Παιχνίδια Παίζουμε;

Ωμησουγαμησω!!!

Τρελο showcase απο Xbox παιδες. Εχουμε πολυ πραμα να παιξουμε. 9/10 θα το βαθμολογουσα. Πολυ καλο για ολα τα γουστα.

1 Like

Ωραίο showcase.
Είδαμε μπόλικο υλικό, θα ξεχωρίσω κάποια πράγματα.

1ον, νέο Doom, φαίνεται ήδη φανταστικό και σημαντικό ότι θα είναι multiplattform, τέτοιοι ιστορικοί τίτλοι πρέπει να παίζονται από όλους.

2ον, νέο Perfect Dark επιτέλους. Ελπίζω ότι θα δούμε ένα παιχνίδι αντάξιο στις προσδοκίες.

3ον Το Indiana Jones μου αρέσει πολύ από αυτά που έχω δει, έχω εμπιστοσυνη στους devs των Wolfenstein.

4ον, νέο Gears. Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν θα είναι το επόμενο GOW ή κάποιο side project μέχρι να βγει το 6, αλλά η επιστροφή στις ρίζες και το ότι δεν θα δω τους χαρακτήρες των 2 τελευταίων παιχνιδιών μόνο καλό είναι…

5oν το MGS3. Οκ δεν τρελάθηκα από αυτό που είδα, δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στην Konami, αλλά είναι το MGS3.

Κατά τ’άλλα υπήρχαν ενδιαφέρουσες στιγμές, λίγο απογοήτευση με το Fable και το ότι δεν είδαμε κάτι ιδιαίτερο από gameplay ξανά.

Στα αρνητικά, το νέο Dragon Age, μάλλον έχουν αποφασίσει να το κλείσουν το μαγαζί εκεί στην Bioware…τι ήταν αυτό το καρτουνίστικο πράγμα που είδαμε…
Για το COD δεν μου καίγεται καρφί εδώ και πολλά χρόνια.

Δυστυχώς το Silsong πουθενά πάλι.

3 Likes

το νεο Gears ειναι prequel του 1ου Gears ουσιαστικα. Επος θα ειναι. Συμφωνω σε ολα οσα ειπες και θα εβαζα μεσα και το South of Midnight και το Wu Chang: Fallen Feathers. Ωραια εκπληξη το Wu Chang δεν το γνωριζα. Ααα και το Flintlock μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον αν και λιγο generic.

1 Like

Fable μπορεί να μην είδαμε gameplay, αλλά αυτό που είδα μου άρεσε και μάθαμε και δυο πραγματάκια.
2025 κυκλοφορία (αν δεν φάμε κανά delay δηλαδή) και Hayley Atwell σε voice acting :pinched_fingers:
Κανονίστε μόνο να βγει μαζί με κανά Wilds να τα ακούσετε ε

Εξαιρετικα νεα απο το καλυτερο FPS franchise και ανυπομονω για το Lore αυτης της περιοδου.
Λογικα θα παιξουμε τη περιοδο μετα το Doom 64 και πριν το Doom 2016 που ο Doom Slayer εχει μεινει στη Κολαση και εγινε ουσιαστικα θεος - οποτε Unholy Wars !

Καλα εκει που σκαει το Sentinel mech και μπουκετωνει τον Titan ανατριχιλες - ηταν κατι που μας ειχαν spoilαρει και το Eternal και επρεπε να γινει.

κατι κάνανε με γιαπωνεζικ style, πολλά στο GPass. αλλά πολύ wokeίλα. (που θα πω κάτι - είναι λίγο τραγικό να κολλάς μαύρους σε medieval σκηνικά, ετσι για το inclusion, όταν αυτοί και οι απόγονοι αυτών των medieval lords που ήταν λευκοί, ήταν αυτοί που ουσιαστικά ήταν οι αποικιοκράτες. Ποιος σου είπε, οτι ο μπρούδα, ή η σίστα, θέλουν να το παίξουν “κρουσειντερς” και οτι γουστάρουν να τους “ασπρίζουν” με το ζόρι.
τεσπά 5-10 απο αυτά έχουν κάποιο προμις. αλλά 2025 και μετά θα δούμε τπτ πιο σοβαρό.

Κοι τα δεις που η ms εκανε απο τις καλυτερες παρουσιασεις μετα E3 εποχης. Κριμα που ειναι αυτη που ειναι και μας μετριαζει τον ενθουσιασμο σε αρκετα πραγματα.

Μεγαλη εντύπωση μου εκανε το παρακατω

Επισης μεγαλη εντύπωση προς το κακο μου εκανε το fun(coop?!?) trailer του dragon age

Θα ηθελα πολυ να δουμε το κλείσιμο της εξαλογιας των gears αλλα οκ και E day καλα ειναι…

Metal Gear Solid D ψηλο αδιάφορο trailer. Μονο η επιστροφή του Hayter ειναι δάκρια χαρας.

Ειδαμε

Summary
  1. COD 6 meh
  2. Doom the dark ages
  3. State of decay 3
  4. Dragon Age The veilguard
  5. Starfield Shattered space
  6. Fallout 76 Skyline valley
  7. Expedition 33
  8. South of Midnight
  9. World of warcraft The war within
  10. Metal Gear Solid D
  11. Sea Of Thieves Season 13
  12. Flintlock
  13. Age of mythology Retold
  14. Perfect Dark
  15. Diablo 4 Vessel of Hatred
  16. Fable
  17. Fragpunk
  18. Winter Burrow
  19. Mix tape
  20. Flight Simulator 2024
  21. The elder Scroll Online Gold Road
  22. Life is strange Double exposure
  23. Indiana Jones Great Circle
  24. Mecha break
  25. WuChang fallen feathers
  26. Avowed
  27. Atomfall
  28. Assassins Creed Shadows
  29. Stalker 2
  30. All Digitall Series X
  31. Gears of war E-Day

Επισης δεν ειδα καθολου “wokeίλα” . Αν λες για το Assassins Creed Shadows απλα καντε research για τον yashuke ή ακομα καλυτέρα μην ασχοληθείτε με τον τιτλο δεν νομιζω να διαφέρει πολυ απο τα τελευταια AC.(Σημερα εχουν το event τους αυτοι.)

1 Like

μου φάνηκε scene to scene remake ως προς το cinematic κομμάτι - που τουλάχιστον κάτι είναι και αυτό, θα είναι ίσως η παλαβή σκηνοθεσία του Kojima ρετουσαρισμένη και μέχρι εκεί.
Οκ εκεί πάσο, καλύτερα έτσι παρά να έκαναν κάτι δικό τους και να προσέθεταν ή αφαιρούσαν πράγματα (έχεις χάσει από τα αποδυτήρια αν πας να κάνεις κάτι αλα Twin Snakes)

Στο gameplay, όσο έδειξε τεσπά, πάλι ψιλό ίδιας λογικής και μηχανισμών με το original μου φάνηκε -με μερικούς έξτρα νεωτερισμούς, παρμένους από το MGS5

Γενικά στην συγκεκριμένη περίπτωση, επειδή μιλάμε για ορόσημο videogame χωρίς τον δημιουργό του και δη ο δημιουργός αυτός να είναι περιπτωσάρα μια στις χίλιες → προτιμώ προσωπικά να δω ένα ψυχρό remake που να πατάει ακριβώς στα ίδια χνάρια και θα είναι ένα καλό nostalgia trip, παρά μια καθ’ όλα ανανεωμένη εκδοχή (που μοιραία θα χάνει σε συγκρίσεις ή στην πιθανολόγηση για το πως θα μπορούσε να είναι ως προς το πρωτότυπο)

Κατά τα άλλα, το Indy μου άρεσε πολύ, το Doom επίσης… και αυτά έχω δει μόνο, σήμερα το βράδυ θα δω και τα υπόλοιπα του show

1 Like

Το Doom μ’αρεσε πολύ πάντως, μου θύμισε φουλ Painkiller, δεν ξερω αν το ειχε παίξει κανεις

3 Likes

Judas Priest Pain Killer GIF - Judas Priest Pain Killer - Discover & Share GIFs

2 Likes

Ναι τα οπλα ειναι σχεδόν rip-off. To πρωτο ηταν παιχνιδαρος.

100% μαζι σου.

2 Likes

Πω το Dragon Age απογοητευτικο. Ειχα περασει πολυ καλα με το Inquisition και ας μη ηταν σαν το Origins. Αυτο φαινεται μεγαλη σαχλαμαρα.

Αυριο θα ξερουμε επίσημα πως θα ειναι το game. Μεχρι τοτε ας ελπίζουμε οτι ηταν απλα ενα κακο trailer.

1 Like

Επίσης στα now playing, μετά από καιρό άνοιξα ps5 και έβαλα Jedi Survivor που έπιανε σκόνη για μήνες δίπλα στην tv

Πρώτες εντυπώσεις -τελείωσα την εισαγωγή, έβγαλα το βασικό main quest του πρώτου πλανήτη (με λίγη εξερεύνηση παραπάνω για 3-4 sub-quests) και κατευθύνομαι προς Jedha- πολύ θετικές, έχει μπουσταριστεί το metroidvania στοιχείο πάρα πολύ, με ωραίο platforming και ευφάνταστα νέα mechanics εξερεύνησης, ενώ story-wise έχει θέσει βάσεις για ένα ενδιαφέρον sequel. Φτιάξανε αρκετά και τα τριγύρω με τα fast travels κτλ, γενικά ρέει πολύ ευχάριστα και ομαλά, χωρίς να κουράζει ή να εκνευρίζει με την έλλειψη επιλογών (που είχε κάποια θεματάκια το προηγούμενο)

Στο σύστημα μάχης τώρα, ελαφρώς βελτιωμένο από τον προκάτοχό του, οκ δεν είναι Sekiro ούτε ακουμπάει ακόμα τα mechanics της From ή το γενικότερο επίπεδο των καλών soulsborne παιχνιδιών που κοπιάρει - το κάνει όμως με πολύ fun τρόπο για έναν casual gamer και με αρκετή δυσκολία για κάποιον πιο έμπειρο, ώστε να μην βαρεθεί + έχει προσθέσει νέες επιλογές που κάνουν το lightsaber fight αρκετά ενδιαφέρον (βασικά, 5 stances ΑΚΑ 5 διαφορετικούς τρόπους μάχης, ο καθένας με τις ιδιαιτερότητές του).
Μια χαρά όμως overall, με τα αναμενόμενα θεματάκια του.

Τεχνικά έχει προφανέστατα προβλήματα, εμένα προσωπικά όμως δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα εφόσον στο performance mode ψιλό-κλειδώνει στα 60 fps, ενώ τα γραφικά παραμένουν αξιοπρεπέστατα

Γενικά πολύ fun, στις πρώτες αυτές ώρες δείχνει βελτιωμένο κατά πολύ από το προηγούμενο + πιο φιλόδοξο, άντε να έρθει το ΣΚ να παίξω λίγο ακόμα

3 Likes

Εμένα μου αρεσε περισσότερο απο το προηγούμενο.Σε κραταει αρκετα και το σεναριο.

1 Like

Για τους μερακληδες του Cult of Lamb, ερχεται free DLC με local coop!

1 Like
2 Likes

αν απλά έφτιαχναν ένα καλύτερο οπτικά inquisition, που δεν θα κόλλαγε, όλοι θα ήταν χαρούμενοι … αλλά…

1 Like