Παιχνιδακι!

οι κανονες-λεει ενας 4 λεξεις (οτι ερ8ει στν κα8ενα)κ ο επομενος πρεπει να κανει μια προταση μ αφτες τς λεξεισ κ να δοσει αλλες 4!!αρχιζουμε:p

ψαρι,κι8αρα,μιτι,γαλα

το γαλα μου βγηκε απτη μυτη,δεν επερεπε να φαω ψαρι την ωρα που παιζα κιθαρα… σκατα,διαστημοπλοιο,βραχος,χαρταετος.

Kαθως το παιδι πετουσε το χαρταετο του ειδε ενα βραχο απο σκατα να πεφτει απο το επερχομενο διαστημοπολοιο.

μπουκαλι,μπαμιες,ακουστικα,σκουλαρικι.

Το διαμαντενιο σκουλαρικι του Παπαρδελα ειναι πιο αηδια και απο μπαμιες, δηλαδη τετοια αηδια ειχα να δω απο τοτε που ειδα τη χοντρη τη λαρισσαια να κατουραει σενα μπουκαλι, ευτυχως που φοραγα τα ακουστικα και δεν ακουγα το πλιτσιπλιτσι

κινητο, ποντικι, σουγιας, κυπαρισσι

Κατω απ το κυπαρισσι του νεκροταφειου χτυπησε το κινητο ενος Ελβετου που ειχε χασει το σουγια του οταν κινηγαγε ενα ποντικι.

κοκομπλοκο, βεζουβιος, πιγκαλ, γαρνιτουρα

με πηρε στο κινητο ενα ποντικι και με ειπε οτι θα με χωσει σουγια στο λαιμο,ε τι να κανω και γω,ανεβηκα στο κυπαρισσι

τρενο,ομπρελα,μπαλονι,τετραδιο

Αργεις

γμτ. ετσι οπως ετρεχα να ξεφυω απτο βεζουβιο,συναντησα ενα κοκομπλοκο στο δρομο,μου εφαγε ολη τη γαρνιτουρα και του πεταξα ενα πιγκαλ

μαιμου,θυσαυρος,ζωνη,πορτα

Μια μαϊμού κρατούσε τον θησαυρό που έψαχνα, γι’ αυτό την έπνιξα με μια ζώνη και την κρέμασα σε μια πόρτα για να τη βλέπω.

μπάλα, μικρόφωνο, πεζοδρόμιο, τηγάνι.

τραγουδουσα στο μικρωφονο μου την νεεα επιτυχια “Δωσε μου τη μπαλα,να τη ριξω στο τηγανι” ωσπου αναγκαστηκα να μεινω στο πεζοδρομιο.

μολις πιγα σπιτι μπικα σε ενα τιγανι τραγουδοντας στο μικροφονο μ κ στν σινεχεια μετατραπικα σ μπαλα(3ερο γο…οτι να νε)

μπροκολο,κακτος,κολοχαρτο,πορνογερος

ενας πορνογεροσ ετρωγε μακαρονια με μπροκολο κ μετα καθως εχεζ* ειδε οτι ξεμεινε απο κολοχαρτο και ετρεξε να βρει στη αποθηκη και βρεθηκε με ενα κακτο στο κωλο

κατσαρολα,cd,πουκαμισο,φωτια

Σκουπίστηκα με κωλόχαρτο, το τυλιξα σε μπρόκολο και το πεταξα διπλα σε ενα κακτο το οποιο πηδαγε ενας πορνογερος

μπατονετα, κινητο, κιθαρα, γυαλια ηλιου

εδιτ ο απω πάνω μου την εσπασε :stuck_out_tongue:

αργησες ενα ολοκληρο λεπτο:p

σκουπίζοντας τον κώλο του Mackintosh βρήκα χωμένα μια μπατονέτα, ένα κινητό μια κιθάρα και κάτι σπασμένα γυαλια ηλίου

#-o

Μπουκάλι, προφυλακτικό, αστέρι, παοκ

Καθως εβλεπα τον αγωνα του Παοκ, ενα αστερι επεσε στο γηπεδο, κα επειδη νευριασα, του πεταξ ενα μπουκαλι χωμενο σε προφυλακτικο.

μουσταρδα, πεπονι, σουβλακι, φερραρι

ιταν καποτε ενα πεπονι που κα8ος οδηγουσε στην κοκκινη ferrari του εστα3ε λιγη μουσταρδα απο το σουβλακι του στο κα8ισμα…

lord of the rings,καθρεφτης,esp,κουμπαρας

καθως κοιταζομουν στον καθρεφτη με το μπασσο στερεωμενο πανω σε ενανκουμπαρα “γουρουνακι”, μπηκε ο φροδο απο το lord of the rings, μου εκλεψε το γουρουνακι και εφυγε.

ηχειο, Βολντεμορτ, Bruce dickinson, ρεζερβα

μου εσκασε το λαστιχο εξω απο τα village,και επειδη δεν ειχα ρεζερβα ειπα να μπω να δω και το καινουργιο χαρυ ποτερ,η φωνη του βολντεμορντ ομως που εβγαινε απο το ηχειο που ηταν κοντα μου,μου θυμιζε πολυ τη φωνη του Bruce Dickinson!

FAIL#-o

τραπεζομαντηλο,air condition,εγκαυμα,εξοχη

Ημουν στην εξοχη για πικνικ οταν ξφνικα απο το δυνατο αιρκοντισιον επαθα εγκαυμα 3ου βαθμου και αναγκαστηκα να τυλιχτω με ενα τραπεζομαντηλο γα να μην κρυωσω.

μπασσο, πιπερι, modem, ποδηλατο