Παιχνίδια Παίζουμε;

ισχυρά vibes :stuck_out_tongue:

(ή και όχι)

2 Likes

Historical fiction ειναι και ηταν παντα το AC. Ναι οκ εβλεπες τον Ντα Βιντσι αλλα αυτα που ελεγε και εκανε δεν ηταν ιστορικα, φαντασια ηταν. Και φυσικα ο Σουλειμαν ο Μεγαλοπρεπης δεν ηταν στο ταγμα των Assassins που πολεμαγανε τους Βυζαντινους loyalists που ηταν Templars. Wtf ρε μλκες…

Επιλεκτικη ευαισθησια και σορυ κιολας.

Παντως δεν γινεται να μην συγκρίνω το Shadows με τον παιχνίδαρο Ghost of Tsushima, και αισθητικά τουλάχιστον, υστερεί πολύ

2 Likes

Να δούμε gameplay μήπως δεν είναι απλά το Origins/Odyssey/Valhalla με άλλο theme, ιαπωνικό αυτή τη φορά. Αν και λογικά έτσι θα είναι.

1 Like

Εγω περσι που ειχα διαβασει το παρακατω μια χαρα περασα αδιαφορώντας αν εχει ανακρίβειες ή οχι.

Tα AC ειναι τα guilty pleasure μου (αν και παντα θα με στεναχωρει το ποσο μεγαλες προοπτικές ειχε ενα τοσο καλο lore) Οπότε προσωπικά το περιμένω.

1 Like

Μετα το Βαλχαλα ουτε καν απο εξω… Δεν την εμπιστευομαι αυτη την εταιρεια με τα σαπακια που βγαζει τα τελευταια χρονια

Βαλχαλα το μονο που δεν εχω ακουμπήσει… Τo Mirrage ηταν αρκετα τίμιο παντως.

Το κακό με το AC - “Παναγιώτης Τόκος στην Ιαπωνία” είναι ότι θα πάσχει από Ubisoft-ίτιδα και δεν νομίζω πως στο συγκεκριμένο setting θα μπορέσει να σταθεί όπως στάθηκε στις Βαλχάλες κ σία:

Στο σύστημα μάχης, σε πρώτο χρόνο, θα έχει απέναντί του (κυρίως θεματικά αλλά και πάλι) τα Sekiro, Nioh, Wu Long, Rise of the Ronin κτλ -όπου θα φάει τα μούτρα του με μαθηματική ακρίβεια- και ένα κοινό που με δεδομένη την αγάπη του στο Ιαπωνικό στοιχείο, έχει αγκαλιάσει πολύ τα παραπάνω, παρά την δυσκολία τους.
Το Ghost of Tsushima σε δεύτερο χρόνο μοιάζει αρκετά με AC (σε όλα του τα κομμάτια) αλλά καλύτερο και πιο δουλεμένο σε κάθε του επίπεδο - και δεν μπορώ να σκεφτώ, με δεδομένη την εικόνα των προσφάτων AC αλλά και της προϊστορίας της Ubi, το πως θα καταφέρει να το κοιτάξει στα μάτια.

Γενικά δύσκολη πίστα η Ιαπωνία για το νέο AC από εμένα προσωπικά (αν και οκ, θα πουλήσει τον κώλο της λογικά) μπορεί να ήταν απωθημένο ετών για τους fans αλλά τα τελευταία χρόνια, σε παρόμοιο setting έχουν ξεπηδήσει κάτι παραπάνω από απλά παιχνιδάρες -genre defining εμπειρίες

(γενικά ας φάει σκατά η Ubi :stuck_out_tongue: και ας δώσει πόρους σε Ubisoft Montpellier καλύτερα, που την πονάνε τη δουλίτσα τους)

1 Like

2 Likes

Άρα σκας 18 ευρώ, παίζεις ένα μήνα, το τελειώνεις, ακυρώνεις συνδρομή. Πρόφιτ;

1 Like

Παίζει να είμαι ο μόνος που στο ghost of Tsushima βαρέθηκα την ζωή μου. Το τελείωσα καθαρά λόγω ψυχαναγκασμου.

1 Like

όχι ο μόνος, το βαρέθηκα και εγώ από πολύ νωρίς αλλά ήταν αρκετά fun για να το παρατήσω - δεν έκανα invest ποτέ μου όμως.
Παρ’ όλα αυτά, δίπλα σε οποιοδήποτε AC, πιστεύω ότι είναι ανώτερο σε κάθε του aspect

Υποθέτω ναι, εκτός αν κάνεις 8+ μήνες να το τελειώσεις, ξέρω γω :man_shrugging:

1 Like

Πόσους μήνες να κάνεις το ίδιο πράγμα σε ένα παιχνίδι; :stuck_out_tongue:

1 Like

Ρωτάς τον λάθο άνθρωπο, δεν παίζω παιχνίδια της ούμπι :rofl:
Μπορεί να είναι μαγικές παιχνιδάρες με τρελό replayability δεν ξέρω.

Όχι ψέματα, έχω παίξει Trials της ούμπι.

Γαμεί το Trials, όλα κι όλα!

1 Like

Το Epic store δινει dragon age inquisition goty δωρεαν…

1 Like

Δεν είσαι!

Happy 9 years, GOAT.

2 Likes

https://x.com/ChrisAvellone/status/1792350436684702060?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1792350436684702060|twgr^|twcon^s1_&ref_url=