Ακρίβεια

και όποιος δουλεύει βλέπει καλύτερα την ακρίβεια…
από ακριβές συναυλίες μέχρι και είδη πρώτης ανάγκης…
φανταστείτε αυτοί που έχουν και οικογένειες:(

Αυτος που εχει μεγαλη οικονομικη ανεση οι τιμες του φαινονται μια χαρα, ουτε ακριβεια καταλαβαινει ουτε τπτ,
αυτος που δεν του φτανουν κ τα βγαζει δυσκολα περα του φαινονται ακριβα(και ειναι ακριβα).:-s

Δραχμές δαγκωτό. Γιατί π.χ. τότε θυμάμαι ένα Κάμελ είχε γύρω στις 700 δρ., τώρα γύρω στα 3 ευρώ. Και αυτό είναι μόνο ένα μικρό παράδειγμα.

Αμα πω οτι τα τσιγαρα χαιρομαι που ακριβαινουν θα γινω κακος…

Αρα δεν θα το πω:p

Κακουλη!Περιμενα οτι θα αυξηθουν οι τιμες σε τσιγαρα και ποτα διοτι ειμαστε απο τελευταιους στη λιστα ακριβειας στα δυο αυτα ειδη.Θα το αντεξουμε κι αυτο…:-s

Τότε θα κλέβω καθαρό καπν΄από τα χωράφια. Τι διαλο τζάμπα υπάρχουν τόσες καπνοκαλλιέργειες στην Ξάνθη ?:stuck_out_tongue:

[QUOTE=freedomofrock;184558]Αμα πω οτι τα τσιγαρα χαιρομαι που ακριβαινουν θα γινω κακος…
γιάυτό εγώ κάνω τράκα!!!:lol: :lol:

Τα manga και τα κόμιξ γενικώς κοστίζουν μέσο όρο 15 ευρώ,και για να παραγγείλεις πάει στα 20.ΈΛΕΟΣ!!!:frowning: #-o

Ρε γμ πας στο σουπερ μαρκετ η σε ενα περιπτερο και περνεις ενα μικρο μπουκαλι νερο που κανει 50 λεπτα, μετα
πας σε ενα νησι ξερω εγω για διακοπες για κανενα μπανιο, καθεσαι στην ξαπλωστρα και ερχεται ο τυπος
απο την καφετερια κ παραγγελνεις εσυ ενα καφε και λες “φερε μου κ ενα μικρο μπουκαλι νερο”… και στο χρεωνει 2 ευρωπουλα ο μαγκας να ουμ…

Και αναρωτιεσαι εσυ μετα, τι διαφορα εχει το νερο που πηρα απο το περιπτερο με το νερο απο την καφετερια στην…παραλια και το ενα κοστιζει 50 λεπτα ενω το αλλο 2 ευρω…(καμια διαφορα…)

Γενικα εχω μαθει να ρωταω ΠΑΝΤΑ τις τιμες πριν παρω κατι… Χρειαζεται πλεον…

Σχετικα με το περιστατικο που ανεφερες: Ειχα παει σε ενα περιπτερο να παρω ενα μπουκαλι νερο… Ξερω οτι το μπουκαλακι κανει 50 λεπτα… Ο περιπτερας το ειχε 70… Αφου ειχα 50 λεπτα ακριβως πανω μου, παιρνω το μπουκαλι με το νερο και του αφηνω του περιπτερα 50 λεπτα… Πριν προλαβει να πει το οτιδηποτε εγω ειχα φυγει…

ειμαι καπιταλας …τι ειναι αυτο??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Tι ειναι…τι ειναι???:stuck_out_tongue:

3 ευρω η ξαπλωστρα - 7 ευρω η ομπρελλα - 10 ευρω η εσοδος σε οργανωμενη παραλια - 4 ευρω ο καφες - —>ηλιος - αμμουδια - νερακι - κολπακια…η λυση σε ολα αυτα…#-o

Τι θα γίνει με αυτές τις ιστορίες?? Κανείς δεν έχει δικαίωμα να βάζει είσοδο σε παραλίες. Οι παραλίες δεν είναι τσιφλίκι κανενός, ανήκουν σε όλους μας.[-X

Νομιζω 10 ευρω ειναι μονο τα Σαββατοκυριακα.Ειχα παει καθημερινη και ηταν στα 5 ευρω.
Οχι οτι μ’αυτο δικαιολογω την ολη κατασταση, που ενα μπανιο θελουμε να κανουμε και πρεπει να χωσουμε το χερι στην τσεπη αλλα περιμενα να ειναι πιο ακριβα.:-s