Ακρίβεια

Σκεφτόμουν αυτό το θέμα για πολύ καιρό.Δε συμφωνείτε ότι τώρα τελευταία ειδικά όταν ήρθε το ευρώ μας έχουν γμσει ανάποδα; :x

Δηλαδή δν μπορείς να κάνεις τίποτα, γιατί τα πάντα είναι πανάκριβα!!
Μόνο για την κάρτα του κινητού σου πρέπει να πληρώνεις 10ευρώ καθε μήνα!
Στις καφετέριες δν υπάρχει τίποτα κάτω από 3ευρώ!!Τι πρέπει να κάνουμε ρε γμτ;;

Δε συμφωνείτε; :?

Η λύση είναι να μην παίρνεις κάρτα στο κινητό και να μην πηγαίνεις σε καφετέριες… Σαν εμένα :stuck_out_tongue:

ωραιος ρε! που μενεις? :stuck_out_tongue:

τι αναποδα… τι απο πισω… μας 3εκαναν! :x

πας να παρεις μια τυροπιτα να πουμε και πληρωνεις… του πουστη τα λεφτα!

σε 2 χρονια ερχονται και στην Κυπρο τα Ευροπουλα.

Σωστός!!! :wink:

Αλλά το θέμα είναι ότι τη σήμερον ημέρα ( 8) )τα πάντα είναι πανάκριβα! Τι ρούχα, τι πετρέλαιο(καλά αυτό εκτινάχτηκε στα ύψη!), τι φάρμακα, τι φαγητό, τι καλλυντικά, όλα χρυσός!!Τι στο διάολο!Με τις δραχμές ήταν όλα πολύ καλύτερα!Θυμάμαι που αγόραζα Barbie(μικρή ήμουν, να μην παίξω κι εγώ με κουκλίτσες;; :oops: )με 10000 δρχ ξέρω γω, και μου φαινόταν ότι η τιμή ήταν στα φυσιολογικά πλαίσια.(Θα μου πεις όμως ήμουν μικρό, πού να καταλάβω εγώ από λεφτά!) Τώρα όμως άμα δω 30ευρώ, θα πω καλά τι κάνουν;Γιατί τόσο άκριβά; :x

ωραιο και σοβαρο παραδειγμα εβαλες :lol:

__Κι όμως… Το παιχνίδι είναι πολύ σοβαρό. :wink:

ναι ρε ενταξει μια πλακα εκανα που εβαλε μπαρμπι! :stuck_out_tongue:

τα φαγωσιμα ειναι τα σημαντικα και οχι τα παιχνιδια που καποια παιδια δν τα χουν καν δει… :wink:

Καλά, κλάσσικο παράδειγμα το νερό. Από 100 δρχ, ανέβηκε σε 50 λεπτά aka 170 δρχ… Και κανένας δεν είπε τπτ. Όπως και τα εισιτήρια του ΟΑΣΘ στην Θεσσαλονίκη, τα αναψυκτικά, τα,τα…

kala ama to breis 50c einai eytyxia! :lol:

Τι στο καλο λετε εδω μεσα?Ειπαμε off topic αλλα σε λιγο θα φτιαξετε topic για το ποσο εχουν παει οι μελιτζανες και ο ανιθος… :lol:

For your information ο άνιθος είναι περίπου 50λεπτά το ματσάκι…
Από μελιτζάνες δν ξέρω,δν τις τρώμε…
Αλλά μπορώ να σου πω για τις ντομάτες:1.10 το κιλό!
(Αυτά η μάνα μου μου τα’πε, εγώ δν κοιτάω τιμές!!)
Ικανοποιήθηκες;; :wink: :wink: :lol:

[size=1]Πλάκα κάνω…[/size]

δε νομίζω ότι φταίει μόνο το ευρώ για την άνοδο της τιμής…σίγουρα κατέχει την πρώτη θέση ειδικά για τις πρώτες δύο χρονιές εφαρμογής του(όχι τόσο το ευρώ όσο η μλκια που δέρνει τον Έλληνα) αλλά είναι και γενικότερα το κλίμα να τα αυξήσουμε όλα! Κυρίως στην Αθήνα!!! Γίναμε από τις πιο ακριβές πρωτεύουσες της Ευρώπης πλέον και η ζωή εδώ συνεχίζει να γίνεται ακριβότερη!!! Για καφέ πας και θέλεις το λιγότερο 4 ευρώ…(στην αρχή του καλοκαιριού παρατήρησα τρελές αυξήσεις στα τελευταία “φτηνά” μέρη… Πλάκα και Κεφαλάρι σημείωσαν έως και 50% αύξηση τιμών!!!Ότι και να έχετε ακούσει για Κεφαλάρι πρέπει να ξέρετε ότι μέχρι και την άνοιξη αποτελούσε ένα φτηνό προορισμό! Άντε βρες αλλού βάφλα με 2 μπάλες παγωτό hangen-dazs με λιγότερο από 5,5 ευρώ…τώρα πήγε 7,5!!!)

Γι’αυτό προτείνω να πάμε όλοι στην Κομοτινή όπου οι τιμές είναι ακόμα χαμηλά :wink: :lol: :lol: :lol:

Κομοτινη…? παιδια θα περασω να σας παρω με το ιδιωτικο μου τζετ! :smiley:

καλα που να πας στη Ροδο… :x ειδικα στη παλια πολη εκει που παει ο τουρισμος απο τις Κρουαζιερες… θυμαμαι οταν ηρθαν συγγενεισ μα και πηγαμε κατσαμε οι βλακες και παραγγειλαμε :arrow: 2 καφεδες,2 παγωτα και 1 χυμο… και πληρωσαμε 21Ε!!! :evil:
τι στο καλο χρυσο ηταν το ποτηρι… :?

For your information ο άνιθος είναι περίπου 50λεπτά το ματσάκι…
Από μελιτζάνες δν ξέρω,δν τις τρώμε…
Αλλά μπορώ να σου πω για τις ντομάτες:1.10 το κιλό!
(Αυτά η μάνα μου μου τα’πε, εγώ δν κοιτάω τιμές!!)
Ικανοποιήθηκες;; :wink: :wink: :lol:

[size=1]Πλάκα κάνω…[/size][/quote]

Πλακα ξεπλακα εγω τρεχω στη λαικη πριν ακριβινουν κι αλλο :lol:

εγω στις ειδησεις ακουσα κ το αλλο,οτι στο αεροδρομιο(που εκει κ αν ειναι ακριβα)πηγε μια τουριστρια να παρει ενα μπουκαλακι νερο,κ ζητησε κ ενα ποτηρακι κ της ζητησαν για το ποτηρι 2,50 ευρω…ελεος…

Τους τουριστες τους βρισκουν ψαρωμενους,τους βαζουν κατω και τους αλλαζουν τα φωτα…

Τους τουριστες τους βρισκουν ψαρωμενους,τους βαζουν κατω και τους αλλαζουν τα φωτα…

7,5!;;!Oh my god!! 8O
Έρχομαι, Κομοτηνή!!! :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Τους αλλάζουν τα φώτα δε λες τίποτα!!Βασικά οι Έλληνες σαν λαός είναι εκμεταλλευτές…Μήπως πρέπει να πάμε να μείνουμε στην Τουρκία;;Έχω ακούσει ότι εκεί είναι πραγματικά φτηνα… :?