Παιχνίδια Παίζουμε;

:sob: :sob: :sob:

Μου φαινεται κακο πραγματικα. Και ειμαι και απο αυτους που περασε πολυ καλα με το Inquisition. Το τελειωσα δυο φορες. Κακα animation, textures, φατσες. Και οι μαχες χωρις ρυθμο. Δεν ξερω, αλλα ολα φαινονται λες και ειναι του 2015. Μακαρι στην πραξη να με διαψευσει.

To Perfect Dark μόνο εμένα με έψησε;

5 Likes

Ρε φιλε ωραιο αυτο που έδειξαν, σημαντικό ip αλλα εχει πεζευτεί πολυ η ανάπτυξη του(άτομα φευγαν, soft reboot και ολα αυτα τα ωραια…) Μακαρι να βγει καλο.

Χθες τελείωσα το plague tale 2. Ψηλο αγγαρεία το εκανα ειναι η αληθεια. Σιγουρα σε ολα ηταν καλύτερο απο το πρωτο αλλα δεν με τράβηξε.

2 Likes
1 Like

Επιτέλους!

2 Likes

Ωραιο το prime αλλα ξεκάθαρα ειναι για να παιχτει στο “switch 2” οπως ειχε γινει και με το zelda και το wii u.

1 Like

Αν είσαι καμμένος σαν εμένα θα το παίξεις και στα δυο

1 Like

Το dlc του elden ring σε φυσική μορφή, περιλαμβάνει κ το main game ή θα πρέπει να τα πάρω ξεχωριστά
Και τα 2 ;

Είναι το main game μαζί με το dlc.
Shadow erdtree edition.

Ξεκίνησα Ghost of Tsushima και έχω να πω πως είναι ίσως το ομορφότερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.

5 Likes

Και εγω το παιζω αυτες τις μερες. Νομιζω το Red Dead μου αρεσε πιο πολυ οπτικα, αλλα ναι ειναι τελειο. Εκει καπου στην κορυφη. Επισης εχω να πω οτι αν και αρκετα repetitive ως παιχνιδι, και πολυ παρομοιο με Assassins Creed τυπου Odyssey, οσο περναει ο καιρος μου αρεσει και πιο πολυ.

2 Likes

Το τερματισα πριν μερικούς μηνες και δεν με κουρασε καθολου.

1 Like

Δεν έχω παίξει RD ακόμα, αλλά το Tsushima έχει φοβερό όραμα στο εικαστικό και το πετυχαίνει στο απόλυτο. Μιλάμε για ομορφιά, τοποθεσίες που λες “εδώ θέλω να έρθω να μείνω”. Εγώ το λέω τουλάχιστον :stuck_out_tongue:

Στα του game είναι πολύ νωρίς να κρίνω, έχω κάνει 3-4 side quest και 1 main (που ήταν tutorial για το stealth πρακτικά). Από τα λίγα που έχω δει, μου αρέσει το πόσο fluent είναι οι μάχες και, ενώ έχει διάφορα collectibles και σημαιάκια στον χάρτη, τα παρουσιάζουν με έναν τρόπο πολύ θελκτικό και immersive, καθώς είναι όλα εντελώς “thematic” και βοηθούν στο να μπεις στο πετσί του χαρακτήρα. Εκδικείσαι μερικούς bandits που σκότωσαν μια οικογένεια, γράφεις το haiku σου σε κλίμα διαλογισμού, ανάβεις και κεράκι σε ένα απόμερο shrine και νιώθεις γαμημένος σαμουράι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τους δινω οντως αυτο το point. Οτι κανεις το εχουν ομορφα εναρμονισμενο. Επισης μεσα απο αυτη την διαδικασια εξερευνεις και το μεγαλυτερο κομματι του χαρτη χωρις να νιωθεις οτι κανεις πολυ αγγαρεια. Εχει πολλα ωραια στορις. Βασικα σε ολα αυτα τα παιχνιδια ειναι πολυ εντονη η επιρροη του Witcher. Εχουν ντυσει οτι κανεις με ωραιες ιστοριουλες, οι οποιες εξελισσονται, γνωριζεις του χαρακτηρες κτλ κτλ.

2 Likes

Assassins Creed Odyssey - απο τα πιο ομορφα παιχνιδια που εχω παιξει ακομα κ εν ετει 2024.
Τελειωσα τα παντα, και επιασα το DLC της Ατλαντιδας.

2 Likes

Εχει παιξει κανεις τα Battle Brothers και Wartales να μου πει μια γνωμη? το Battle Brothers το εχω. Μ αρεσει πολυ το αρτγουορκ και το γραψιμο, αλλα δεν μ αρεσει οτι γρηγορα και ευκολα σε παιρνει η κατω βολτα

Battle Brothers ειναι πολυ brutal παιχνίδι δεν συγχωρεί ουτε ένα λάθος κατι που πλεον μου ειναι πολύ κουραστικό. Κατάφερα να ασχοληθώ λίγες ωρες.

1 Like

Κ γω συνηθως δεν εχω πλεον την διαθεση για τετοιες δυσκολιες αν κ καταλαβαινω το appeal. Γι αυτο εκανα κ χτες refund το Aliens Dark Descent. To Wartales διαβαζω ειναι πιο στρωτο κ ψαχνω γνωμες