Ειμαι μολις 18 ετων,μπορω να μιλαω η πρεπει να ζητάω άδεια πρωτα?

Εγω προσωπικα ειμαι 18, και με οποιονδηποτε ανοιξω μια σοβαρη συζητηση, εφοσον και ο ιδιος μπορει να υποστηριξει λοικα την γνωμη του και δεν λεει μαλακιες, δεν κοιταω την ηλικια του, αλλα συνεχιζω σοβαρα τον διαλογο. Δεν θα ασχοληθω σοβαρα με ανωριμο ατομο, ειτε ειναι 10, ειτε ειναι 15, ειτε ειναι 40.

προτιμώ πολύ περισσότερο την ορμή, ακόμα και τα λάθη ενός νέου, παρά κάτι σκουριασμένους σαν κι εμένα…

ΥΓ thanks

O Zαφ έφαγε ban επειδή μιλάει αν και μικρός;;

Δε διαφωνώ. Η βαρεμάρα να τα εξηγήσουν είναι συνήθως η αιτία για αυτή την ατάκα. Αν για παράδειγμα έρθει κάποιος 13χρονος και σου πει “το ΙΚΑ είναι μια χαρά οργανωμένο”, όσοι το έχουν φάει στη μάπα τα τελευταία 20 χρόνια θα βαρεθούν να αναλύσουν όλες τους τις εμπειρίες πάνω στο θέμα. Το να μπορείς να εξηγήσεις και να στηρίξεις τις θέσεις σου, έτσι ώστε να δώσεις μια καινούργια οπτική στο αντικείμενο, στον έφηβο, εκεί δίχνεις πόσο μάγκας είσαι κι αν έχεις αρκετά “στέρεη” άποψη για να την εκθέσεις σε κάποιον που σε αμφισβητεί.

Γενικά όμως, αυτοί που λένε “είσαι μικρός και δεν ξέρεις” νομίζω είναι κι αυτοί που όταν ήταν μικροί τους το έλεγαν και το μασούσαν.

ΥΓ. Πάλι εγώ θα φάω το βρίσιμο από τους χρήστες… Πάω να την κάνω να τελειώσω τη δουλειά μου για το presentation…

Ας πει κάποιος γιατί μέχρι τώρα έτσι φαίνεται.

Ο Ζαφ εφαγε μπαν μεχρι τις 21/05/10.
Ειχε 3 infractions απ’οσο θυμαται.Και το μπαν το εφαγε λογω infractions.

ο ζαφ έφαγε μπαν γιατι πήρε πέμπτο πόντο

Και ο λόγος που έφαγε πέμπτο πόντο;

Εγω εχω παψει πλεον να κρινω απο την ηλικια ενος ατομου το ποιον των αποψεων του.
Δυστυχως βλεπω καθημερινα ατομα που κυμαινονται απο την ηλικια μου μεχρι τα 35-40 και εχουν βλακωδεις παγιωμενες αποψεις και παρατεταμενη εφηβεια. Σιγουρα χρειαζονται και οι εμπειριες, που ερχονται με τον χρονο, αλλα το θεμα ειναι πως θα τις χειριστεις κι αυτο ειναι μονο θεμα χαρακτηρα.

Υ.Γ.:Αυτο το ποστ ειναι αφιερωμενο στη μνημη του ζαφροκος.

Για να πω και την αποψη μου στο θεμα.Προσπαθω -οσο μπορω τουλαχιστον-
να συμπεριφερομαι στους μικροτερους οσο καλυτερα μπορω.Ημουν και εγω μικρος
και τα θυμαμαι.Ανθρωποι ειναι και αυτοι.Ο καθε ανθρωπος θελει τον τροπο του.
Ε οι μικροτεροι σε ηλικια θελουν και λιγακι υπομονη παραπανω ωρες-ωρες.

Ok.Μια ερωτηση χωρις ιχνος γκρινιας.Το πρωτο ban δεν ειναι ενα μηνα ?

@manson21 : Διεγραφη το ποστ του.

θα απαντήσουμε σε λίγο όταν καταλήξουμε

Your account has been temporarily suspended. This suspension is due to end on Jul 2 2283, 10:13 AM.

(ο βακιλλακος σας)

Το τοπικ ας κλειδωθει ε,απαντηση δοθηκε.

Συμφωνάω με τον απου πάνου!

Απεναντίας, εγώ θα έλεγα πως τώρα πήρε το τόπικ πιο ενδιαφέρουσα τροπή και έτσι το κλείδωμα δεν είναι απαραίτητο.

Βλέποντας τα πράγματα εκ των έσω, η ποινή αυτή έπρεπε να είχε πέσει εδώ και καιρό και έγιναν τα στραβά μάτια γιατί είναι πιτσιρικάς (για να εξηγούμαστε, δεν είμαι ο υπεύθυνος για ό,τι συνέβη κι ας αναφέρθηκε σε εμένα προσωπικά για 1000στη φορά και για λόγους contrast of confict δε θα ασχοληθώ).

Θα έπρεπε στο φόρουμ να γίνονται τα στραβά μάτια επειδή είναι πιτσιρικάς; Όπως ο thats ζητάει ίσους όρους στην κουβέντα, ο 17χρονος που δυσφημεί δημόσια τη φήμη και την ακεραιότητα των συντακτών του site, μόνο και μόνο γιατί δε τους συμπαθεί και δίχως στοιχεία θα έπρεπε να έχει την ίδια μεταχείριση με έναν 30χρονο που θα το κάνει ή να πούμε “πιτσιρικάς είναι, άσε τον δεν ξέρει τι λέει…”;

Οχι, παει δικαστηριο ανηλικων και παιζει να την γλυτωσει μονο με μια επισκεψη απο επιμελητη.:frowning:

επειδη δεν εχω παρακολουθησει τι εχει γινει με τον ζαφροκ σε αλλα θρεντς, αναφερεσαι στο ποστ που εκανε εδω η σε καποιο αλλο θρεντ η κατι τετοιο?

επισης χωρις να ξερω τι εχει προηγηθει, ο ζαφροκ θα ελεγα οτι ειναι απο τους συμπαθεις πιτσιρικαδες χρηστες που εχουν κατι να πουν. ετσι οπως το πατε θα σας παρουν ολοι στο ψιλο και θα μεινετε στο φορουμ με παπαρδελες, asyftaous και noldors.

Τι άλλο θα διαβάσουμε, θεέ μου!

Εδώ δεν αμφισβήτησε καμιά ακεραιότητα. Απλά με κυνήγησε από πίσω και για πολλοστή φορά με ειρωνεύτηκε και σιγά τα ωά. Σε πμ μου έχει βρίσει το σπίτι και δεν ασχολήθηκα. Θα ασχολιόμουν τώρα; Not a big deal. Ο πρώτερος βίος ήταν το πρόβλημα και η συμπεριφορά του όλους αυτούς τους μήνες σε άλλους χρήστες και προς τους ανθρώπους του site…

Επομένως το ερώτημα παραμένει. Ίση μεταχείριση και στους ανήλικους; Στα γραπτά τους συμπεριφερόμαστε λες και είναι ώριμες απόψεις ή όχι;

Ποιος πρότερος βίος?
Δεν είστε δικαστές, σοβαρευτείτε λέμε!