Παιχνίδια Παίζουμε;

The GOAT of our hearts

1 Like

ξεκινησα hades στο ps5.
καλό φαινεται αρκετα εθιστικο.
αποσο εχω καταλαβει πρεπει να φας απειρο ξυλο, να χασεις και στην ουσια επανερχεσαι καθε φορα πιο δυνατος με καποιοι μικρο upgrade.

1 Like

Ναι ειναι παρα πολυ… κατι σαν το Balatro που παιζω τωρα…
image

35 ωρες απο το Σαββατο.Πρεπει να παει για διαγραφη ασαπ.

Οσοι αγαπάτε slay the spire και ολα αυτα τα roguelike με deck management το παίρνετε με κλειστά ματια.

Ναι ακριβως - ειναι τα rogue-lite παιχνιδια .

Τελειωσα το Hellblade 2.
Πολυ ωραιο παιχνίδι για αυτο που ειναι. Αξιος διάδοχος με την ιστορια κολλάει για συνεχεια ειναι και IN στην εποχη μας με πατριαρχια κλπ κατι το οποιο ευτυχώς δεν κανιβαλισαν και βγηκε πολυ καλο Απλα θα ηθελα λιγοτερους “γριφους” οι οποιοι ηταν μονο και μονο για να βγει το παιχνιδι 1-2 ωρες παραπάνω. Τρομερα γραφικα/ερμηνείες. Ειναι το Ryse της γενιας σε αυτο το κομματι (και gameplayικα τωρα που το σκεφτομαι). .

+Ειχε και Heilung και Αρορακι

9/10

7 Likes
1 Like

ναι, καλά γραφικά, αλλά αντί να το κάνουν λιιιιιγο πιο action, το κράτησαν, ενα συνονθύλευμα φωνών κτλ. μέτριες ερμηνείες, τραβηγμένο στόρυ χωρίς τελείωμα, τρελό lag και παρά το ωραίο motion captured animation, όταν μάχεσαι, είναι 3-4 ανακυκλωμένα. πολλοί - αλλά απλοί γρίφοι. και σε σχέση με το πρώτο λιγότερο ακραία ατμόσφαιρα. και τελικά η άλλη είναι σχιζοφρενής, αλλά αρκετά λειτουργική, όταν χρειάζεται. μεχ. για backed απο microsoft παιχνίδι όχι μόνο δεν είναι AA-A αλλά μάλλον ΒΒΒ-

Το παιχνίδι πρεπει να το αντιμετωπίσεις ως walking sim όπως και το πρώτο εε… Αν πούμε γενικά τι μπορουσε να κανει η ms για first party games ναι μπορουμε να πούμε πολλα…

Φαινεται υπέροχο…με φανερές nintendo επιρροές.
Θελουμε περισσότερα plattform παιχνίδια να βγαίνουν, 3d ή 2d.

5 Likes

Το πρώτο παιχνίδι το λάτρεψα.
Δεν έχω παίξει ακόμα το δεύτερο αλλά ξέρω ότι θα μου αρέσει, απλά το ξέρω, δεν θα απογοητευθώ σε καμία περίπτωση.

Το πρόβλημα για εμένα από αυτά που διαβάζω είναι ότι δεν μπόρεσε η Ninja Theory να πάει το ip ένα βήμα παραπάνω. Και οι 6-7 ώρες μου φαίνονται λίγες.
Ουσιαστικά είναι το ίδιο σε στυλ με το πρώτο, walking sim με γρίφους και combat απλά για να υπάρχει.
Μετά από 4+ χρόνια κι όντας πλέον ένα MS studio που λογικά σημαίνει πολύ περισσότερους οικονομικούς πόρους στο development περίμενα κάτι παραπάνω, να βελτιώσουν κάποια πράγματα χωρίς να αλλάξει το ύφος του παιχνιδιού και με αυτό τον τρόπο να προσελκύσει και πολύ περισσότερο κόσμο.

Όπως έκανε πχ η Asobo με το Plague Tale Requiem, κράτησε το ύφος του παιχνιδιού αλλα έκανε αρκετές βελτιώσεις στο gameplay σε σχέση με το Innocence.

Day 1 το Astrobot

2 Likes

Έχω δει 2-3 φορές το τρέιλερ και υπάρχουν πράγματα που μου αρέσουν, ατμόσφαιρα, γραφικά, αλλά και κάποια που μου φαίνονται meh…ειδικά το animation και ο σχεδιασμός του χαρακτήρα είναι μετριότατο στην καλύτερη.

2 Likes

Συμπτοματικα ειναι το παιχνιδι που εβαλα να παιξω μετα το hellblade. Δεν θα ελεγα οτι εχω ενθουσιαστή με το gameplay. Ναι μεν εχουν προσθέσει επιπλέον στοιχεία και boss fights απο την αλλη με κουράζει περισσοτερο απο το 1 το combat system του. Ειμαι καπου στην μεση θα δουμε πως θα παει…

Αντίο ζωή

2 Likes
2 Likes

Εντυπωσιακότατο animation. Φαίνεται πολύ καλό, για να δούμε.

1 Like

mlk το ps5 έχει όλα αυτά τα γαμάτα έπη με σπαθιές και στο X, έχουμε την γερμανίδα με τα ψυχολογικά … τι ντεκαντανς θεε μου.

1 Like

Κλαιω!

sorry αλλα απο το στουντιο που έχει ενα enslaved και ενα heavenly sword περιμένω περισσότερα. καλά τα γραφικά, αλλά …
και κάτι άλλο που μου την έσπασε στο Hellblade 2. Διαλαλείς οτι έχεις κάνει 80 φορές πιο πολλά mocap. γαμώ. στις μάχες γιατί έχεις 15 κινήσεις απο fixed camera ? δλδ … ΟΧΙ. καλή η σκηνοθεσία, αλλά κάπου κουνάμε κάμερα για να κρύψουμε ελλείψεις και επειδή το gameplay είναι πιο ρηχό και απο το πρώτο, οι “εσωτερικές φωνές” είναι σε κρεβατομουρμούρα mode. αν παίξει και 3ο ελπίζω να μην είναι η φωνές της πεθεράς του τρίτου μακαρίτη…

It’s coming.

3 Likes