απο τον χώρο :heavy_check_mark:

Σιφου το παράτησα στο 2ωρο, δεν ειμαι για τοσο try and error καταστάσεις… Και απο θέμα ηλικίας δηλαδη.

1 Like

Εχω καλο προαίσθημα για αυτο…

2 Likes

Planned Release Date: 2025

3 Likes

Ανετα στα most anticipated games of 2025

https://twitter.com/BAFTAGames/status/1778784248712851908

5 Likes

Μου τρεχουν τα σαλια…

5 Likes

Παίζω Alan Wake 2 αυτές τις ημέρες.
Οκ, ωραία ατμόσφαιρα, τα γνωστά περίεργα της Remedy αλλά το combat system είναι επιεικώς απαράδεκτο.
Λόγω κάμερας και αργής κίνησης, ειδικά στα bosses.

Έχει αρχίσει να με κουράζει πραγματικά το παιχνίδι, θα το παίξω να το τελειώσω τουλάχιστον, not impressed…

Μετα απο ενα break, αποφασισα να μην επιστρεψω στο CS2 σαν μποικοταρισμα λογω της απουσιας ενος σοβαρου anti-cheat που εχει ουσιαστικα χαλασει ολο το παιχνιδι.
Εβαλα χαλαρα Assassins Creed Odyssey, και τρεχω στη Φωκιδα! Μια χαρα προς το παρον, καλο καλοκαιρι βασικα - θα παρει χρονο.

2 Likes

από τα καλύτερα -αν όχι το καλύτερο- guilty pleasures μου τα τελευταία πολλά χρόνια - παίζει να έχω γράψει 50 ώρες και πέραν των υποχρεωτικών αρχικών main misssions δεν έχω κάνει κανένα άλλο, μόνο περιπλάνηση και καβλάντισμα

5 Likes

Συμφωνω. Μεγαλο guilt pleasure το Odyssey.
Εγω ξαναβαλα λιγο το Elden Ring γτ σκοπευω να πιασω Sekhiro k DS 3 το καλοκαιρακι. Μου χε λειψει λιγο.
Εχει αυτη την Manilla Road αισθηση, “Into the depths of Hell, I bear the banners well”

2 Likes

Sifu το έλουσα τελικά, το έβαλα στο easy και το τερμάτισα ψυχαναγκαστικά.
Οκ πολύ ιδιαίτερο combat system και με πολύ αγάπη για το genre του, αλλά πέραν των πιο τεχνικών αστοχιών -πχ το timing σε deflect/parry κτλ χάνει αρκετά σε σχέση με τα παιχνίδια της From ή της Team Ninja- δεν ήταν καθόλου fun συνολικά + οτιδήποτε απαιτεί από εμένα σε 3D semi-open world περιβάλλον πχ :arrow_up: :arrow_up: Δ στο joypad για να βγει μια συγκεκριμένη κίνηση, τρώει άκυρο (παρά-ήταν πολύπλοκο και πολύ δύσκολο να γίνουν οι σωστοί συνδυασμοί πλήκτρων για combos κτλ, όλα κατέληγαν σε τρελό button mash)

Επικό pass, δεν το περίμενα και του έδωσα πολλές ευκαιρίες αλλά το combat system του νομίζω θα μιλήσει σε πολύ συγκεκριμένους παίκτες.
Έχει και έτσι τη φάση του, αλλά όταν δεν μπορείς να αγγίξεις το full potential κάπου ξενερώνεις

Ψήνω τώρα Horizon 2, να δω λίγο γραφικάρες στο ps5 και καβλάντισμα με ρομποτικούς δεινοσαύρους, ενώ ψιλό-συνεχίζω ng+ του Elden Ring για να μην είμαι εντελώς ντεφορμέ για το expansion

6 Likes
1 Like

Κατεβαινει το Ps5 upgrade για το Fallout 4

1 Like

Εχει ID@Xbox Showcase

και δεν βλεπεις κατι αλλο στο chat του ign περα απο το παρακατω… :joy:

4 Likes

Watch the Batman: Arkham Shadow teaser trailer for the next game in the Batman: Arkham franchise, releasing exclusively on the Meta Quest 3 in late 2024.

:skull: :skull: :skull: :coffin: :coffin: :coffin: :headstone: :headstone: :headstone:

3 Likes

Εχω κολλησει με Ασσασι Κρι Οδυσσεια, αλλα εχει παιξει κανενας το Hades 2 ??